Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért kell állandóan csak...

Miért kell állandóan csak nekem kezdeményezni egy új barátságnál?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok.

Mindig is úgy voltam hogy nem a mennyiség hanem a minőség fontos a barátok terén.

Oda jutottam hogy 3 emberrel vagyok csak baráti viszonyban, rájuk számithatok, haver szinte nincs is.


Csak velük szoktam összejárni, elmenni közös programokra, beszélgetni facen vagy instán.



Végre úgy tűnt hogy szerezek mégegy új barátot.

Az iskolába összeismerkedtünk, beszélgettünk.

Kb 2 hete vagyunk köszönőviszonyban.


Viszont ha én nem megyek oda hozzá beszélgetni, ő nem jön oda hozzám, csak köszön.

Amúgy nagyon jól eltudunk barátkozni.

Van hogy több szünetet is végig dumálunk csak mi ketten.

Viszont ha ráirok suli után vagy hétvégén akkor válaszol ugyan minden kérdésemre, de ha én már nem kérdezek, mondok semmit akkor annyi volt a beszélgetés.


Ő nem irt még rám egyszer sem, mégis mit kéne még tennem? Már feleslegesnek érzem azt hogy állandóan én irogassak neki, meg én kezdeményezzek...


2019. ápr. 19. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát 2 dolgot tudok elképzelni, az egyik az az, hogy ők nehezebben barátkoznak, bár ezt tartom kevésbé valószínűnek.


A másik pedig az, hogy nekik ez a barátság nem ugyan annyit ér, mint neked. Nyilván annak a félnek ér többet egy kapcsolat, aki több energiát fektet bele. Többre értékeled ezeket a barátságokat, mint ezek a barátaid.


Sokszor fogsz ezzel találkozni az életben. Akik most a barátaid, azok valószínűleg 5 év múlva már nem lesznek azok. Nekem középiskolában volt egy nagyon jó barátom, akivel mindent megtudtunk beszélni, jól elvoltunk, stb... úgy tűnt, mintha ő lett volna az első igaz barátom. Aztán egyetem után már ritkábban láttuk egymást, de azért pár havonta összefutottunk, majd gondolt egyet és egyszer csak leszart engem, hiába írtam neki bármit, nem válaszolt.


Szóval ezek a barátságok elmúlnak. Nagyon ritka az olyan, hogy valaki akár gyerekkora óta vagy később, de olyan barátot talál, akivel több évtizeden át barátok maradnak.


Szóval ezen szerintem nem kell meglepődni.

2019. ápr. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az új barátokra értettem hogy nem kezdeményez.

A meglévő 3nál nem csak én kezdeményezek.


Kettőjuket már 10 éve ismerem, a harmadikat lassan 4.


De szeretnék már egy normális életet élő, de hasonló tipusu barátot mint én.


És pont benne találtam meg ezt.

Rá vonatkozik amit irtam.

2019. ápr. 19. 18:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Attól még ugyan úgy gondolom. Te így gondolsz erre barátságra, ő meg nem ugyan úgy gondol rá. Sokszor előfordul az ilyen.
2019. ápr. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!