Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy kell aspergeres lányokkal...

Hogy kell aspergeres lányokkal tudni barátkozni aspergeresként úgy, hogy végleg meg is maradjon és ne tűnjön el az életemből?

Figyelt kérdés

Hatalmas probléma számomra, hogy a lány barátaim sorra gyűlölnek meg, mert nem értenek meg engem, "megijednek tőlem", vagy kimagaslóan dühösek lesznek rám minden ok nélkül.


Arra számítanék, hogy egy aspergeres lány megértene és ezért maximálisan odáig lenne értem, pláne ha szeretethiányos, mint amilyennek én is érzem magam.


Azonban nagy nehezen összefutottam egy aspergeres lánnyal akiben csalódtam, mert azt hittem megért engem, de ehelyett megszakította velem a kommunikációt. Azt gondolnám nem volt elég aspergeres, de érintettként se értek a szociálkommunikációs aspektusokhoz.


Úgy érzem nehéz időszakon keresztül megyek keresztül és eddig úgy néz ki bármit próbálok a helyzeten megoldani, csak egyre rosszabb és rosszabb lesz a helyzet, mert szörnyetegnek tartanak, ami egyre mélyebbre taszít engem, mert megértésre, elfogadásra, baráti stabilitásra, kifejezett szeretetre vágynék, de belémrúgást tapasztalok helyette.


Az is nehezíti a dolgot, hogy többen önsajnálónak látnak, pedig tudtommal eddig minden lehető létezőséget kipróbáltam a helyzet javítására, de az állapotom eléggé korlátoz szociálkommunikációs téren.


Olyat is mondtak, hogy keressek szakembert, de én ehhez se értek. Szakember kellene nekem ahhoz is, hogy szakembert találjak.


Mások annyira egyszerűen kezdeményeznek kapcsolatokat, kötnek életre szóló dolgokat, míg valamiért (talán az asperger miatt) engem ki nem állhatnak, nem tudnak velem mit kezdeni, nem tudnak engem hova tenni és ha tehetik menekülnek előlem.


Szeretném tudni megtörni az átkot és elérni, hogy maximálisan meg legyek szeretve legalább egy lány által aki barátkozna velem, maximálisan megbízna bennem, elfogadna amilyen vagyok, keresné a társaságom, tartaná bennem a lelket, meg tudna nevettetni, és nem menekülne el, nem csalódna bennem, bármilyen elképzelhetetlenül sötétnek tűnik az átlag társadalom számára a lelkem.


2019. jan. 28. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz lesz de legyél kitartó. Nem biztos, hogy az aspergereseket kell megcéloznod. De legyél óvatos, nehogy kihasználjanak. És persze ne ezzel kezd, hogy megmondod a diagnózist. Esetleg menj önismereti klubba. Családsegítőben talán tudnak segíteni.
2019. jan. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Zoli  válasza:

Kedves kérdező.


Olyan egyszerű a megoldás, hogy nem fogod elhinni.


Egy olyan ember írta ezt a választ, aki egy éve még nem bírt tükörbe nézni.Egy merev, majomszerű arcot láttam a tükörben.

Csak nemrég jöttem rá, hogy akkor merevednek le az érzelmeim, ha olyannal kell szembesülni amitől félek.

1978-ban születtem. Nem vagyok aspergeres, de a kedvedért megnéztem néhány aspergeresekkel készített videót. Születési rendellenességgel születtem.Nincs hallójáratom, próbáltak készíteni a bal fülemnek de nem sikerült.Nincs fülkagylóm.Nagyothalló vagyok.

Az indigó-kristály nemzedékhez tartozom. Leginkább egy lány nekem adott megjegyzése illik rám.Miszerint "nagyon egyszerű ember vagy, és nagyon unalmas". irtóztam az átlag, emberi társaságtól.Ahol a természetes humor forrása a mások megalázása, mindennapos a mások ok nélküli és felesleges bántalmazása.Az egymás felé mutatott közöny és az ebből fakadóan ostoba és boldogtalan emberek mindig bosszantottak.

Mára eljutottam oda, hogy a pszichopatákkal is meg tudom kedveltetni magam.Örömet tudok nekik okozni azzal, ha beszélgetnek velem. Amióta az eszemet tudom, mindig egy mennyország volt a keblemben.Az aspergereseknél ugyanez megvan.Ugye? Jól látom? Szelídek és kedvesek.

A problémánkra ugyanaz a megoldás. Meg kell ismerned és el kell fogadnod önmagad. Ehhez találtam egy technikát, és azt írtam le.

