Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek ha a barátaim...

Mit tegyek ha a barátaim nagyon megváltoztak?

Figyelt kérdés
A barátaim nagyon megváltoztak az előző évekhez képest (2 lány), akik régebben mindig arról panaszkodtak, hogy nem hívják őket sehova bulizni. Mostanában minden buliban ott vannak ők is szerveznek, és engem nem hívnak, el se mondják nekem, hogy lesz vagy mennek egyáltalán. Nem vagyok bulizós típus csak furcsa, hogy ennyire titkolják. Mindig egymással vannak elfoglalva velem nem foglalkoznak vagy csak nagyon keveset. Egyre jobban eltávolodunk egymástól. Még 1 év mire mindannyian elballagunk és nem tudom mit csináljak, szeretem őket de ők egyszerűen nem foglalkoznak velem, inkább új barátokat szereznek és velük vannak. Nem tudom, hogy hagyjam, hogy eltávolodjanak mégjobban vagy egyáltalán hogyan tudnám vissza szerezni őket (már ha ez egyáltalán lehetséges)? Próbáltam már velük beszélgetni erről az egészről, akkor kb 2 napig foglalkoztak velem, és azt mondták, hogy nincs semmi baj meg sajnálják, ha elhanyagolnak. Régen mindent együtt csináltunk, most már alig. Néhány éve együtt szilvesztereztünk, megemlítettem nekik egyik nap, hogy milyen jó volt, de ők azt mondták, hogy nagyon gáz volt, pedig akkor még nekik is tetszett. Lehet velem van a baj, de amióta van barátom (1 éve) azóta is ugyanúgy foglalkozok velük, mint régen. Úgy érzem miatta is romolhatott a kapcsolatunk, pedig próbálom összetartani a régi csapatot. Nyáron nélkülem mentek kirándulni, nem is hívtak, úgy érzem már nem gondolnak rám barátként. Azért írtam ki ezt a kérdést, hogy segítsetek, hogy mit tegyek velük kapcsolatban. Előre is köszönöm a válaszokat.

2019. jan. 1. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Az emberek változnak. Mindenki változik. Ezt el kell fogadni.
2019. jan. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ők egy más irányba változtak, mint te. Nekem is volt ilyen, sok régi barát ma már csak távoli haver, akivel néha váltunk pár szót, ha úgy hozza a sors hogy összefutunk. El kell engedni, ha szereted a barátod, inkább foglalkozz vele többet, és próbálj meg elvonatkoztatni attól, hogy mi volt a múltban. Sajnos tényleg nincs rá jobb mód. Megjátszani magad nincs értelme, őket változásra bírni sincs, és nem is tudod.

Ha téged nem éreznek már olyan közel magukhoz, hogy megosszák veled ezeket a dolgokat, akkor nincs miről beszélni.

2019. jan. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az emberek közötti szeretetet (legyen az baráti vagy kapcsolati szeretet) nem lehet erőltetni, és mesterségesen fenntartani. Ez vagy van, vagy nincs.

Nem elvenni akarom a kedved, de ilyenkor az a legrosszabb ha megpróbálsz velük erről beszélni, vagy utalgatni nekik, erőltetni a dolgot. 95%, hogy úgy sem fogják megmondani az igazat arról, hogy megváltoztak és már nem találnak téged "közéjük valónak".

Legbelül ők is sajnálják ilyenkor a dolgot, és nem merik kimondani őszintén, ezért próbálnak látszatmegoldást használni.


Tehát minél jobban erőltetni próbálod ennek a dolognak a megoldását annál mesterségesebbnek hat az egész, és annál kellemetlenebb lesz számodra és számukra is az egész helyzet.

2019. jan. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!