Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátom becsajozott,...

A legjobb barátom becsajozott, én meg kiakadtam. Mit tegyek, hogy vele tudjak örülni?

Figyelt kérdés
Hét éve van egy nagyon jó barátom. Ő pasi (37),en nő (30).Eredetileg párkapcsolatnak indult a mienk, de nem tudtam beleszeretni és nem is passzoltunk, így megmaradtunk barátoknak. Aztán az évek során ez a barátság nagyon elmelyult, talán mondhatom, hogy egymás lelkitársai lettünk, együtt sírtunk és nevettünk. Sok dolgon keresztül mentünk az évek során, de a barátságunk egyre csak erősebb lett. Neki sosem volt barátnője, nem volt sosem népszerű a lányok körében és én hiába biztattam, hogy ismerkedjen lányokkal, sosem akart. Aztán egy hónapja véletlen találkozott egy 26 éves lánnyal. A barátom kereskedő, így sok ember megfordul nála a boltjában, bár jobbára férfiak. De ez a csajszi teljesen elvarazsolta. Egy rámenős, karakán lányról van szó, aki már túl van ezen azon. Elvált és 10 éve külön él a szüleitől. És ez a rámenős stílus nagyon bejon a barátomnak, aki alapból nem az. Kb egy hete elkezdek randizni és a lány minden napra szervez valami programot. Társastanc, torna, kiállítás, amikre magától soha nem ment volna a barátom azelőtt. De totál szerelmes a lányba és bármit megtetenne érte. Na és itt jön a probléma! Tudom, örülnöm kellene, hogy boldog. De valahogy bennem van egyfajta önzőseg, hogy mostmar nem lesznek beszélgetős délutánok, együtt töltött egész napok, mikor kibeszeltunk mindent magunkból. Mert hát valljuk be, ki örülne annak, ha a párjának egy ellentétes nemű ember a legjobb barátja, akivel ráadásul anno egy rövid ideig kapcsolatban is volt?! Mielőtt bárki azt mondaná, hogy biztos szerelmes vagyok és ezért érint rosszul ez az egész, leszogeznem, hogy férjnél vagyok és mint említettem, a legjobb barátommal anno próbáltuk és nem ment. Szeretnék feltétel nélkül vele örülni a boldogságának, de nem tudom hogyan. Voltatok ilyen helyzetben? Hogy lehetek ennyire önző 😞?

2018. okt. 4. 15:56
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Igen, jogos amit mondasz. És én sem értem magam. Mert elvileg tök jó, hát erre vártam én is, ő is, hogy legyen valakije. Most lett és mégsem tudok mit kezdeni a helyzettel. És pont ezért érzem magam rossz, mert ennek orulnom kellene, hisz boldog és közben nekem meg csak azon kattog az agyam, hogy elvesztem barátként, mert már nem lesz rám ideje. Pedig hát ez az élet rendje, hogy legyen valakije, aztán legyen egy közös kis életük ahogy nekem is a férjemmel. Csak furcsa most őt egy lány oldalán látni, mikor ilyet még vele kapcsolatban eddig ugye nem tapasztaltam.
2018. okt. 4. 23:52
 12/16 he84 ***** válasza:

Na akkor jól gondoltam, jól vettem ezt észre. Mint mondtam:

"Ne lásd ennyire rosszul a helyzetet. Ha te emiatt képes vagy otthagyni, akkor nem is voltál igazán jó barátja sose, már elnézést. Így is lehettek barátok, csak más kevesebb közös program. Ettől még lehet továbbra is jó arátoknak maradni, főleg ha ő is akarja. Ne azon görcsölj, hogy lett barátnője, pláne hogy korábban te is akartad."

Főleg az, hogy így is maradhattok barátok stb., ne veszteségként könyveld el, ha így állsz hozzá, az nem jó, nyilván így is lenne egymásra időtök, neki is, csak nem ugyanannyi mindig. Inkább értékeld és örülj, hogy még barátok vagytok, ne agyalj és ne félj az elvesztésén, mert a végén pont te fogod ezzel elérni! Legyél okosabb.

2018. okt. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Jaj Isten ments, hogy én emiatt "elhagyjam" őt. Nyilván nem lesz olyan, hogy bemegyek a munkahelyére csak úgy, mint régen, mert nem akarok se neki se magamnak kellemetlenséget, ha esetleg bejonni közben a csajszi is. Szóval változni fognak a dolgok ez szinte biztos, de én is tudom, hogy ez tök normális folyamat.
2018. okt. 6. 07:14
 14/16 he84 ***** válasza:
Oké. Akkor fogadd el a változást és maradjatok egy bizonyos szinten barátok. Szó se esett arról, hogy emiatt a munkahelyére kéne bemenned hozzá, nem értem hogy jutott eszedbe ez a fura ötlet. Na de részemről ez lezárva!
2018. okt. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Régen mindig bejartam hozzá beszélgetni. Innen jött 😊.
2018. okt. 7. 08:09
 16/16 he84 ***** válasza:
Ja értem.
2018. okt. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!