Nagyon erős lett az intuitív képességem a nyers növényevés hatására, egy év kitisztulás után. Így már az ezoterikus beütésű témákat sem kerülöm.

Megnéztem októberben a Pállay Kovács Szilvia-féle 5 részes "A szellemi evolúció gyermekei" című előadás sorozatot. Itt döbbentem rá, hogy amíg nem értettem az átlag ember mozgatórugóit, addig az indigó-kristály interjúalanyokat a keblemre öleltem volna. Ugyanolyanok mint én, és végre megértettem miért vagyok más.

Innen eljutottam a Balogh Béla-féle előadásokhoz, ő egy hídépítő mérnök. Van tőle egy hanganyag az interneten, a címe "A tudatalatti tízparancsolata". A hatásának a lényege, hogy a tudatalatti rossz hatásait felülírja pozitív gondolatokkal.

A tudatalattit úgy kell elképzelni mint egy robotpilótát, ami a már rutinszerűen végzett feladatokat átveszi, azaz nem kell rá odafigyelni. Mint a beszélgetés melletti autóvezetés. A tudatalatti olyan mint a Windows a számítógépen.Addig amíg jól végzi a dolgát, nem is veszünk róla tudomást, hogy ott van, és nem is tudjuk, hogy mit csinál. A tudatalatti a nap 24 órájában működik, és nincs rajta szűrő, nem elemez.Ha a gyermeknek azt mondják sokszor, hogy a pénz piszkos, fúj,ne tedd a szádba.Lehet, hogy felnőttként mindent megtesz, de mégis elveszíti a pénzt, rossz embernek adja, stb.

Például amikor elküldik az embert jobbra, ő pedig helyette rendszeresen balra megy, ott problémák vannak. A tudatalattira ható hanganyag ezt írja felül.

Van benne egy olyan rész amikor elhangzik, hogy "szeretem magamat". Ott rájöttem, hogy ha akarnám se menne, hiszen nem ismerem magamat.Nem is tudok a tükörbe nézni.Nem tudom, ki az, milyen ember az akit a tükörben látok.

Három héten át hallgattam a "tudatalatti tízparancsolata" című hanganyagot,naponta négyszer, és október végén elkezdtem a tükörben nézni a saját arcomat.Fél órán át. Az első alkalommal, hogy eltereljem a zavaromat, azt gondoltam magamról sokszor, hogy gyönyörű vagyok. Az első négy alkalommal minden hetedik perc után elkezdett csorogni a könnyem. Nem tudom az okát, nem éreztem semmilyen érzelmi megrendülést.

Karácsonyra rájöttem, hogy szép vagyok, jó az alakom.A testi torzulásaim ellenére. Mára rájöttem, hogy gyönyörű vagyok és kívánatos, de tényleg az vagyok, nemcsak én gondolom. Szívesen nézek tükörbe, sőt örömmel.

Befejezem magamon a munkát, tehát amint teljesen elfogadtam magam, és nem jövök már egyáltalán zavarba az emberektől.Megoldok néhány régi feladatot és keresek magamnak egy női barátot.

Addig felesleges, mert azt a pár hónapot kivéve amíg szerelmes vagy, ugyanaz vár rád ami a szerelem előtt.Még az is szenved tőle akivel vagy.Mert ha te nem csinálsz magaddal semmit, de várod, hogy a másik viselkedjen úgy, hogy te újra szerelmes lehess, mert az olyan jó.Az nem fejlődés hanem, dagonyázás. A saját önismereted hiányát vagy hamis önismeretedet neked kell rendbe tenni, arra senki más nem képes. Senki nem ismeri úgy a másikat mint önmagát. Önmagunkat csakis mi tudjuk helyre rakni, nem a rajtunk kívül levő világ. Magadnak kell dolgozni önmagadon, önmagad számára.

Az is sokat segít ha kitűzöl egy célt, jelen esetemben, szeretnék egy társat ( nem ezért kezdtem egyébként el , de példának jó).Ez segít, hogy az évtizedes reflexeket amelyek felmorzsolnák az akaratodat, azokon túl nézz és folytasd tovább.

Nem fogadtak el a szüleim. Apu a születésem napján az intézetbe adásról beszélt, az orvos és a rokonom is erre biztatta az Édesanyámat.Szerencsémre olyan szeretetet tudtam árasztani ( és tudok ma is), hogy nem tudott intézetbe adni.

