Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit lehet tenni ha egyik...

Mit lehet tenni ha egyik barátom ízléstelen/bunkó jelmezötletet talál ki?

Figyelt kérdés

Szóval,holnap tartunk egy beöltözős halloween-bulit, és az egyik közeli barátom megkérdezte, hol lehet barnítókrémet venni. Van egy olyan sejtésem, hogy a jelmezéhez blackface fog tartozni. (Ez azt jelenti hogy fehér emberek befestik sötétre az arcukat, hogy színesbőrűnek tűnjenek. Mivel ez általában nagyon gúnyolódó fennhangú, és még régen volt hagyománya, ezért nagyon sértőnek számít. Légyszi ezt ne kérdőjelezzétek meg a válaszokban, tudom miről beszélek.)

Nem kérdezhetem meg, mi lesz pontosan a jelmez, mert titokban tartjuk mindannyian. A többieknek valószínűleg nem fog offenzívnek tűnni, de én már foglalkoztam annyit a témával, hogy már ösztönösen viszolygok tőle, és nem hiszem hogy jól tudnám érezni magam aznap este így.

Amit tudni kell hogy biztos nem rasszista szándékból csinálja, csak hát ugye attól még nem lesz okés. És sajnos biztos hogy megsértődne ha erre rámutatnék, és akkor meg amiatt menne tönkre az este. Nem tudom, mit csináljak, így is úgy is sz.r embernek fogom érezni magam.

Szóval igen. Nektek mi lenne az első reakciótok, ha egy buliba belépve látnátok hogy valaki egy nagyon sértő jelmezt visel, és baromi kellemetlen érzést keltene ez bennetek?

(A Halloween helyett Mindenszentek van - témába meg inkább bele se kezdjetek, nem ez a kérdés.)



2018. okt. 30. 13:48
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
48%
Már nem azért, de ha nagyon PC játékot akarsz játszani pont a kérdező gondolja, hogy egy fehér ember nem teheti meg azt amit egy fekete, szóval mi ez ha nem rasszizmus? Igen a kérdező egy rasszista.
2018. okt. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Trumpnak öltözik.
2018. okt. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%
Te, most hogy igy mondod szerintem a hugom rasszista, mert Moanának (hawaii-i hercegnőnek) öltözött az ovis farsangon. Sőt a templomi karácsonyi ünnepen az egyik kisgyerek is feketének maszkirozta magát mert ő volt az egyik a három kiralyok közül. Szolok is a Tiszteletesnek!
2018. okt. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Amerikában sértő a blackface. Magyarországon nem.

Ha akkora PC vagy, hogy minden létező országnak a hagyományaihoz igazodni akarsz, akkor rengeteg szabályt be kell tartanod. Nem ehetsz marhahúst, mert Indiában tabu. Nem ehetsz disznót sem, mert a Közel-Keleten tabu. Ha lány vagy, nem mehetsz fedetlen arccal az utcára, mert Szaúd-Arábiában tabu. Ha ezeket nem tartod be, akkor miért épp egy amerikai szabályt akarsz betartani, amikor pont olyan messze (sőt messzebb) van tőlünk, mint ezek az országok?

Egyébként Amerikában is onnan ered a blackface tilalma, hogy a 30-as évekbeli minstrel show-k gyakori szereplője volt a feketéket gúnyoló beöltözött fehér figura, na most én nehezen hiszem el, hogy erre a feketék nagy része emlékezne, itt már arról van szó, hogy megtanítják az egymást követő generációknak, hogy min kell megsértődni...

2018. nov. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Kamukérdés...
2018. nov. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!