Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tényleg ennyire defektes...

Tényleg ennyire defektes vagyok tiniként?

Figyelt kérdés

Nem találom a helyem az osztályomban. Úgy érzem, túl komoly vagyok, de igyekszem beilleszkedni. Félig cigány származású vagyok, de ennek ellenére az osztályom nagy többségével ellentétben nem hallgatok ilyen zenéket, nem beszélem a nyelvet, nincsen hatalmas karika fülbevalóm, nem tudok úgy táncolni, mint ők, pedig úgy érzem, hogy ők sokkal lazábbak és mindenki jobban szereti őket.

Mellettük úgy érzem, hogy teljesen gáz vagyok, amit ők a korábbi években tökéletesen meg is fogalmaztak. Van pár unokatestvérem az osztályból, de ők csak akkor vállalják ezt fel, ha szükségük van valamire. Folyton hülyeségeket kérdezgetnek tőlem, amikre pontosan tudják, hogy nem tudok nagyon válaszolni, olyankor kicsit szorongok is, hogy laza maradjak és be tudjak illeszkedni, de egyszerűen nem megy. Engem jobban érdekelnek a könyvek, a rajzfilmek, a Wattpad, a rajzolás, a versek, meg ilyen introvertáltnak elkönyvelt dolgok. Egy beírásom sem volt még, és van, hogy tanórán csak én figyelek oda, mivel nem látom sok értelmét ordítozni meg dobálózni egymással, amikor épp pl összefoglalunk.

Valamit elrontok tiniként?



2019. márc. 31. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. Napról napra szembesülnöm kell azzal a fajta magánnyal mint neked. Az segíthet ha magadra koncentrálsz. Csináld azt ami által fejlődhetsz, a többit próbáld elengedni.
2019. márc. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy is! Szomorú, hogy annyira normalizálták a baromállat tinédzser képét, hogy a normálisabbja érzi rosszul magát, mert "defektes." Nem vagy az.


Nem mindenkinek van szerencséje jó közösségbe kerülni gimiben, ezzel sajnos nem lehet mit kezdeni. Igyekezz kedvesnek maradni, abból semmi jó nem lesz, ha "okot" is adsz nekik bunkózással, passzív-agresszivitással, de ne törd ki a nyakad, hogy megfelelj nekik.


Egyetemen,főiskolán már főleg olyanok vannak, akik komolyabban veszik a tanulást, érettebbek, komolyabbak - ha máshol nem, ott biztosan találsz majd barátokat :)

2019. márc. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Mindig a legnormálisabb emberek lógnak ki a többi közül. Tudom, hogy nehéz másnak lenni, de igenis szükség van az ilyen emberekre, mint te. Ha csak a táncikálós-karikafülbevalós-vagánykodós-nagyszájú-beírásokatgyűjtő típus maradna, akkor tényleg minden remény elveszne. Tudod ők azok, akik ezt a társadalmat szétrombolják, és ti kevesen vagytok azok, akik egyben tartják kemény munkával és türelemmel.

Szóval csak hajrá, kitartás, te nem gáz vagy, hanem az az egy a százból, aki miatt még talán lesz valami a következő generációból.

A söpredékkel meg ne törődj, te már réges rég sikeres, tanult ember leszel, amikor ők 2-3 kisgyerekkel a karjukon, szakma és munkahely és minden nélkül fogják várni a segélyt, hogy legyen miből karikafülbevalót meg kisgrofó albumot venni a putriba.

2019. márc. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Suliváltásra nincs lehetőséged esetleg? Egy életre szorongóvá teheti az embert egy ilyen közösség, ahol ráadásul nincs egyetlen barátja, "sorstársa" sem. Ha mondjuk csak egyet is talál az ember, akkor a többit már le lehet tojni, vagy legalábbis könnyebb.
2019. márc. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ez az utolsó évem ebben a suliban, így nem lenne nagyon értelme iskolát váltanom.

Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok! :)

2019. márc. 31. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!