Ilyen előélettel, szép eredményt értem el. Ma már örömmel gondolok a szüleimre, hiszen emberek voltak ők is.Sokat köszönhetek nekik,amelyekért hálás vagyok.Nem a rosszat nézem, hanem a jót.

Olyan embereket próbálok keresni akik nagyon hasonlítanak hozzám. Ugyanilyen női társat igyekszek választani.A hasonló a hasonlóval tud a legjobban kijönni. Kivéve, ha vannak olyan hibáink amiket még nem javítottunk ki és azok kellemetlenek a másik által viszontlátva.Tegyük fel, hogy túlzottan kritikus vagyok az emberekkel, de ez a tulajdonság a másikban taszít.

A baráti kapcsolat olyan mint egy ember, 2 lábon áll meg. A közös értékrend ( keresztény, európai, és magyar) és érdeklődési kör ( legyen miről beszélgetni), és a közös cél. A női-férfi kapcsolat olyan mint egy asztal, 3 lábon még megáll, de 4 lábon a legstabilabb. Közös értékrend és közös érdeklődési kör, Közös célok, Anyagi háttér, és Jó testi kapcsolat. A közös értékrend és a közös érdeklődési kör egy olyan láb, ami nélkül a kapcsolat olyan mint a világ legfinomabb étele, amit mindennap eszel,és csak azt eszed. Még a legszebb társ is nagyon, de nagyon gyorsan unalmassá válik, bármilyen jó is a testi kapcsolat.

Ha Te megoldottad a problémádat, ott van a másik ember problémája.Hiszen valószínű, hogy neki is szüksége van arra, hogy ismerje, szeresse és elfogadja önmagát. Neki ezt ugyanúgy érdemes elvégeznie. Hiszen pl. hogyan szeretkezel egy olyan emberrel, aki nem ismeri önmagát? Nem tudja mi a jó neki, nem tud önmaga felé fordulni, nem tudja önmagának feltenni azt kérdést, hogy most mi esne jól.Aki nem ismeri és nem szereti magát, annak nem jön a válasz, a teste egyszerűen nem jelzi.Legfeljebb ha szerencséje van, eltalálja mi kell neki.Jó helyen, megfelelő sebességgel és nyomással. Aki szereti magát, az önmagára tud hangolódni,és a szervezete hamar visszajelez. Azt nem is ecsetelem, hogy mennyivel hosszabb és jobb az élmény.

Mindenki ismeri magát amíg pici.Később amikor az etika törvényeit ( Wikipédiában elmagyarázzák) megszegi sorozatban, mert hát más is ezt teszi. Azaz a nála gyengébbtől elvesz, félrevezeti, megalázza. Az ember ilyenkor elkezdi becsapni magát, mert a lelkiismeret ilyenkor még úgy mar ( én még emlékszem rá) mintha a nyakadba zúdulna egy hordónyi ecet. A sok önbecsapás eltávolítja az embert önmagától.Kiüresedik. Nem sok olyan embert ismerek aki ismeri önmagát.Őket könnyű felismerni. Nyitva a szívük, nyitottak érzelmileg mások felé, önmagukat adják.Szelídek és kedvesek.Elfogadnak bárkit olyannak amilyenek abban az adott pillanatban.

Legyen sarkig nyitva a szíved a gyakorlat elején, ha mások felé még nem is, de magad felé mindenképp.Figyeld önmagad. Próbáld kitalálni, mi az ami felemel.Használd fel a későbbi hullámvölgyek csillapításához. Előbb-utóbb szeretni fogod azt akit a tükörben látsz. Engem a mások öröme emel fel, ha mást boldognak látok.


A nőkről.

Nem tudom észrevetted-e, hogy a természetesség és az ősbizalom ami a totyogó gyerekeknél régen megvolt, az a mai gyerekekben nincs meg. Az okát nem tudom, illetve sejtem. De az nagyon hosszú téma.

A női lényeg részei: Az elfogadás, a megértés, a befogadás és a szeretet.Azaz a szívüket és a lelkiségüket képesnek kellene lenniük felvállalni és azok segítségével boldogulni. Ebben van a hatalmuk, az erejük és a boldogságuk kulcsa. Meg lehet figyelni, bár fehér hollók, de léteznek olyan nőies nők akik nem bújnak el és nem szégyellik, hogy nőiesek, hanem felvállalják.Ugyanúgy dolgoznak, pl. magán-gyógypedagógusként.A szívüket-lelküket beleteszik, nem csak a pénzért dolgoznak.Az ilyen nőket a férfiak,a pici gyerektől a nagyig, kortól,vallástól függetlenül körülrajongják, vonzódnak hozzá és imádják, mindegy hogy néz ki az a nő, vagy hány éves.

