Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért végzem közellenségkénz...

Miért végzem közellenségkénz mindig minden munkahelyen, hogy közben semmit nem teszem?

Figyelt kérdés

Az “bűneim”: visszahúzódás, csendesség, komolyság, és ami a legnagyobb: ha piszkálnak általában nagyon kiakadok ( úgy vélem jogosan mivel okoz nem adok sosem, hogy valaki szemétül bánjon velem)


Ilyen “súlyos” vétkek mellett miért kerülök mindig olyan pozícióba amikoris közellenség vagyok és úgy kezelnek mint aki a börtönből szabadult miután ült gyilkosságért?


Ha kérdezek valamit akkor ingerülten válaszolnak, igyekeznek lerázni, sok esetben többen egyszerre ellenségesek velem mintegy a védelmére kelve annak akitől kérdeztem valamit.


Szóval annyi az egész, hogy én vagyok a legjobb embet akit ismerek, de mégis úgy vagyok kezelve mint valaki aki súlyos bünöket követett el. Tényleg semmit nem tettem. Nagyon igazságtalanok az emberek, már elkeztem utálni is őket. Nagyon undorító teremtések. Inkább egy kutyához vagy macskához beszélgetnék kint egy emberhez mert mindent amit mondasz ellened használja fel, illetve kiforgatja a mondandód.


2018. szept. 27. 15:46
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
85%

Én is introvertált vagyok, akárcsak te, MÉGSEM volt soha sem iskolában, se munkahelyen ilyen tapasztalatom, hogy kiközösítenek és piszkálnak. Sőt, mindig azt mondták végül, hogy mennyire pozitívan csalódtak bennem, mert hiába vagyok nagyon csendes, ugyanakkor mennyire kedves és értelmes, segítőkész stb vagyok. Ráadásul ezt úgy, hogy én soha nem köntörfalazok, ha valamiről teljesen műs a véleményem, akkor azt kerek perec elmondom és vállalom még akkor is, ha senki más nem gondolja úgy, mint én, és kilógok a sorból.

Az a te bajod, hogy túl nagy az arcod, túl nagyra tartod magad, és azt hiszed hogy tökéletes vagy, és amikor viccből beszólnak vagy akármi, te kiakadsz mert sérti az egódat..

2018. okt. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

21


Viccből beszólnak? Persze utólag bármire rá lehet fogni azt, hogy csak viccből volt mondva, még akkor is ha gonoszság, rosszindult motiválta a beszólást. A beszólogatok a legjobb kézmosók, majd mindig tisztára mossák magukat pont azért mert nincsenek erkölcseil, morális elveik ezért bűntudatot sem éreznek és könnyen manipulálnak, hazudoznak. Becsületes, egyenes ember nem szólogat be senkinek, semmilyen körülmény között, ha pedig viccnek szánja akkor azt úgy is teszi hogy érzékelhető legyen. Ha már a másik számára nem egyértelmű hogy vicc vagy kötekedés az már elég indok arra, hogy másképp “viccelődjön”, talán kulturáltabban.


Nekem egyáltalán nincs nagy arcom, mindenki azt mondja csendes, szerény vagyok. Tény hogy magasfokú igazságérzetem van, ismerem a jogaimat és szerintem minden emberi lénynek kijár a tisztelet...nem pedig alpári beszólogatások, olyan bánásmód miint állatokkal.


Az, hogy neked ilyen nagyszerű tapasztalataid vannak az emberekkel az nem biztos azért van mert olyan határozottan kimondod a véleményed (én is ha szükseges) hanem mert lehet hogy amúgy a külsőd megfelel nekik. Ha lány vagy és szép akkor az már elég hogy körbeugráljanak még úgy is ha egész nap semmit sem csinálsz csak ülsz a fenekeden. Ha srác vagy és jól nézel ki, vagy izmos vagy akkor is simán befogadnak ha nem vagy beszédes. A gond az van ha a felszínes ítélőképességükhoz semmilyen szempontból nem tudsz megfelelni. Magyarán valamit le kell tenni az asztalra. Ha semmit nem teszel le, pld nem vagy beszédes, vagy vicces, vagy gazdag, vagy éltanuló, vagy szép ...ha csak átlag vagy minden szempontból akkor föléd helyezik magukat és rád fogják hogy nagyképű vagy csak azért mert ugyanazokat a jogokat követeled amit más megkap. Micsoda pofátlanság! Holott kompenzálnod kellene, mindenkinek segíteni, mindenkit meghallgatni, nyalni...és akkor te is letttél volna valamit az asztalra....azt hogy te vagy aki mindig segít akire mindig lehet végső soron számítani. De ha ezt az egyetlen “értékedet” megtagadod tőlük akkor totális senki, értéltelen leszel a szemükben és még a levegőbételért is engedélyt kell kérned illetve bocsánatot kérned amiért elszívod az oxigénjüket. Ismerem én nagyon jól az embereket. Ritka egy furcsa teremtés.

2018. okt. 4. 15:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!