Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátom becsajozott,...

A legjobb barátom becsajozott, én meg kiakadtam. Mit tegyek, hogy vele tudjak örülni?

Figyelt kérdés
Hét éve van egy nagyon jó barátom. Ő pasi (37),en nő (30).Eredetileg párkapcsolatnak indult a mienk, de nem tudtam beleszeretni és nem is passzoltunk, így megmaradtunk barátoknak. Aztán az évek során ez a barátság nagyon elmelyult, talán mondhatom, hogy egymás lelkitársai lettünk, együtt sírtunk és nevettünk. Sok dolgon keresztül mentünk az évek során, de a barátságunk egyre csak erősebb lett. Neki sosem volt barátnője, nem volt sosem népszerű a lányok körében és én hiába biztattam, hogy ismerkedjen lányokkal, sosem akart. Aztán egy hónapja véletlen találkozott egy 26 éves lánnyal. A barátom kereskedő, így sok ember megfordul nála a boltjában, bár jobbára férfiak. De ez a csajszi teljesen elvarazsolta. Egy rámenős, karakán lányról van szó, aki már túl van ezen azon. Elvált és 10 éve külön él a szüleitől. És ez a rámenős stílus nagyon bejon a barátomnak, aki alapból nem az. Kb egy hete elkezdek randizni és a lány minden napra szervez valami programot. Társastanc, torna, kiállítás, amikre magától soha nem ment volna a barátom azelőtt. De totál szerelmes a lányba és bármit megtetenne érte. Na és itt jön a probléma! Tudom, örülnöm kellene, hogy boldog. De valahogy bennem van egyfajta önzőseg, hogy mostmar nem lesznek beszélgetős délutánok, együtt töltött egész napok, mikor kibeszeltunk mindent magunkból. Mert hát valljuk be, ki örülne annak, ha a párjának egy ellentétes nemű ember a legjobb barátja, akivel ráadásul anno egy rövid ideig kapcsolatban is volt?! Mielőtt bárki azt mondaná, hogy biztos szerelmes vagyok és ezért érint rosszul ez az egész, leszogeznem, hogy férjnél vagyok és mint említettem, a legjobb barátommal anno próbáltuk és nem ment. Szeretnék feltétel nélkül vele örülni a boldogságának, de nem tudom hogyan. Voltatok ilyen helyzetben? Hogy lehetek ennyire önző 😞?

2018. okt. 4. 15:56
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Bocsi az elírásokért!
2018. okt. 4. 15:59
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
Tök természetes, amit érzel. Én is szomorú lennék, ha elveszteném a kutyámat...
2018. okt. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

honnan veszed, hogy a csaj szét akar választani titeket?

" ki örülne annak, ha a párjának egy ellentétes nemű ember a legjobb barátja"

te férjed is ebben a helyzetbe van nem? Még sincs baja, hogy ti barátkoztok nem?

2018. okt. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

Soha nem fogsz tudni örülni neki és nem is lesz már semmi ugyanolyan. Ki tudja hogy milyen érzéseket nyomsz el magadban... Az hogy, rámondod egy dolog.


Ahogy hasonlóan megfogalmazta az előző, elveszítetted a lúzer kis lelki szemetesládádat és ez fáj neked. Szerintem a legjobb az lenne ha keresnél szépen magadnak egyező nemű barátnőt és koncentrálnátok szépen a saját kapcsolatotokra/házasságotokra pletyizés helyett.

2018. okt. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hát a férjem sem repes a boldogságtol, ha osszefutok a barátommal. És bevallom, én sem örülnék, ha a férjemnek lenne lány barátja. Az a baj, hogy sokan nem látják a mi kapcsolatunkat a barátommal. Talán mi azért is működünk ilyen jól barátként, mert párként nem működtünk.
2018. okt. 4. 16:27
 6/16 October15 ***** válasza:

A férjedet sem zavarja, hogy ellentétes nemű a legjobb barátod nem? :D A csajt sem feltétlenül fogja.


Magamból kiindulva: Nem maga a barátnő kérdés zavar hanem konkrétan a csaj valamilyen okból. [Ezt nyilván nem fogom kitalálni. :D]

2018. okt. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
És vajon te tudod, hogy mit érez a legjobb barátod irántad? Lehet hogy évek óta rád vár. Miért nem a pasiddal érzed jól magad? Vagy kettőből raksz össze magadnak egy álompasit? És most az egyiket félsz hogy elveszíted és itt a baj?
2018. okt. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 October15 ***** válasza:

Hát akkor az első rész nem nyert. :D


Speciel engem pont hidegen hagy a dolog.

Ha meg azzal problémázna valaha valaki, hogy jaj miért barátkozok xy-al akkor nagyon gyorsan szingli lenne megint. :)


26F

2018. okt. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A baj az, hogy a legjobb barátomat fogom elvesziteni. És nem tagadok magamnak semmit, mivel mint már írtam, nem éreztem iránta anno sem szerelmet és ez ma is pont így van. Csak annyi dolgon mentünk át, hogy nehéz abba belegondolni, hogy ennyi volt. És se nem papucs, se nem lelki szemetes. Sajnos lányokkal sosem tudtam olyan barátságot kialakitani, mint vele.
2018. okt. 4. 16:36
 10/16 he84 ***** válasza:
Hát van egy kis furaság a sztoriban kérdező. Mégpedig az, hogy korábban te akartad más nővel összehozni, egy ideig biztattad őt többször is ezt a legjobb barátodat, de nem ment. Vagyis akartad, nem bántad volna, hogy lesz végre egy barátnője. Most lett neki egy, akit eléggé megszeretett. Akkor meg mégis mi a baj? Az történt végül, amit akartál neki, erre meg nem tetszik? Hát eléggé fura vagy, már bocsi, legalábbis ebben. És csak mert lett barátnője, nem azt jelenti, hogy akkor a ti barátságotoknak vége. Ne lásd ennyire rosszul a helyzetet. Ha te emiatt képes vagy otthagyni, akkor nem is voltál igazán jó barátja sose, már elnézést. Így is lehettek barátok, csak más kevesebb közös program. Ettől még lehet továbbra is jó arátoknak maradni, főleg ha ő is akarja. Ne azon görcsölj, hogy lett barátnője, pláne hogy korábban te is akartad. Ő is tudja nyilván, hogy korábban akartad legyen barátnője, megérteném ha furának vélné, hogy ez nem tetszik neked, mikor korábban te győzködted őt barátnő terén.
2018. okt. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!