Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátok külföldön?

Barátok külföldön?

Figyelt kérdés

Kulfoldon elek tobb mint 1 eve.

Alig ismerek embereket es egyaltalan nincs itt baratom. Felesegem nem tartja a barataival a kapcsolatot mert sokan elkoltoztek messzebbre.

Mikor mondom neki hogy baratkozhatnank valakikkel akkor mindig azt mondja hogy hat nincs is idonk semmire.

En teljes allasban dolgozok de igy is vannak azert szabadnapjaim. Ezeket itthon toltjuk vagy anyosekat latogatjuk meg.

Hol lehetne baratkozni? Munkahelyen a kolegak nagy resze 50 ev feletti en meg 30 alatt vagyok.

Magyarok itt alig vannak. 2 magyart ismerek de egyik nagyon sokat dolgozik, gyerekei is van, alig er ra. A masikkal nem beszelek mert felesegem feltekeny ra (no).


2018. nov. 17. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%

Ezen azelőtt kellett volna gondolkodni mielőtt elmentetek, hogy megéri-e egy kis pluszpénzért cserébe magad mögött hagyni a családot és a barátokat. Én inkább élek itthon tisztes szegénységben, és ha egy este csak két sörre van is pénzem, de azt legalább van kivel meginni.

Te választottad a mindent újrakezdést, amit most kérdezel az pedig az ára amit fizetned kell érte.

2018. nov. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Ne csak magyarokkal akarj barátkozni - söt én éppen öket hanyagolnám -, hanem az ottaniakkal. Sokkal több esélyed van értelmes embert megismerni, mint a legtöbb kinti magyar esetében lenne.

Gondolom, van valami hobbid, azzal el tudsz indulni, keress olyan embereket, akiknek hasonló az érdeklödése, mint neked.

2018. nov. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
33%

#1 Ezt hagyjuk úgy ahogy van, hülyeség.


Kérdezőnek: Figyu, attól függ hova költöztél. Nekem testvéreim mind külföldön laknak, remekül kijön a baráti köreivel, sőt , jobban mint itthon. Egyik Londont,másik pedig Amerikát választotta. Én még sosem jártam náluk, nem utaztam még annyira messzire. De ami a pénzt illeti, tisztességes fizetés, ami a baráti köröket, állás függő. Mindkét testvéremnek remek baráti köre alakult , van amikor haza jönnek Magyaroszágra többen jönnek.


De ők nem Magyarokkal társalognak odakint! Te is ha megszokod a nyelvet még egy kis időn belül, remekül ki fogsz jönni az emberekkel.


Kint a legkönyebb melón keresztül ismerkedni.

2018. nov. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
5%

#3 Ja, biztos hülyeség. Nyilván azért van tele a Gyakori ilyen kérdésekkel, hogy külföldre költöztem és magányos vagyok, mert hülyeség amit írtam.

Durrogtathatjátok a közhelyeket, hogy majd a munkában meg a hobbival kapcsolatban lehet barátkozni, de a fájdalmas igazság az hogy a helyieknek általában nem kellesz, nekik már megvan a kialakult baráti körük, jó eséllyel sosem fognak igazán befogadni. Kivételek nyilván vannak, de nagy általánosságban migránsnak lenni magányos szakma.

Na most lehet megint lepontozni :)

2018. nov. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon sok igazság van abban amit 4# ír. 7 éve élek külföldön és nekem pl Londonnal volt az a tapasztalatom hogy hiába alakulnak ki barátságok, ezek a barátok 1-2 év után tovább állnak, mert London egy tranzitváros, nem sokan maradnak hosszú távon.

Most nagyon közel vagyok egyrészt MO-hoz is, valamint a városomhoz is, így rengeteg olyan magyar él itt is akit már otthonról ismerek, másrészt sokat vagyok otthon is. Ha valaki messzebbre költözik, ahol senkit sem ismer akkor vastagon benne van a magány, a Ny.Európaiak sokkal zárkózottabbak mint pl a déli emberek.

