Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nincsenek barátaim?

Nat-P kérdése:

Miért nincsenek barátaim?

Figyelt kérdés

Nem rég nagyon nagyot csalódtam az egyetlen olyan barátnőm én akivel napi szinten beszéltem, rajta kívül van egy kettő akivel találkozok néha, és volt is egy társaságok az egy lánnyal ebből, meg akiben csalódtam, de mióta sulit váltottam nem érzem magam annyira a társaság tagjának. Ritkán beszélek velük Főleg hogy azzal a lánnyal megszkadt a kapcsolatom.


Új sulimban vannak szintúgy egy kettő akivel dumálok és elvagyok, de azok nem barátok.

Nagyon magányosnak érzem magam így hogy hirtelen megszakadt.

Ugy erzem nincs senkim.

Kétségbe vagyok esve.

Magányos vagyok nagyon.

Nem vagyok túl nyílt, de próbálkozom. Olyan válaszokat ne írjátok hogy legyél nyiltabb. Inkább hasonló sztorik érdekelnének.

17/L



2019. jan. 1. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha gondolod privátban, meg osztom a sorozatos suli váltásom és miként éltem meg azt az időszakot? 19/F
2019. jan. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az jó lenne!:) Írj!
2019. jan. 1. 22:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem egész életembe nem is voltak barátaim, hidd el nem olyan szörnyű az ha csak 1-2 emberrel beszélsz. próbálj velük közelebb lenni, hátha jobban is alakulhat. Én in magányos vagyok, csak én egész életembe a 4 fal között ülök keléstől fekvésig. És nem kivánok tovább élni.

Ha téged lekötnek a barátok/társaság akkor nem kell elkeseredni ha nem keresnek téged, aki nem keres ne mfoglalkozik veled nem is érdemel meg. Szerintem mindenképp azzal az 1-2 emberrel próbálj meg foglalkozni

2019. jan. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ha gondolod írj, 7 éve nincs ismerősöm, barátom szinte sose volt
2019. jan. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyan ez új suliba jöttem és a barátaimnak hitt emberek le se szarnak pedig mennyire mondták hogy szeretnek
2019. jan. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem veled van a baj, hanem csak szimplán még fiatal vagy, nem érted hogyan mennek a dolgok, ki vagy te.


Feltételezem introvertált vagy. Az introvertáltak az energiáikat a mély lelkitárs szintű kapcsolataikból, magukkal töltött időből, hobbijaikkal foglalkozásból nyerik.


Asszertivitást javaslom! Segít, hogy felismerd az érzéseidet, és hogy azokat milyen szükségleteid generálják. Ha tudod mire van szükséged, akkor az is menni fog, hogy hogyan tegyél magadért. Tehát ha pl társaságra van szükséged, akkor azt érdemes összevonni más dolgokkal is, pl hobbi.


Iskolásként ez úgy néz ki, hogy suli után magaddal hívsz pár neked szimpi társat, hogy lógjatok együtt, egy laza mekizésre vagy mozi, esetleg összeülni tanulni, röplabdázás/foci vagy bármilyen sport, amit többen is lehet csinálni... a lényeg, hogy lehessen beszélgetni, kiismerni a másikat.

Nyitottnak kell lenni az ilyenre. Ha nagyon nem megy, akkor lehet facebookon is csevegni kezdetben, írásban is megtudhatsz annyit a másikról, hogy kialakuljon egy kezdeti bizalmi viszony, szimpátia, amit már tudsz kamatoztatni élőben. Vagy akár neten keresztül barátkozni (csak ilyenkor a távolság ugye...)

Vagy akár új hobbin(lehetőleg társas) keresztül, pl beiratkozol táncolni.


Muszáj nyitni!


Képzeld magad más bőrébe! Te barátkoznál magaddal a jelenlegi állapotodba? Vagy ugyanígy mondva, olyan embernek kell lenned, akivel te is szívesen barátkoznál! És akkor lesz lehetőséged arra, hogy legyenek barátaid. Addig nemigazán.

2019. jan. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!