Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Legjobb barátomnak tegnap...

Legjobb barátomnak tegnap meghalt a kutyája, mit mondjak neki?

Figyelt kérdés
Ma elmondta, sírt, én meg nem tudtam mit mondani. Találkozunk egész héten. Mit mondjak neki, mit csináljak?
2018. dec. 10. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mondd, hogy sajnálod,

átérzed a fájdalmát,

reméled meg tud békélni majd idővel, és támogatod ott vagy neki, ha társaságra vágyna... ilyenek. Amit te is szívesen hallanál, de ha nem mondasz semmit, csak ott vagy és átöleled az is sokat segíthet.

2018. dec. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mondd neki, hogy őszintén együttérzel vele és osztozol a szomorúságában! Ha könnyebb neki, akkor hagyd, hogy beszéljen a kutyájáról, hagyd, hogy kibeszélje magát, ha igénye van rá.

Aztán próbáld meg nagyon finoman és tapintatosan elterelni a gondolatait, de ne erőltess valami humoros témát.

Én megértem, nekem is halt már meg kutyám 7 éve és a mai napig összeszorul a szívem, ha rá gondolok.

2018. dec. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Amm, lehet, hogy nem az én válaszom fog a legtöbbet segíteni mert ha velem történne ilyen akkor elmondanám egyszer amikor nagyon kitör, de különben nem szívesen beszélnék dologról.


Szóval ha akkor nem mondtál semmit akkor lehet már nem is kéne, inkább próbálj minél többet vele lenni, menjetek sétálni szórakozni bármit csinálni és ezzel a figyelmét is el tereled, de ha eszébe jut akkor tudni fogja, hogy rád számíthat mert mindig felvidítod, szerintem ez lenne a megoldás.

2018. dec. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
De lehet az ő barátja elvárna egy kis együttérzést, mert neki meg olyanok az igényei. Szerintem mondj valamit, max ne vidd túlzásba, és majd látni fogod jól esik -ez neki, vagy sem. Halál esetében mindig egyértelmű jelet ad, a gyászoló mi fér bele neki és mi nem.
2018. dec. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer kérdezd meg, hogy “jól vagy?” és ha erre nem kezdi el részletezni, hogy mit érez, meg hogy kiborult, akkor ne nagyon firtasd. Sokan nem akarnak mások előtt a friss fájdalomról beszélni, pontosan azért, mert akkor óhatatlanul jön a sírás, bárki előtt, nyilvános helyen is.


Ami viszont szigorúan tilos: nehogy kiejtsd a szádon, hogy “majd lesz másik” vagy hasonló közhelyet. Az ilyenkor nem segít. Az bőven elég, ha ott vagy vele, nem kell felvidítanod, csak ne várd el azt sem, hogy a kedvedért vidám arcot tettessen.

2018. dec. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!