A kivételes nőket figyelmen kívül hagyva, kisarkítva kétféle nő tömegét látjuk. A prostiét és a magányos, felöltözött, boldogtalan nők tömegét. Mindkettőnek ugyanaz a baja. Olyanok mint egy gyönyörű, kívánatos, kecses, szép vonalvezetésű repülő, amibe a tervező a szívét-lelkét beleadta, és ami földön közlekedik, csukott szárnyakkal, hogy könnyebben elférjen.

A tudatipar ( média, a szórakoztatóipar; mint a filmek, zenék és a játékok ) és az oktatás olyan színvonalat képviselnek amelyek a sekélyes beállítódást jutalmazzák.

A nők szavazhatnak és elmehetnek dolgozni. A nők megtagadják saját magukat.Férfiassá váltak.A férfi minőséget helyezik a női minőség fölé, miközben lenézik a férfiakat.

Az a nő aki nem törődik a férjével és gyerekével, mert nincs rá ideje, az nem lehet boldog. A nő ugyanolyan egyenjogú és egyenrangú mint a férfi. De melyik médium mutatja azt, hogy a sztár óvó néni 50 ezerért pisilteti meg a gyereket? Melyik anya van megfizetve, aki gyerekeket nevel és törődik velük? Paradoxon. A nőknek ezt ingyen, szívből kellene csinálniuk és a társadalomnak pedig legalább ugyanolyan mértékben honorálnia kellene szívből amit a nő nyújt. A várandós nőt terhesnek nevezik, Isten ments hogy áldott állapotnak hívják.A kórházban a betegség szintjén kezelve, futószalagon folyik a világrahozatal. Frédérick Leboyer leírja, hogyan kell úgy szülni, hogy mosolyog a csecsemő öt perccel a születése után, mert nem sokkolják.

Nem tudom képet tudtam-e adni arról milyen is lehet egy valódi nő képe. Érdemes megnézni a távol-keleti nőket ( Az India, Kína, és Borneó, földrajzi vonalán és a Japánról készült videókat).Sokuknál még megvan a természetes báj és az érzelmi kiteljesedés megélésére való képesség. Bár ott is bontja a nyugati kultúra a régit.

Ha szét akarsz roncsolni egy társadalmat, mérgezd meg a nők tudatát. Ez az a recept amiből főznek.

Az információk birtokában segíteni kell a nőnek, hogy a kívülre helyezett, megtagadott lényét felépítse a nulláról. Úgy képzelem, hogy a fent említett pozitív hanganyag és a tükrös módszer helyrehozza a legtöbb problémát.A nők ráadásul érzelmileg sokkal fejlettebbek, hamarabb gyógyulnak. Az orosz gulágon a több ezer nőből akik pontosan ugyanazt és ugyanannyi munkát végeztek mint a férfiak, és egy részüket még meg is erőszakolták, egy sem halt meg, illetve nagyon kevesen. Ellenben a férfiakkal, akik a foglyok 70%-át alkották.A férfiak 20%-a meghalt.A hajléktalan nőkre ugyanez jellemző, ők is életben maradnak.


A tudatalatti tízparancsolatához megjegyzem, hogy az ideális társ nélküli verziót töltöttem le.Mert nem akartam romokban heverő emberként kapcsolatot kezdeni.

2019. febr. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 Nem az a baj hogy ÉN nem vagyok kitartó, hanem azok nem, akikkel barátkoznék. Tapasztalataim szerint a nem aspergeresek értetlenebbek, hajlamosabbak a gyűlőletre. Nálam a kirekesztés és elutasítás a gyűlölettel egyenlő. Magamat ismerem eléggé, hogy tudjam, hogy szeretethiányom van, de nem találok olyan lányt aki úgy barátkozna velem, hogy kifejezné hogy szeret engem olyan módon, hogy én magam is érzékeljem. A családsegítő majdnemhogy kiröhögött mert nem tudja megérteni miért keresek felnőtt fejjel barátokat. Őszerinte barátaik csak a gyerekeknek vannak.


#2


Nem tudom értelmezni, hogy miért írtál a nőkről részletes leírást, amikor tudom, hogy a lányokat tisztelni, becsülni, szeretni kell és férfiként ezt ahogy tudom megadom a nőknek magamtól, mert csak akkor kaphatok szeretetet ha én is adok. Csak azt fejezik ki számomra hogy nincs rám szükség és nem vagyok szerethető.

