Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Létezik még igazi barátság...

Létezik még igazi barátság felnőtt nők között?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy elsőre furcsa a kérdés, de sokat gondolkozom ezen egy ideje. Eléggé introvertált típus vagyok, viszont ennek ellenére azért sok "barátom" van, de az utóbbi időben az igazi(nak hitt), mélyebb barátságaim valahogy átalakultak. 27 éves vagyok, van egy férjem (gyerekünk nincs), ez a baráti kör is közös.


Volt egy nagyon jó barátnőm, akivel azt kezdtem el érezni, hogy gyakran versengünk egymással. Kinek jobb a melója, a kapcsolata, ki hová megy nyaralni. Sztem ez egy bizonyos fokig normális, nem nyíltan ment ez a dolog, csak nekem egyre frusztrálóbbá kezdett válni. Össze is kaptunk egy marhaságon, azóta alig beszélünk. Próbáltam kezdeményezni, de mintha valami eltört volna, és folyton azon rágom magam, hol lendült át ez a kapcsolat, hol fordult ki magából és miért. Nektek van olyan igazi, felnőtt barátságotok? Min múlik? Zavar a hiánya? Bármilyen gondolat hasznos lehet ezzel kapcsolatban.



2018. okt. 9. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Nekem van, három is. Ebből két barátnőmmel már 18 éves a barátságunk (középiskolai osztálytársak voltunk), egyiküket pedig 13 éve ismertem meg az egyetemen. Mostanra már messze élünk egymástól, de ez csak a kapcsolat dinamikáján változtatott (már nem naponta beszélünk, hanem hetente/havonta, már nem találkozunk annyiszor egy évben), az egymás iránt érzett kölcsönös szereteten és tiszteleten nem. Sose versengtünk egymással, mindig támogattuk egymást és örültünk egymás sikereinek. A mai napig úgy van, hogy ha felhívom őket hajnalban, hogy baj van, akkor a reggeli első repülővel jönnek segíteni, ami fordítva is igaz. Számomra nagyon fontosak ezek a barátságok, rengeteg mindenen átmentünk együtt, sosem hagyagoltuk el egymást akkor sem, amikor párkapcsolatunk lett vgay amikor messzire sodort az élet.

Vannak más barátaim is, de velük sokkal inkább enyhült a viszony, már rég nem szoros, ami szerintem természetes. Életszakaszoknénk változunk, változnak a prioritásaink, szerintem ritka, ha együtt fejlődik két ember, ahová pedig az irigység is beteszi a lábát, annak sajnos annyi tapasztalataim szerint. Tőlem is fordultak már el régi barátok, amiért sikeres vagyok a munkámban és amiért önállóan kitörtem egy olyan rossz élethelyzetből, amihez nekik nem volt kitartásuk. Akkor sajnáltam egy darabig, de nem tudok mit tenni, csak elengedni. Egyébként felnőtt korban sem lehetetlen barátságot kialakítani, pár költözéssel/országváltássla a hátam mögött, saját tapasztalatból beszélek. Szerintem ne kaparj azért, ami már elment, inkább próbálj más emberek felé is nyitni.

2018. okt. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

A nagyon jó bartnőd nem volt az. Aki verseng a barátjával, és le akarja nyomni, az nem barát.


Vannak felnőtt barátságok, igen. Leginkább az érett személyiségen múlik. És azon, hogy valaki ne feküdjön le az anya-feleség szerepbe, hanem maradjon élete is.

2018. okt. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Persze, hogy van.


Viszont tény, hogy minél mélyebb a kapcsolat, annál nehezebb fenntartani, és ápolni. Szerintem a barátságnál sincs másképp, mint a párkapcsolatban: bármi zavar, bármi bajod van, azt meg kell beszélni, és figyelni kell a másikra, hátha ő érzi kényelmetlenül magát valamiért. Az egot meg néha félre kell tenni. De persze ez csak akkor működik, ha olyan barátokat találsz, akik szintén ezek szerint az elvek szerint élnek.

2018. okt. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Lehet,hogy létezik, de nekem nincs benne részem.Sablonosabbra vettem a kapcsolataimat,mert a legtöbben csak egy felületet keresnek,amire ráönthetik a frusztrációikat,de egy laptiszteletet nem tudnak megadni.Más trutykójából nem kérek.Kevés az a kapcsolat ami kölcsönösségen alapul.
2018. okt. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

1-es válaszoló, mennyire igazad van! Tőlem is fordulatak el emberek ugyanilyen okból ...


A 2-es vagyok.

2018. okt. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Létezik.
2018. okt. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm a válaszokat, nagyon érdekesek voltak.


Nálunk ezzel a bizonyos barátnőmmel arról talán arról lehet szó leginkább, hogy eléggé hasonlóak vagyunk, kvázi hasonló célokkal (neki tudományos, nekem inkább művészi). Én mindig örültem a sikereinek, egészen addig míg nem tett pár olyan megjegyzést rám és a férjemre, mintha nem érthetnénk bizonyos dolgokat, mert talán nem vagyunk azon a szinten mint ő. És mindezt általában színlelt érdeklődésbe, jóhiszeműségbe képes belecsavarni, amire persze később jöttem rá. Ettől függetlenül sokszor számíthattam rá, ha baj van, (visszafelé is), nagyon komoly témákról is el tudtunk beszélgetni, ő is velem osztotta meg a szorongásait, kételyeit stb.


