Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barát az ilyen? (többi lenn,...

Barát az ilyen? (többi lenn, megpróbálom röviden)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

16 éves vagyok, másod éves gimnazista. Ott összebarátkoztam egy lánnyal, még tavaly. Kimondhatom, hogy a barátságunk tényleg barátság/barátság volt. Nem sunnyogtunk egymásnak, ha valami bajunk volt egymással, megbeszéltük. Sokszor segített nekem a bnőm, mindig meghallgatott, mindig mellém állt. Én is segítettem neki, volt olyan, hogy anyagilag is. Persze, voltak más barátai is, de azt állította, hogy én vagyok az igaz barátja, mert mindig itt vagyok neki. Viszont azt tudni kell róla, hogy ő elég hangulat ember. Éppen mikor milye bugyi van rajta, olyan, de én ezt elfogadtam. Én egy visszahúzódó, csöndes ember vagyok, nem szeretek társaságban lenni. És nem vagyok szórakoztató sem. Ha van közös témám, akkor bezsélgetek az emberekkel, amúgy meg nem nagyon. Nem igazán voltak eddig barátaim s végre megtaláltam őt, akivel jóban-rosszban együtt vagyunk. Ő is elfogadott így, amilyen vagyok. Nekem a családi hátterem rendben van, neki viszont nagyon necces. Nagyon komoly családi bajai vannak, mindegy, hogy miért.

A következő történt kb. 5 hónapja: talált magának egy másik lányt, akivel jól elbohóckodik. Nem mond el neki mindent, de engem meg elkezdett hanyagolni. Folyton azzal a lánnyal van. Nincsen ezzel gond, mert engem is elhív mindig magával, de úgy, h ez a másik lány is jön és mindig vele beszélget, engem leszar. Az a lány aranyos, én is kedvelem, de fáj bnőmtől, hogy ha ő ott van engem leszar. Máskor ha társaságban voltunk, velem is mindig beszélgetett.

Kb. 2 hete meghallottam (csak egy-két szót), hogy a bnőm annak a lánynak beszél ki engem. A mosdóban voltak, nem vették észre, hogy ott vagyok és ugye véletlenül megláttak. Aznap nem szóltam a bnőmhöz, mert rosszul esett. Ő kedvesen mosolygott, de dühös voltam. Nem akartam zavarni, aznap nem is beszéltünk.

Másnap oda mentem hozzá, de ott volt az a lány is és rögtön elhallgattak. Azt vártam, hogy megbeszéljük bnőmmel a dolgokat, mert eddig mindig így volt. De most ez történt, meg sem említette. Megkérdeztem, hogy mi baja van, de azt mondta, hogy semmi, nem rólam szól ez az egész, neki gondjai vannak. Felhívtam, hogy most velem van-e baja, azt mondta nincs. Utána bocsánatot kértem, ha megbántottam azt mondta, ne agyaljak ilyeneken, amikor neki nincs baja velem, csak most tényleg gondjai vannak, amiben nem tudok segíteni. De 2 hete engem le se szar, mindig azzal a másik lánnyal lóg és mindenkivel eljópofizgat meg szóba áll, velem meg nem. 2 hete ha odamegyek hozzá, szól nekem, de nem úgy, mint régen.

Aztán megelégeltem és én is elkezdtem őt hanyagolni egy kicsit, akkor meg jött oda hozzám, próbált beszélgetni. Amikor nem szólok hozzá, mégis próbál közeledni felém. Pár szót váltok vele, mert nem akarok rámászni, mert neki gondjai vannak.

Nem értem ezt az egészet. Eddig én voltam az, akivel jópofizott, meg barátkozott a csöndességem ellenére, most meg talált mást. Teljesen úgy érzem, hogy ennyit értem neki, amiatt nem szól hozzám, mert azt akarja, hogy hagyjam őt békén. Nem tudom mit, tegyek. Nem akarom magára hagyni, ő sem hagyott magamra, mindig segített, de amikor közeledni próbálok felé, elhúzódik. Másnap meg mégis ragaszkodik hozzám. Nem tudom mi jár a fejében, de nekem ez nagyon fáj. El vagyok keseredve és nem tudom mit csináljak, illetve Ő miért műveli ezt velem. Mit tegyek, mit tanácsoltok?

Normális válaszokat kérek, nem kamu a kérdés. Előre is köszönöm:)


16/l



2019. ápr. 13. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
34%

Megválaszolom röviden de nem fog tetszeni.

Ilyen az átlagos nő. Nem, nem csak a tini. Felnőttként se lesznek jobbak. Vagy te is ilyen vagy (csak nem tudsz róla), vagy ilyenné fogsz válni előbb utóbb, vagy ennek az ellentéte leszel, de akkor ők fognak kiközösíteni és ez a sztori újra és újra ismétlődni fog.

Sajnálom, de ez ilyen. (bőven van tapasztalat az állításaim mögött, megfigyelő-elemző típus vagyok, meg durván őszinte is - az emberek utálnak is :D)

2019. ápr. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ott van a probléma, hogy tőle függsz, rajta kívül nincsenek barátaid. Ezt az igazi barát, meg bfffff vagy mi és hasonlókat meg el lehet felejteni, igenis lehet több barátja az embernek, a legjobb egy összetartó baráti társaság. Ilyen szempontból szerencsés vagyok. Szóval szerintem próbálj változni, legyél bátor és nyiss mások felé, csomó jó fej emberke él az országban. :)
2019. ápr. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Kedves egyes igen sajnálattal látom én is h a nők ilyenek csak próbálkoztam, hátha...:DDDDD

2019. ápr. 14. 18:00
 4/5 anonim válasza:
Szia!Vannak mások akikkel jól kijösz? Mert akkor szerintem próbálj inkább azokkal foglalkozni és ne olyannal aki egynap leszar másnap meg nem.
2019. ápr. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen vannak de azok csak felszínes kapcsolatok nem barátok. És eddig ezt nem csinálta csak mostanában... emiatt nem értem

2019. ápr. 15. 04:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!