2019. febr. 2. 11:44
 4/8 Zoli  válasza:

Elnézésedet kérem, nem akartalak kioktatni. Nem akarok beleszólni abba, hogy mit csinálj. Pont úgy vagy jó ahogy vagy, legyél önmagad.


Segíteni szeretnék, de mivel nem ismerlek személyesen, ezért igyekszem a környezetemben is látott leggyakoribb problémákban megoldást adni.


Mivel elsősorban neked van szükséged lányra, ezért neked próbálok segíteni. A lányokkal már te fogsz boldogulni, abban nem segítek.



Olyan lányokat keress akik pont olyan férfit akarnak mint te.Vagyis aki hozzád nagyon hasonló.


Szeret hiánya annak van aki nem szereti magát.Tudom hihetetlen. Mégis, ha egyedül nem tudsz boldog lenni, akkor mással sem fog menni.

A szeretet belőled jön önmagad felé, nem csak a másiktól.Illetve, jön tőle is persze, de ha képtelen vagy magad szeretni, azt megérzi a másik ember és elszomorítja, és ő sem tud egy idő után szeretni.Pedig arra vágyik, hogy boldoggá tegyen. Előbb egyedül is boldognak kell tudni lenned.Nyilván egy másik ugyanerre képes emberrel az érzés meghatványozódik.

Ha jóban vagy önmagaddal, képes vagy közvetíteni azt ahogy éppen érzel, a hangulatodat, és amit a másik felé érzel és amit szeretnél tőle kapni.

Van egy régi görög mondás, ami kiírtak a templomok bejáratára. Ember, ha meg akarod ismerni Istent, ismerd meg önmagad.

Tudom magamat szeretni, csak rá kell hangolódnom magamra, ez még egy lassú folyamat.Igyekszem jóban lenni én is önmagammal.Előveszem az eredeti gyermeki énemet, és lassan kinyílok magam felé.Nem tudom irányítani, meg kell várnom amíg magától végbe megy, és figyelek magamra. Olyasmi lehet, mint amikor egy érzékenyebb nő hangolódik az együttlétre. Ugyanez van egy idő után, ha a tükörbe nézek. Igyekezz minél több olyan tevékenységeket végezni amelyek felemelnek. Kezdetben hallgattam az előadók hangját, akik nagyon sokat adtak.Mint Pállay Kovács Szilvia, Balogh Béla hídépítő mérnök, Papp Lajos szívsebész és Kubínyi Tamás, bár ő inkább a jeles ember példáját adta. Mára eljutottam arra szintre, hogy a pozitív hanganyag és a tükörképem nézése is jól feltölt.

A fiatal 30 alatti lányokat meg kell tanítani szeretni.Ők még nem ismerik magukat és nem tudják, hogyan kell szeretni. Ki tudod mutatni az érzéseiddel, vagy mondani, hogy mire vágysz, ha önmagadra is rá hangolódsz.

Nagyon hamar meg tudom magam kedveltetni a lányokkal, de a többség a nagy szimpátián és segítőkészségen kívül nem ad más jelzést.Nem vonzom őket. Ellenben a hozzám lelkiségben nagyon hasonlók akikkel először találkoztunk, 1-2 perc alatt teljesen megnyílnak, ahogy én is nekik.

Tegnap például, voltam egy vendéglátó helyen. Egy olyan lány szolgált ki akit sose láttam, de a karakterét pontosan ismerem.Ezért úgy szólítottam őt meg, ahogyan azok szokták akik már nagyon jól ismerik. Ettől zavarba jött szegényke. Egy jóravaló, odaadó, egyszerű teremtés. Nyilván nem ismeri még magát, különben nem jött volna zavarba. Nem éreztettem vele, hogy tetszik, nem is gondoltam ilyenre.Csak a szimpátiámat fejeztem ki felé, és igyekeztem önmagamat adni. Akkor érzem magam a legjobban, ha önmagamat adhatom. De mint olvastad fent, még csak 3 hónapja kezdtem, még kezdő vagyok. 40 év régi reflexeinek a felülírása nem megy máról holnapra, a gátlásaim még működnek. De nagyon jól haladok, biztos vagyok abban, hogy sikerrel járok. Mert a kezdetekhez képest ez már az Everest csúcsa.

