Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Milyen barátság az ilyen?

Milyen barátság az ilyen?

Figyelt kérdés

Ahol vigyázni kell arra, hogy mit mondasz a másiknak, már-már tojáshéjakon lépdelsz, mert ha nem megfelelően válogatod meg a szavaidat, akkor besértődik és csapkod, és olyan dühös lesz, hogy szinte már félsz tőle.

Akinek csak a saját problémái a problémák, Téged leszerel azzal, hogy túldimenzionálod, hogyha nagy ritkán neked van valamilyen lelki nehézséged.

Akivel csak akkor lehet nevetgélni, ha neki jó kedve van, de akkor szinte kötelező. Viszont ha neked van jó kedved és viccelődni próbálsz, azonnal elküld a francba, hogy neki most ehhez nincs kedve. Akinek egyetlen egy beszélgetési témája van, ő maga, és senkinek és semminek nem lehetnek nála nagyobb problémái, nála nehezebb élete, nála nehezebb gyerekkora...stb. Akinek nem tudsz úgy mondani semmit sem, hogy arra ne tudna rákontrázni...stb.


2019. máj. 21. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ilyent szembesíteném mindezzel őszintén, és hagynám a francba. Ugye te is érzed, hogy ez nem barátság, máskülönben nem írtad volna ki a kérdést?
2019. máj. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
minek baratkozol ilyen narcisztikus szemetladakkal? ilyennel sehogy, mivel o eleve nem is a baratjanak tart teged, csak valakinek aki legyen ott amikor kell, aztan a tovabbiakban meg hagyjon beken. tobbet erdemelsz te egy ilyen baratnal, szakitsd meg vele a kapcsolatot, mert ha mar most duhit, kesobb se lesz jobb.
2019. máj. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Ahol vigyázni kell arra, hogy mit mondasz a másiknak, már-már tojáshéjakon lépdelsz, mert ha nem megfelelően válogatod meg a szavaidat, akkor besértődik és csapkod, és olyan dühös lesz, hogy szinte már félsz tőle."


Pont tegnap írtam egy ilyen lányról valamelyik felhasználónak.


De őszintén két ilyen ismerősöm volt.


"Akinek csak a saját problémái a problémák, Téged leszerel azzal, hogy túldimenzionálod, hogyha nagy ritkán neked van valamilyen lelki nehézséged." -


Ez inkább csak az egyikre volt jellemző. Most róla fogok írni.


Szakított a barátjával és általában azzal kezdte a bemutatkozást pl az új munkahelyén, hogy elmesélte, hogy miket csinált vele a barátja, hogyan bántotta illetve az előtte levő időszakot.


Nekem mindent bizalmasan mesélt el, hogy ne adham tovább aztán járt körbe és mesélte ennek-annak. Akkor nekem se tartotta meg a dolgaimat; csomószor volt, hogy elkmeséltem neki valamit és elmondta a családjának.


Olyat is csinált hogy felhívott, elmondta, hogy mi történt vele, aztán vagy elmondta, hogy le kell tennie, amikor én következtem volna, vagy kihangosította a telefont és rámolászott, pakolt, le se xart.


Ő 1 évig nyávogott nekem az exéről; amikor nekem volt egy gondom és 1 hónapig sírtam miatta, akkor rám szólt, hogy már egy hónapja vígasztal.


Sokszor csinálta, hogy elmondta, hogy az én gondom semmis.


Apróságokért is rám szólt; ha pl elmondtam, hogy egy közeli rokonom elfelejtette a szülinapomat, akkor odavágta, hogy túl nagy feneket kerítek a szülinapomnak; ő bezzeg háboroghatott, hogy neki ki nem írt.


Vele nagyon kellett már vigyázni a végefele, mert képes volt egy kedves utalást pl félreérteni, támadásnak venni, megsértődni. A végefele már állandó gyomorgörcsben voltam, volt, hogy elválásunk után már sms-eztünk, mert láttam rajta, hogy a búőcsúzásnál megsértődött.


Sőt olyat is csinált, hogy kedvesen megjegyeztem valamit neki, amit bóknak szántam és ő fél év után hánytorgatta fel, nem azonnal.


"Akivel csak akkor lehet nevetgélni, ha neki jó kedve van, de akkor szinte kötelező."


Ez is megvolt.


Ha én voltam kiborulva, akkor megjegyezte hogy mi lenne, ha nem búslakodnéák folyton, mert elszívom az energiáját. Bezzeg hányszor volt az, hogy átmentem jókedvűen és ő ott depizett.


Egyszerűen olvastama kédésedet és mintha a régi barátnőmről írtál volna.


Még az is léehet hogy Te vagy az aktuális áldozata. Ha igen, részvétem :(

2019. máj. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja még az kimaradt, hogy elképesztően kapaszkodott a múltjába; elmondtam valamit és azt vettem észre, hogy 2-3 nap után újra azt mondom el neki. Nem fogadta meg a tanácsimat, nem változtatott semmit csak miáú-miáú-miáú...


Emellett nyervogott, hogy el akar költözni, de nem tud, mert nincs pénze; a pénzét (plusz a pénzt, amit a szüleitől kapott) arra szórta, hogy állandóan ruhát vásárolt, táskát, ékszereket, mindenféle dolgot, folyamatosan utazott, mindenféle rendezvényre, koncertre járt; aztán sírt, hogy megint minuszba került.

2019. máj. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Toxikus barátságnak hívják. Vagyis "barátságnak"
2019. máj. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!