Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha valaki tehetségtelen, de...

Ha valaki tehetségtelen, de biztatom és azt mondom, hogy jó benne, nem követek el hibát?

Figyelt kérdés

Mondjuk azt mondom egy önmagát tehetségesnek gondolónak, hogy tök jól ír, vagy ügyesen fest vagy jól énekel, de látom/hallom, hogy messze van a szinttől és talán el sem éri ahol híressé válhat, de úgy gondolom, ha szereti, csinálja, az gond?


A biztos irigy vagyok és csak le akarom húzni a barátomat kommenteket hagyjuk, mert nem erről van szó.


Az illető amúgy érzékeny és maga alatt is van, ezért se merem elmondani neki az igazat, ráadásul segítik a fenti tevékenységek, de, ahogy írtam, tehetségesnek véli magát és már Facebook-on is megosztott pár alkotást (egy közös ismerősünk élőben még meg is botránkozott nekem róla); szóval ha a dícsérektől bátorodva elmegy pl egy kiadóhoz vagy egy tehetségkutatóba és ott kapja a képébe hogy tehetségtelen a rosszabb vagy az, ha szólok neki most, de akkor lelombozom?



#rehetség
2018. okt. 21. 20:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hogy érzed, a barátod mennyire adna a véleményedre?
2018. okt. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én attól félek, hogy dícséretre csak bátrabbnak érzi magát, hogy nyisson a világ felé és felfedje a tehetségét (már így is belekezdett a folyamatba azzal hogy Facere kirakott pár alkotást), de szembesítéssel elmegy az életkedve
2018. okt. 21. 20:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Mennyire látod hitelesen az ő alkotásait, tehetségèt?
2018. okt. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szakértő nem vagyok, így abból a szemszögből nem, de hétköznapi emberként gyermetegnek érzem a versei vagy a novellái felépítését és a hangja hamiskás, nem találja el a hangokat, de látszik és érződik, hogy élvezi
2018. okt. 21. 20:49
 5/11 anonim ***** válasza:
Adj neki építő kritikát , és küldd el enektanárhoz. De ne csapd be.
2018. okt. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Próbáltál már javaslatokat tenni neki, hogy miként javíthatna a tehetségèn?
2018. okt. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tenném. De egyszer egy barátom megsértődött, mikor őszinte voltam. Megkérdezte, szerinte van-e már olyan tudása, hogy elmenjen nyelvvizsgára. Én azt tanácsoltam, hogy még pár hónapig tanuljon és akkor próbálja meg. Nagyon megsértődött rám. Mint kiderült, már volt a vizsgán és mikor engem megkérdezett, már az eredményt várta. Amúgy nem ment át.
2018. okt. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"ráadásul segítik a fenti tevékenységek"


Mármint ki? Az azért nem mindegy, hogy ki támogatja. Egyébként meg mondd neki úgy, hogy "ügyes vagy, de szerintem szükséged lenne egy énektanárra".

2018. okt. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"ha a dícsérektől bátorodva elmegy pl egy kiadóhoz vagy egy tehetségkutatóba"


Mit alkot? Mert én pl. verseket írok. És tudod mit? Ha beküldöm a versem valahova, és gagyi, csak a zsűri tudja meg. Szóval nem mindegy, hogy most egy ország röhög rajta, vagy egy 5 tagú zsűri. Ha pl. rajzol vagy ír, legfeljebb nem publikálják soha. De ha énekel vagy táncol, akkor már beéghet. Persze vannak ellenpéldák is, Aranyosi Ervin versein egy ország röhög. vagy a 80-as években volt egy McGonagall nevű költő, akit a világ legrosszabb költőjének csúfoltak, ezt egy filmből tudom. :D

2019. ápr. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Szakértő nem vagyok, így abból a szemszögből nem, de hétköznapi emberként gyermetegnek érzem a versei vagy a novellái felépítését és a hangja hamiskás, nem találja el a hangokat, de látszik és érződik, hogy élvezi"


Most akkor így vagy énekel?

2019. ápr. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!