Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Eltitkoljam, hogy az én exem?

Eltitkoljam, hogy az én exem?

Figyelt kérdés
Igazából nem ez a kategória, de ide sokan járnak, így talán több választ kapok. A helyzet röviden az, hogy a barátnőm szeretné bemutatni az új barátját, javasolta, hogy üljünk be egy kávéra négyesben (az én férjemmel). A gond csak az, hogy amikor mutatott róla fényképet, akkor esett le, hogy ő az én exem (közvetlenül a férjem előtt voltunk együtt, szóval csak pár éves történet). Nem mondtam neki semmit, mert hirtelen nem tudtam mi lenne a jobb. Szerintetek megmondjam? Szívem szerint inkább hallgatnék, de az sem igazán fair. Na meg hiába volt a szakításunk viszonylag kulturált (más életszakaszban voltunk, amit nem tudtunk összeegyeztetni, semmi cirkusz, vagy megcsalás), azért furcsa lenne így "barátilag" összeülni. Abszolút tanácstalan vagyok.
2018. nov. 3. 20:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Kamunak tűnik a történet, de ha igaz lenne, akkor elsőre megmondtam volna neki, hogy a barátját ismerem, sőt, egy ideig a párom volt. Ennyi.

Ugyanis így két embert bántasz meg: a férjedet, mert ugye előtte is titkolnád. Úgyis kiderülne, s akkor a férjed azt hihetné, hogy még jelent neked valamit az exed.

A barátnődet is megbántanád, mert nem hozzá őszinte, s ráadásul ő is azt hihetné, hogy még jelent neked valamit az exed.

Egyinéknél sem tudnád kimagyarázni magad, a tüske és a sejtés, bizonytalanság bennük ragadna, mert nem voltál hozzájuk őszinte.

Mindig a nyílt kártyák híve voltam.

2018. nov. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el neki.


Meg minek lenne kínos, ha nem is nagyon tartjátok a kapcsolatot?

Ha a legjobb barátnőd lenne, akivel máig napi szinten beszéltek, csak tudnátok egymás exéről és nem lenne etikus összejönni jó barátnő volt pasasával.

2018. nov. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a gond az, hogy:


- el akarod titkolni, legalábbis erősen felmerül benned

- nem vagy őszinte velük szemben és magaddal sem, gyakran a könnyebb utat választod

- "közvetlenül a férjem előtt voltunk együtt, szóval csak pár éves történet" elég hamar férjhez mentél, mindjárt gyereket szülsz tán, aztán majd rácsodálkozol később, hogyha szétmentek, meg ha mégse ő az igazi, stb... vagy ha megismeritek jobban egymást, pl. hogy milyen őszinte szerzet vagy

- nem tudod kezelni az ilyen helyzeteket, gondolom más egyebeket sem

2018. nov. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
(:
jan. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!