Nem olyan környezetben nevelkedtem ahol kedveltek. Eddig el se tudtam hinni, hogy engem kedvelhet egy ember.Most is nehéz elhinni, pedig hallom és látom élőben az embereken.

Azért írtam le a fenti megoldást, mert ha nekem működik, akkor másnak se lehet nehezebb.



A lányok és a férfiak egyaránt elveszettek tudnak lenni, nem ismerik sem önmagukat sem egymást.Nem is bíznak egymásban. Csak azt igyekszem bemutatni, hogy a világ nem ideális, nagyon nem.Nagyon sokat tettek azért, hogy ez így legyen.

Így könnyebb minket uralni.


Felosztanak minket táborokra. Nő és férfi. Baloldali és jobboldali. Barna szemű és hupikék szemű.

A média olyan tartalmakat áraszt a reklámokkal együtt amit fővesztés terhével kellene büntetni. Ember nem kínál embereknek olyan műsort, ahol egymással összezárt, sérült lelkű emberek mutatnak példát a fejlődésben lévő fiataloknak.Se olyan meséket, ahol egymást tépik szét, szó szerint.



Hallottam a jó házasságban élőktől, hogy általában amikor az egyik szeret, akkor a másik kicsit gyengébb, vagy pont az ellentétes oldalon van.Később pedig helyet cserélnek.Ez a forma váltakozik a jó házasságban.Állandó a hullámzás.Így húzzák egymást előre. Van ahol mindketten, nagyjából ugyanakkor képesek szeretni egymást.Ez a ritkább.



Kezdetben én sem értettem, hogy egyszerű és kedves vagyok, és gyermekien szelíd, és a kutyát nem érdeklem. Rájöttem, hogy a kék bálna a harckocsi taposását meg sem érzi.Ellenben a 140 kilós társa simogatását már igen. Az én természetem is ilyen lehet néhány nő számára.

Azokat a keveseket kell megkeresni akiknek te kellesz.Az aspergeresek között is hatalmas különbségek vannak. Élvezd ki az aspergeri minőség minden cseppjét.Megvannak a maga előnyei, egy varázslatos világ. Én is ezt csinálom.Szenvedtem az örökös bizonytalanságom miatt, ma már tudom, hogy ez a túlzottnak hitt érzékenység valójában csodálatos, ha nem élek vissza vele, nagyon nagy segítség másoknak és nekem is.Nem szívesen lennék egészséges ember. Most ezt az életedet éled.A következő más lesz.


Az újraszületésről egy példámat másoltam ide.

Tőlem egy kutya ment el 2002 február 16-án.Megmérgezték, vélhetően patkány méreggel. Egy német juhász-skót juhász keverék volt.

Amikor az utolsót lehelte, elbúcsúztam tőle, értésére adva, hogy tudom, ő most kiröppent a testéből és minden jót kívánok neki.

2002 június 5-én kötöttük be a szennyvizet.Aznap megjelent egy 2 hónapos, fajtiszta pumi az utcánk elején, tőlünk 300 méterre. Több mint egy óra is eltelt mire odaért a házunk elé. Minden kapualjhoz odament, alaposan körülnézett és szimatolt. A mi kapunkhoz érve jelezte, hogy be akar jönni. Gondoltam hadd jöjjön, majd kiengedem.

Felment kaputól a teraszra. Érdekesnek találtam, hogy mintha ismerősnek találná a környezetet. Rám ugrott, úgy ahogy az elpusztult kutyám csinálta, és ugyanolyan barátságos szemekkel nézett rám.Ugyanazok a mozdulatok, tartás és tekintet. Gondoltam magamban, á, nem lehet ő. A pumi erre kilőtt a teraszról, és a hátsó lépcsőkön mint a nyíl befutott a ház mögött álló, takarásban lévő kisteherautó hátsó futóműve alá.

Ott szokott feküdni az előző kutyám. Ez a pumi kutyus pont úgy feküdt, a kormánnyal ellentétes oldali hátsó keréknek dőlve, pont olyan szögben csavarodva és sugárzó szemekkel. Mintha csak mondta volna, hát én vagyok az, nem ismersz meg? Rá kellett jönnöm, hogy tényleg visszaszületett a mérgezésben elpusztult kutyám.


