Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek ha a haverom...

Mit tegyek ha a haverom többet kezdett érezni, és én meg akarom szakítani vele a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A dolog nem friss. Kb 5 éve volt egy nagyon jó barátom, sok mindent elmondhattam és ő is nekem. Bár soha nem találkoztunk csak interneten beszélgettünk. Ám egy idő után (kb 3 éve) szerelmet vallott. Én akkor elmondtam neki, hogy én csak barátként tekintek rá. Megértette, és elmondta, hogy igazából nem is tetszem neki, csak akkor valamiért úgy érezte. Ám bennem ott volt a kisördög, hogy lehet csak azért mondta, hogy ne szakítsam meg vele a kapcsolatot. Mintha mi se történt volna úgy beszélgettünk tovább. A történethez hozzátartozik, hogy időközben lett egy komoly kapcsolatom, ami még ma is tart, már lassan két éve. Ezt az említett haverom is tudja. Nagyon szeretem a párom és nem hagynám el, viszont vagyok annyira korrekt, hogy nekem se esne jól ha a párom olyannal beszélgetne, aki egyszer szerelmet vallott neki, és aki lehet titokban még most is szereti, így a haverommal pár hónapja megszakítottam a kapcsolatot. Megint erős volt bennem a gyanú, hogy többet akar, ezért egy idő után nem válaszoltam neki. Tudom bunkóság, de akkor úgy éreztem ez a helyes. Viszont mostanában sokat agyalok, hogy valamit mégis írni kellene neki lezárásként. De nem tudom mit. Ha azt írnám neki, hogy úgy érzem még mindig többet akar, biztosan tagadná. Viszont annyit megérdemel, hogy megírjam neki, ennyi volt a barátságunk.


Szerintetek mit írjak?


23L



2019. febr. 22. 16:12
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

És igen valahol emiatt haragszom rá!!!

Beszélgessünk már arról is, hogy milyen férfi az olyan, aki olyan nőt akar megszerezni aki mással van együtt jó???

Vagy ez senkit sem érdekel???

2019. márc. 11. 10:23
 12/16 Drazicc ***** válasza:
Én azt mondanám, hogy egy intelligens ember megérti, hogy nem szeretnéd vele tartani a kapcsolatot, és nem fog többé keresni. Ha meg nehéz felfogású, esetleg valami pszihó, akkor meg úgysem fogja abbahagyni, de nem hiszem, hogy egy ilyen embernek bármi magyarázattal tartoznál. Ha sokáig írogat, úgy hogy még csak nem is találkoztatok az jelenti azt, hogy valami ott neki nincs rendben, nincs hozzászokva a társadalmi normákhoz. Ilyen egyszerű az egész.
2019. márc. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
56%

Soha az életben nem találkoztatok eddig, nem tudom milyen szerelemről és megszerzésről van szó ebben az esetben...

Mintha 13 éves írta volna a kérdést.

"van barátom nem szeretnék beszélgetni veled, igaz soha sem találkoztunk, de zavar hogy így virtuálisan belémszerettél, ez nekem kellenetlen ne beszéljünk többet" - valami ilyesmi.

2019. márc. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy veled még ezek szerint nem volt ilyen, kedves előző.

Egyébként ha kíváncsi vagy: Ez a haver azt mondta belémszeretett, és mivel így kb kuka a barátság, én nem szeretném tovább tartani vele a kapcsolatot. Mert nem szeretek olyan emberekkel tovább beszélgetni (ugye barátkozásról az egyik fél érzései miatt már nem beszélhetünk), akik többet kezdtek érezni irántam. Ez biztos az én személyes nyűgöm. A második ok pedig, hogy párkapcsolatban élek, és nekem is bortasztó rosszul esne, ha a párom olyan nővel cseverészne aki többet akarna tőle.


Remélem meggyőztelek, hogy nem egy 13 éves szintjén vagyok, hiába próbáltad úgy megfogalmazni.


Csak tudnám minek kell provokálni a másikat. Nincs jobb dolgod?

2019. márc. 11. 16:43
 15/16 anonim ***** válasza:
Egyértelműen lenne érdemes elmondani neki vagy ha nem érti meg, nem kell visszaválaszolni meg el se kell olvasni, amiket ír, nem kell megnyitni üzenetét.
2019. márc. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Na ezt adjátok össze: Megint írt bocsánatkéréssel, hogy sajnálja, hogy nem írt.

Úgyhogy meguntam és leírtam neki, hogy hagyjon békén.

2019. jún. 6. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!