Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit lehet tenni ha egyik...

Mit lehet tenni ha egyik barátom ízléstelen/bunkó jelmezötletet talál ki?

Figyelt kérdés

Szóval,holnap tartunk egy beöltözős halloween-bulit, és az egyik közeli barátom megkérdezte, hol lehet barnítókrémet venni. Van egy olyan sejtésem, hogy a jelmezéhez blackface fog tartozni. (Ez azt jelenti hogy fehér emberek befestik sötétre az arcukat, hogy színesbőrűnek tűnjenek. Mivel ez általában nagyon gúnyolódó fennhangú, és még régen volt hagyománya, ezért nagyon sértőnek számít. Légyszi ezt ne kérdőjelezzétek meg a válaszokban, tudom miről beszélek.)

Nem kérdezhetem meg, mi lesz pontosan a jelmez, mert titokban tartjuk mindannyian. A többieknek valószínűleg nem fog offenzívnek tűnni, de én már foglalkoztam annyit a témával, hogy már ösztönösen viszolygok tőle, és nem hiszem hogy jól tudnám érezni magam aznap este így.

Amit tudni kell hogy biztos nem rasszista szándékból csinálja, csak hát ugye attól még nem lesz okés. És sajnos biztos hogy megsértődne ha erre rámutatnék, és akkor meg amiatt menne tönkre az este. Nem tudom, mit csináljak, így is úgy is sz.r embernek fogom érezni magam.

Szóval igen. Nektek mi lenne az első reakciótok, ha egy buliba belépve látnátok hogy valaki egy nagyon sértő jelmezt visel, és baromi kellemetlen érzést keltene ez bennetek?

(A Halloween helyett Mindenszentek van - témába meg inkább bele se kezdjetek, nem ez a kérdés.)



2018. okt. 30. 13:48
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Kapaszkodj meg: a négert magyarul négernek mondják. Ebben semmiféle pejoratív dolog nincs, ezt amerikai mintára találják ki olyanok, akik szerint napbarnítókrém felkenése valamiféle borzalom.
2018. okt. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
az a másik n betűs ti idióták
2018. okt. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Azért nem kéne a torkának ugrani, igazság szerint nincs egyértelmű szabály, hogy ez a magyar szó sértő-e, ha meg a másik válaszoló tényleg félvér, akkor pláne minden joga megvan használni. Maradjunk témánál légyszi :)
2018. okt. 30. 14:37
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

A témához ez a válaszom:


"Komolyan, nekem ez a PC a halálom.


A haverod jelmezének mi a fenéért lenne köze a rabszolgasághoz, ha feketére maszkírozza magát?


Ha egy fehér feketének öltözik, az vagy legyen ugyanolyan sértő, mintha egy fekete fehérnek öltözik, vagy egyiknek se legyen jelentősége.


Képzeld, pár éve én indiánnak öltöztem (szép, fehér bőröm van), és SENKI nem szólt meg emiatt. Szeretem az indián kultúrát, ennyi. Ja, és évekkel ezelőtt olvastam egy indián férfitól, hogy számára semmi sértő nincs ebben, hiszen nem gúnyolódási szándék volt benne.


Az egyik barátnőm ázsiai, és ő nevet legjboban az ázsiai sztereotípiákon és vicceken.


Nem kell mindenen megsértődni. ;)"

2018. okt. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld mi tavalyelőtt Barack es Michelle Obamának öltöztünk a ferjemmel, szerinted ez tényleg sértő?!?
2018. okt. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 hollófernyiges ***** válasza:
Jaj skacok, ne etessétek már a trollt.
2018. okt. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
90%

Nig..ger (nem is engedi kiírni) és küszöbmajom. Ezek rasszista szavak. A néger nem. Meg ha valaki azt mondja egy törött sörösüvegre, hogy nig..ger kés. Annyira PC-k akartok lenni, hogy már mindent rasszizmusnak vesztek és EZ AZ ami sértő. Egyszerűen nem tudjátok kezelni azt ha a másik ember bőre színe nem egyezik a tiétekkel. Szerencsére van olyan a válaszadók között, akik ezzel tisztában vannak. De a kérdező meg 1-2 válaszoló még nálam is sötétebb 😂


Feladom, ez szélmalom harc :D

2018. okt. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki nem akar ekkora megkülönböztetést, akkor nem kéne témát így kiélezni. Na ez a rasszizmus, nem az ha Bob Marleynak öltözöm...

A különbséget te magad teszed azáltal, hogy a témát felfújod.

2018. okt. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Hűha... de elkorcsosult elméje lett mindenkinek a sok PC hőstől...

Ha olyan feketéket küldök neked, akik nevetnének ezen, akkor megváltozna a véleményed? Mert azt írtad azok a feketék alakították ki az értelmetlen nézeteid, akik ezen besértődnek, így az ellentétjének is ugyanolyan erősnek kéne lennie, vagy nem?


A legtöbb fekete egyébként tényleg nevetne ezen, ha nem csak """szélsőbalos""" csatornákat néznél, hanem vagy független anyagokat, vagy személyesen ismernél párat, akkor tudnád.

Magyarországon viszont semmi jelentősége nincs, itt reakciót sem váltana ki a normális emberekből, csak az olyan megvezetett emberekből mint amilyen te is vagy.

2018. okt. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
75%

Roh adtul nem vagyok rasszista, de a fekete embereket vagy feketének, vagy négernek mondom. Egyáltalán nem rasszista megnyilvánulás. Nem nigg erezem őket.

Könyörgöm...

Amúgy európában a négereknek nincs rabszolgatartó múltjuk, hogy a f e n é b e lenne sértő az, ha feketének maszkírozza magát. Se ennek nincs, se fordítva, se ha fehér ember lesz ázsiai jelmezben, se fordítva, se összevissza... sehogy. Hát én liberalistának vallom magam, de ezzel a PC f a s z s á g g a l hagyjatok már. Pont, hogy nem számít a bőrszín, nem hogy ezen akadjunk fenn, hogy egy ünnepkor valaki feketének öltözik. És ha az akar lenni? Ha felnéz egy fekete emberre, vagy szimplán... mi a f a s z n a k kellene magyarázkodnia.

Komolyan, meddig fogjuk ezeket az amerikai hülyeségeket átvenni? Mi lesz? Szép lassan vitatkozni se lehet majd?

2018. okt. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!