A másik része, hogy én kb egyetem óta fenntartom magam, dolgozom, sok mindenről le kell mondanom, ő pedig évek óta együtt van valakivel, aki kb eltartja, míg ő tanul, és sokszor nem is értem, miből van ennyi pénzük. Nem firtattam sosem, csak egy idő után elkezdte nem elmondani, hová mennek pl nyaralni (abban az évben ötödször) vagy h klímát szerelnek, konyhát újítanak stb.) mintha kímélni akarna, amiért nekem ezek a dolgok nem hullanak az ölembe. Sokszor kaptam hazugságon, és ez borzalmasan rosszul esett.


Biztos nekem is sok van a rovásomon, vmivel kiérdemelhettem ezt. 3,4-es válaszoló nagyon rátapintott a dologra. Tényleg nagyon mély volt ez a barátság, a felületesebb "lánybarátságaim" jól funkcionálnak, nincs konfliktus, ha találkozunk, jót dumálunk, röhögünk. Igazán komoly lelki kapcsolatot pedig úgy érzem, csak a férjemmel tudok kialakítani.


Örülök azok válaszának is, akiknek vannak őszinte, mély barátságai. Jó hallani. Talán csak nekem is más típusú "társra" lenne szükségem. :)

2018. okt. 9. 11:37
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

Az első barátnőmet annyira ismerem, mint a testvéremet, mert együtt nőttünk fel. Cseten még kommunikálunk, de elkanyarodott a sorsunk, az életstílusunk, az érdeklődési körünk, szóval már alig van miről beszélgetnünk.

A másikat már huszonévesen ismeretem meg, sok évig barátkoztunk, mígnem a sok bulizás következtében egyre több lett a súrlódás. Ki adott bele több piát, miért náluk alszunk mindig miért nem amott, az alkohol hatása alatt történő flörtökről már nem is beszélve. Ezek mind konfliktusokat szültek. A való életben viszont alig voltunk egymáséi, sosem voltunk ott a másiknak ha baj volt.

A harmincas éveim elején találtam rá az igaz barátnőre mikor a férjemhez oda költöztem a társasházba. Először csak angolórákra kezdtünk együtt járni, ami nagyon jó volt vele. Aztán volt, hogy elhívott szilveszteri buliba, néha beszaladt hozzám, de akkor még csak ritkán találkoztunk, volt, hogy hónapokig nem is láttuk egymást. Aztán az évek alatt alakult ki ez a barátság, nem erőltettünk semmit, csak úgy jött. Semmi önzőség, semmi számonkérés. Most már jó ideje minden héten találkozunk legalább egyszer. Sétálni az erdőben, kutyázni macskázni nálam, vagy dartsozni, de ha baj van akkor is ott vagyunk egymásnak. Rögtön jön, ha gondom van, de én is ott voltam mikor nagyon beteg volt. Teljesen különböző személyiségek vagyunk, ő sportos, érzelmekben is keményebb nálam. Én szentimentális művészlélek vagyok, de nagyon jól kiegészítjük egymást. Ő is elfogadja az én dolgaimat, a művészetemet, én pedig volt, hogy hajlandó voltam miatta megnézni egy focimeccset. Nem hiszem, hogy már ezt a barátságot elronthatja bármi is, mert már eléggé benőtt a fejünk lágya.

2018. okt. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%

Biztosan van, csak olyan embert kell találni aki tényleg passzol is hozzád. Az egészséges versenyszellem normális. Én is ilyen vagyok, ha találkozom valakivel, aki nálam jobb a hobbimban pl., az inspirál, hogy én is jobb legyek és még inkább nekigyűrkőzöm, küzdök. Ha nem megy, magamra haragszom.

Na, általában csak olyan nőkkel találkozom, akik ennek a szöges ellentéte: tenni nem akar, eredményt azt most rögtön és természetesen a csúcson, ráadásul folyamatosan méregettek magukhoz. Többen is próbáltak alám vágni már, irigykedtek rám, engem utáltak, amiért jobb vagyok bármiben, mint ők. Könyörgöm, ha egyszer egész héten húzom az igát hogy fejlődjek, ők meg ülnek a hátsójukon, mit csináljak, baráti szívességből törjem el kezem lábam, hogy utolérjenek? Vagy üljek le én is szolidaritásból? :D Én az ilyet sose értettem. Ha nem tetszik neki konkrétan, ami vagyok, akkor minek puncsol, miért akar barátkozni? Azóta nem töröm magam, hogy ismerkedjek, fontosabb nekem a saját lelki békém.

2018. okt. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%

Nekem a barátaim azok, akik már iskolás koromban is azok voltak. Akiket felnőttként ismertem meg, csak időszakosan voltak, elkoptak idővel, vagy én szakítottam meg a kapcsolatot (okkal).

De sajnos már nem olyan a barátság, mint korábban. Már nem egy városban, egy országban élünk. Nincs annyi idő, mint család nélkül. Ettől még jóban vagyunk, ha találkozunk, ugyanott folytatjuk, ahol abbahagytuk. De nem egymással töltjük a szabadidőnk nagy részét, mint régen.

Nincs is ezzel semmi gond. Nekem a családommal lett közelebbi a kapcsolatom. Velük töltök több időt.

2018. okt. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!