Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Rettentő magányos vagyok....

Rettentő magányos vagyok. Nincsenek barátaim. Megkomolyodtam idővel, felnőttem, más irányba fejlődtünk, ők buliznak, füveznek, én meg egyetemre akarok menni/céljaim vannak. Hol találhatnék magamnak barátokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A történetem a kérdésbe le van írva tömören. Aki szeretné, itt elolvashatja a hosszabb verziót is.


A sztorim úgy kezdődött, mint egy átlagos tinilányé. Barátok, buli, fiúk, ivás néha barátokkal. Majd telt-múlt az idő, döntéshelyzet elé kellett álljak.


1. Jövő: egyetem, ami azzal jár, hogy a pontszámaimat az államihoz baromi sok tanulás/céltudatosság árán meg kell(/kéne) valósítsam.


2. Jelen: a baráti körein, ahová tartoztam, kilöktek, elkezdtem leválni. Ők már drogoznak, füveznek, én a kezembe vettem a jövőm. Buliznak non-stop, lógnak az iskolából, fontos nekik a csávózás, vinnyogás minden hülyeségről. Ilyen abszolút kislányos hisztizések, hogy kinek lett a másikkal egyforma cipője a harmadiknak stb

Ezt baromi gáznak kezdtem érezni, mintha az anyjuk lettem volna, úgy hordtam le egy-egy észszerűtlen marhaság után őket. Lásd speedezés.

Aztán meguntam a retardált szellemi szintet és kiléptem. Csak lehúztak. Mintha a falnak beszéltem volna a semmiért.

Én meg köszönöm, nem akartam és akarok most se lecsúszni.


Ebből az lett, hogy az eddigi hosszú idejű barátságaim (10+) is megszűntek... de úgy az összes.


És ami azt illeti mellettük is ugyanúgy egyedül éreztem magam, mint ahogy jelenleg ténxlegesen egyedül vagyok.


Viszont a tény, hogy magányos vagyok és nincs meg az a szellemi szint, zavar és jelen van, egyre jobban... hol találhatnék magambak barátokat?



2019. jan. 21. 01:50
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Korom 19.

Megelőzésnek igen, még középiskolás vagyok, és nem nem buktam meg.

2019. jan. 21. 01:52
 2/22 A kérdező kommentje:
Illetve kihagytam azt is, hogy lány vagyok
2019. jan. 21. 01:52
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Habár én sose jártam, de egyetemen - főiskolán rengeteg új arcot fogsz megismerni. Jelen helyzetedben hasonló érdeklődésű emberekkel próbálnám körbevenni magam. Valami, amit szeretsz és több ember kell hozzá...
2019. jan. 21. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

25 éves vagyok, utolsó félévemet töltöm egy gazdasági szakon MSc-n. Én is nagyon tudatosan haladtam a céljaim felé 14 éves koromtól. Szerencsére én már gimiben is olyan közegbe kerültem, ahol értelmes emberek voltak, így az ilyen hardcore lecsúszott drogos alakoktól megkímélt az élet. Én speciel mindig tettem azért, hogy a baráti kapcsolataim éljenek (a sok tanulás ellenére), valamint hogy nyitott legyek a körülöttem lévő emberekre.


A Te esetedben azt tudom tanácsolni, Hogy próbálj meg eljárni olyan körökbe, ahol hasonló érdeklődésű emberek vannak. Ne keseredj el, ha nem alakul ki méllyebb barátság egyből, az ilyenhez idő kell. Na meg majd az egyetemen is sok hasonló ivású emberrel fogsz találkozni, tuti összeakadsz legalább egy-két lánnyal, akivel jóban lesztek. A régi barátaid miatt pedig ne aggódj, ha ők máshogy állnak az élethez, akkor óhatatlan, hogy eltávolodtok, ez nem a te hibád. Fel a fejjel, minden rendben lesz :)

2019. jan. 21. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Itt csekély az esélye, hogy hozzád hasonló, gondolkodású egyéneket találj, de ha majd egyetemre fogsz járni, ott biztos sok intelligens fiatalokkal fogsz majd barátkozni, ne add fel!

Eddig rossz közegben mozogtál, azért nem találtál magadhoz, hasonló barátokat!

De azt tudni kell, hogy a hozzá állásodon is múlik majd, csak úgy lehet barátokat szerezni, ha olyan közegben mozogsz, akik értékelik is az igyekezetedet, akik nem néznek semmibe.

2019. jan. 21. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó három kommentelő!


A hasonló körrel az a bajom, hogy hiába van itt “értelmiség”-nek titulált réteg, az egész intézmény a drogrílerképzés melegágya, hiába gimnázium. Rengeteg embert ismerek, a környező iskolákat is beleértve. Ahol élek, virágzik a szintetikus drogoknak a kereskedelme, és a legnagyobb díler a környékben is bűntetlenül mászkál, ami nem vicc, már csak azért sem, mert nem egy ember életét keserítette meg közeli ismerősök közül.

2019. jan. 21. 02:16
 7/22 A kérdező kommentje:
A drog meg úgy jön ide, hogy az minden ember közös érdeklődési pontja majdnem. Akiknek meg nem, azok ritka kivételek, és valamiért velük nem igazán tudom megtalálni a közös hangot azért, mert teljesen introvertáltak, nem nyílnak meg, csak alap kommunikációs szinten, amit ilyen közegbe meg is értek.
2019. jan. 21. 02:18
 8/22 A kérdező kommentje:

Ezért vagyok tanácstalan. Eljárok Budapestre minden hétvégén pár hónapja kikapcsolódás szempontjából, de a hétköznapjaim nem ott töltöm. Illetve nem nagyon vagyok ott ismerős. Ismerettség kiépítésében gondolkozom, csak nem ezen a lecsúszott helyen,ahol élek.


Ezért vagyok tanácstalan.

2019. jan. 21. 02:21
 9/22 anonim ***** válasza:
Sport, koncertek, azonos érdeklődési klubbok. Meg muszáj néha megállni és magunkba nézni, ha nincs senki, akihez szólhatnánk.
2019. jan. 21. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Nem mondom, hogy nem kell magamba néznem, de a tényen magán nem tudok változtatni, hogy ebből én már kinőttem! Tartottam önvizsgálatot. Többször, de nem vagyok egyszerűen értelmiségi körbe benne, mint pl. a párom! Nem tudok már nevetgélni bután azon, ki hogy kefélt ezzel-azzal, a szakításos pletkyákon, ki hogyan füvezett és lett rosszul stb.! Szívesebben beszélgetek el tőlem jóval idősebbekkel akármi másrol pl. gyermekvállalás, tervek, mi volt vele a munkahelyén, mit főzött az illető vacsorára. Vagy más téma, amiről totálisan jól el lehet beszélgetni egy adott szellemiségű körbe. Egy alap topik például, vallás, politika, aktuális hírek belföldön, külföldön, és azokról a nyugid eszmecserék, kellemes beszélgetések, egymás közötti élménxmegosztások, nem pedig az agyatlan nevetés..


Ui:

Köszi az optimista hozzászólásokat az egyetemmel kapcsolatban mindenkinek. Addig lehet, hogy érdemes lesz kivárnom azt a maradék időt, ami vissza van.

2019. jan. 21. 02:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!