A fülműtétem alatt 4 éves koromban az eszmélet nélküli testemen kívül találtam magam. A fókuszom a fülemen volt, totálban. Rettenetesen megijedtem a fúró nagy zajától, a vértől vörös,vékony,hosszú csőtől, amiben szívták el a vért.A doki egy fehér, kopott lábú széken ült.Ideges volt, nagyon figyelt.Az asszisztense is ideges volt, kiszolgálta az orvost, sokat futkosott. Elemeltem a tekintetemet a doki feje mellett, a fejem fölé. Láttam a picike, letakart testemet.Ezen is nagyon csodálkoztam.Ott a testem, én itt?Az hogyan? Egy fehér műanyag tálcába dobálták a maradványokat. Ezek az ajtó mellett álló, krómozott edényben kötöttek ki.A fúró úgy nézett ki mint a fogászaton. A fehér műanyag tálka kiöntése után film szakadás. Az ágyamban ébredtem, sós ízzel és kiszáradt szájjal.

A testen kívüli élmény alatt jobban működtek az érzékszerveim mint a saját testemé. A levegő kékes volt, sűrűbb mint ahogy a szemünk látja, és áttörte a műtőlámpa hideg, fehér fénye.Amitől egyszerre volt kékes és fehéres a színű. A hallásom olyan volt mint másoké, azért is ijedtem meg a váratlan, nagy zajtól, amikor hirtelen öntudatra ébredtem a testemen kívül. Úgy megijedtem, hogy reflex szerűen rákiabáltam az orvosra, hogy vegye el a piros csövet és ne bántsa a fülemet, ne dobálja bele a tálkába. Hamar rájöttem, hogy nem hallják, eztán kezdtem el nézelődni.



Az egészségesek valóban hajlamosak lehetnek a rossz megnyilvánulásra, de ha nem adod vissza és nem vagy tüskés, hanem rendes vagy hozzájuk, akkor kipukkad ez a hozzáállás. Ők nem érzik mások érzéseit. Ha a szívedet kinyitod, a mások érzései nem zavarnak össze, illetve jóval kisebb a hatásuk.Az okát én se értem, az ellentéte a logikus, de pontosan ez a hatása. Ha rendes vagy hozzájuk, nem hiszik el, várják, hogy mikor múlik el, és csak utána engednek fel.A családommal is ugyanez van, pedig ők jól ismernek.

A pszichopatákat is fel tudom emelni, és szívesen beszélgetnek velem. Elfogadom őket olyannak amilyenek, nem gondolok rosszat róluk. Nem is tehetnek róla. Amíg jó hatással vannak rájuk, nem látható rajtuk az állapotuk.

A pszichopátiát és annak kiváltó okát kiválóan össze tudom foglalni, ha kell, de addig nem untatlak vele.


Ebben a videóban van egy szőke hölgy, aki csak önmagát adja.Megindító.

https://www.youtube.com/watch?v=FtdDdc2vOBs

Egy másik hölgy aki önmagát mutatja.Barkó Judit. Ő azért is érdekes, úgy fantasztikus, hogy közben nem különbözik az átlagos emberektől. Nála egy picit várni kell, 10 perc mire felenged. A hölgy példáján jól láthatod, hogy az emberek ott követik el a hibát, hogy az egón keresztül éreznek és kommunikálnak. Az erős egó, védelem és szűrő is egyben.De egyszerre távolítja el az embereket egymástól. Az egó sokat szelídül, és csökken amikor el kezded magad elfogadni. Az egó nem te vagy, az inkább csak egy közös csatorna a kommunikációhoz. Tehát ne az egódat akard megismerni, az így is úgyis feltárul.Az voltaképp egy betanult panelekből álló, kis rugalmasságra is képes álca.Az éned egy gyenge, eltorzított, másolata.Fejleszthető.Mint egy prizma, ami megszűri a belőled érkező fényt. Az elején a tükörben a bal szemem tekintetét figyeltem. A bal szem az őszinte szem.Abban láttam meg önmagamat. Azóta az egész arcomat is figyelem, mert már nem rejtőzködöm önmagam elöl. Amikor valóban önmagaddal kommunikálsz, nincs szükséged az egóra, az ilyenkor egy felesleges kerülő.

https://www.youtube.com/watch?v=Nd8paHmQ3qk

2019. febr. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Zoli  válasza:

Hoppá, kifelejtettem valamit.

A társaimtól megtanultam, hogy azzal foglalkozunk, hogy, mások mit gondolnak rólunk.Ez alapján határozzuk meg magunkat. Saját magunkat nem ismerjük igazából és nem is gondolkodunk azon, hogy mi magunk milyenek vagyunk a valóságban.

