Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha a legjobb barátom 100. 000...

Ha a legjobb barátom 100. 000 Ft feletti összeget kér kölcsön, jogos, ha azt kérem, legyen írásos nyoma? Lehet ebből sértődés?

Figyelt kérdés
2019. jún. 20. 08:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Jogos, hiszen nagy pénzről van szó.
2019. jún. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Leehet belőle sértődés de hivatalos papír nélkül ne adj neki ennyi pénzt. Mert nagy eséllyel soha nem fizeti vissza max egy kicsi részét. Miért adnál, neki mire kell?
2019. jún. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 acelsziv ***** válasza:
100%
Ha ezen megsértődik akkor eleve nem tisztességesek a szándékai. Becsületes ember ilyesmin nem akad fenn.
2019. jún. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Pénzben, üzletben NINCS barátság! Mindent papírozni! Tanúk stb...
2019. jún. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Becsületes ember ha kölcsönkér, ragaszkodik ő maga is az írásos szerződéshez, még akkor is ha legjobb barátok vagy rokonok.

Ha megsértődik, nem kell adni, így megmarad a pénzed.

2019. jún. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Még nem tudom konkrétan mire, bajban van, ennyi. Még nem mondtam neki, hogy szeretném lepapírozni, ezért tettem fel a kérdést.
2019. jún. 20. 09:17
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

Igazából úgy illene, hogy ő ajánlja fel hogy írjatok róla papírt.


Amúgy meg jogos, sőt ajánlott. Persze simán lehet hogy becsületes és időben visszafizeti a pontos összeget, de shit happens

2019. jún. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Jogos, de lehet belőle sértődés, akkor is, ha becsületes.
2019. jún. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

legyen nyoma annak, hogy kölcsönadtad és annak is, hogy fizetett, tehát utaljon, vagy szintén papírt írni, akár tanúk előtt


pénzben nincs barátság

2019. jún. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, anyósomék rávették a férjemet, hogy vegyen fel nekik kölcsönt, hogy végtörleszthessék az egyik tartozásukat. Én is csak szerződéssel engedtem a dolgot, meg is sértődtek ám rendesen, hogy miért nem bízunk bennük... csakhogy a férjem elcszte a végösszeget, egy jó 50ezerrel kevesebbről papíroztak mint a tényleges visszafizetendő és mi nem vettük észre. Ők bizony ám, hogy igen.

Utolsó hónapokban jött ám az okoskodás, hogy nem fizetnek tovább, mert teljesítették, amiről szó volt. Amikor közöltük velük, hogy itt van a banki szerződés, nekik kellett, meg lehet nézni, megkaptuk, hogy oldjuk meg, a mi nevünkön van a tartozás és egyébként is suttyók vagyunk, hogy nem támogatjuk őket anyagilag. Azóta azért vagyunk suttyók, mert megszakítottuk velük a kapcsolatot, miután kénytelenek voltunk benyelni az utolsó két törlesztőrészletet. Még nekik áll feljebb. A legröhejesebb, hogy természetesen baromságokra szórták a pénzt, nem arra, amire elvileg kellett volna nekik.

Legyen ez neked intő példa: még a szerződéssel is kitörölheted, ha nem figyelsz oda eléggé. Ha megsértődik a barátod, akkor jobban jársz, ha visszalépsz az egész ügylettől, mert nem véletlenül hisztizik.

2019. jún. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!