2018. nov. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

Igazat adok a 4.válaszolónak.


Lehet lepontozni de aki kimegy külföldre az számítson arra, hogy barátokat nehezen fog szerezni.


Egy barátom Magyarországra ment dolgozni és már 2 éve ott él és nem sikerült barátokat szereznie, hiába talált olyan programokat ahol ismerkedhet.

Egyszerűen már megvolt nekik a barátikör és helye ott nincs.

Ezt meg is mondták neki.

2018. nov. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%
Mi ezért sem maradtunk külföldön az amúgy is tervezett 5 éven túl. A helyiek nem túl nyitottak a külföldről jött bevándorlókkal szemben, van bennük egy jó adag távolságtartás. Barátkozni persze lehet munkahelyen, a szintén külföldi kollégákkal, de közülük a legtöbb pár év utàn inkább tovább áll, ahogy előttem írták. A pénz nem minden, mégiscsak otthon érezzük otthon magunkat.
2018. nov. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%

"#3 Ja, biztos hülyeség. Nyilván azért van tele a Gyakori ilyen kérdésekkel, hogy külföldre költöztem és magányos vagyok, mert hülyeség amit írtam."


Persze, hogy hülyeség, amit írtál, ugyanis a legtöbb, aki ilyen kérdést tesz fel, az ha MO-on amrad, akkor is ugyanolyan magányos lenne - nézz utána itt a GYK-n, hány ilyen kérdés van belföldiek között is!

A másik meg, hogy ha valaki annyira buta, hogy elmegy külföldre úgy, hogy nem tudja a nyelvet, az ne csodálkozzon, ha nem tud kapcsolatokat kialakítani.


Én régóra külföldön élek és nem vagyok lenézve, hogy "külföldi", vannak barátaim, ismeröseim az itteniek közt, és egyszerüen azért, mert velem lehet beszélgetni, mert tudom a nyelvet.

2018. nov. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Na ez nem feltétlenül igaz, hogy külföldön nehezebb barátságokat kötni. Néha pontosan, hogy könnyebb, magyarok között külföldön nagy têvhit, hogy itt utálják egymást a magyarok. Ha pl munkahelyen kiderül valakiről, hogy magyar, máris ott van egy pozitív pont, és kialakítható munkahelyen kívüli program akár, legyen az bármi. Pont az ilyen miatt olyan emberekkel baratkozhatsz össze, akikkel otthon nem álltál volna le beszelgetni, és ez rengeteg pluszt hozhat az életedben.

Ez már személyiség függő, valaki persze nem képes erre, meg sokakban benne van az, amit fentebb is leirtak, csak magyarokkal ne... Az ilyet le kell szarni, nekem több ismerősöm is lett Londonban, több mint otthon.

Abban egyet értek, hogy helyiekkel nehéz még csak szót váltani is, nemhogy barátságot kialakitani, de viszont más külföldiekkel is könnyebb, vagyis nekem több kelet európai ismerősöm is van, ők ugyanabban a cipőben járnak, mint a magyarok akik kiköltöztek egy idegen országba.

Szóval én az ellentétét is megtapasztaltam, külföldön sokszor egyszerűbb kapcsolatokat kialakítani mint otthon.

Ennek ellenére sokszor érzem magányosnak magamat én is.

2018. nov. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#1.

Ki beszel itt a penzrol?

A felesegem mar itt szuletett, en csak kikoltoztem hozza.


Nem keresek konkretan magyarokat. Akikkel talalkoztam mind idosebbek nalam legalabb 10 evvel.

Vannak kulfoldiek a munkahelyen de ok is megtalaljak sajatjaikat es veluk baratkoznak. Ahogy mondtam, a legtobb kollega joval idosebb nalam.

Kozvetlen kollegaim kozt en vagyok a legfiatalabb, az utanam koetkezo legalabb 10 evvel idosebb es o csak heti 2 napot dolgozik velunk.

2018. nov. 18. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!