Mások az életed egy egy pillanatát látják, és abból következtetnek, hozzá téve az előítéleteiket és hitrendszerüket. Értelmetlen mások reakciói alapján meghatározni önmagunkat.Az arra való, hogy segítsen a másokkal való bánásmódban.

Egy-egy gyerek tükörként viselkedett. Nem tudták pozicionálni a saját érzelmeiket.Hanem azt a pillanatnyi érzelmet tükrözték vissza amit rajtam láttak.Azt tükrözték vissza amit szerintük róluk gondoltam.Vagyis egy vélt elvárásnak próbáltak megfelelni.

Az önismeret nem egyenlő azzal amit mások gondolnak rólunk. Soha senki nem fog minket teljesen megismerni.

2019. febr. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha valóban van Asperger diagnózisod, kellett hogy járj fejlesztésekre. Viszont ez az "Olyat is mondtak, hogy keressek szakembert, de én ehhez se értek." számomra azt sugallja, hogy még nem voltál kivizsgáláson, hiszen akkor tudnád hogy ki a szakember. Pesten egyébként tudtommal vannak fejlesztő órák felnőtteknek is, bár kort nem írtál.

Nem tudom jól értelmezem-e, nekem úgy jött le, az a problémád, hogy nem találsz barátnőt. Ehhez kis köze van az Aspergerednek, manapság nagyon nehéz ismerkedni. A munkahelyemen is szinte csak szingli kollégáim vannak, pedig legtöbben 30 fölöttiek.

Talán ha leírtad volna, miért utálnak meg a lány ismerőseid, többen tudnának segíteni.

2019. febr. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6


Csak későn, 27 évesen lettem diagnózisos, de a zárójelentés után nem mondtak fejlesztést. Biztosan azért mert már "túl öreg" vagyok kb 30 évesen.


Mindig olyan voltam, hogy én csak rövid egyértelmű utasításokat tudok végrehajtani. A szervezés, keresés, ügyintézés nem tartozik ezek közé, így ehhez segítség kell.


Fejlesztő óra számomra az lenne ha biztosítanának lányokat akik szívesen barátkoznak velem, elnézik a hibáimat, szeretnek engem, elfogadnak engem olyannak amilyen vagyok, szívesen keresik a társaságom és amikor dühös vagyok vagy félek, nem eltűnnek hanem átölelnek megvigasztalnak.


Barátnőm/Párom van, lánybarátokat keresek, és ezt ő is megérti.


Akik megutáltak, azok félelmetesnek találtak engem. Például ma meg lettem gyűlölve és felelmetesnek tartva mert kiakadtam azon, hogy egy felém tett ígéretét (találkozás adott helyen adott időben) nem tartotta be a saját hülyesége miatt (ahelyett hogy egyenesen odament volna, szándékos kerülőt tett) és nyersen, verbális erőszakkal szembesítettem, mert számomra az ígéret betartása érzékeny pont.


A másik ami miatt félelmetesnek szoktak látni engem, az a túlzott közvetlenségem és a szexuális frusztrációm, illetve az intim témákhoz való, az átlagtól teljesen eltérő toleráns hozzáállásom. Pedig eszemben sincs bántani senkit, csak más vagyok.



Autizmus specialista szexuálpszichológus szakembert próbáltam kerestetni TB alapon/ingyen, hogy segítsen a szociálkommunikációs kapcsolatteremtésen és feltárja mi miatt lehetek ilyen, de ilyen nem létezik.


Úgy érzem nincs körülöttem olyan, aki megért engem és elfogad olyannak amilyen vagyok.

2019. febr. 5. 13:10
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak egy tipp: ne légy túl őszinte, ha kinézel valakit magadnak egyszer(vagyis ne kezd a hibáidat felsorolni), csak megijednek...inkább próbálj javítani rajtuk egy picit.

Tudom nem könnyű, de nem tarthatod felelősnek az embereket, senkit, ebben az élet nevezetű "játékban" azért, mert nem sikerült hosszútávon olyan barátokat szerezned, akik kitartanak melletted, de ha javítasz magadon minden nap egy pici-picit, akkor talán lassan eljutsz valahova, ahol az emberek megkedvelnek. (Persze ez nem azt jelenti, hogy csak az ők kedvükbe járj) nem tudom, hogy fórumokon szoktál-e jelen lenni, ahol az olyan emberek adnak tanácsot egymásnak, mint te, megosztják az élettapasztalataikat, de szerintem olyan helyekről is sokat tanulhatsz. Vagy akár nekem is írhatsz, ha van egypár kérdésed. Üdv, egy lány

2019. szept. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!