Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek is egy igaz barát...

Szerintetek is egy igaz barát kisegít anyagliag is ha szükség van rá?

Figyelt kérdés
Tegnap egy régi barátom a tudtomra adta, hogy akkor sem segítene ki engem anyagilag, ha rá lennék szorulva. Azt mondta, hogy azért, mert elvei vannak. Egyébként a dolog hátterében az áll, hogy egy közös barátunknak régebben adott kölcsön egy nagyobb összeget, amit csak sokára kapott vissza teljesen. Miután közölte velem, hogy nem segítene, bevallom elgondolkodtam. Még ma is a hatása alatt vagyok a dolognak és úgy érzem, hogy innentől kezdve nincs nagyon miről beszélnünk egymással. Én mondtam neki, hogy bár ő áll jobban anyagilag, de fordított esetben én gondolkodás nélkül segítenék neki. Azt is mondtam, hogy még ő is kerülhet olyan helyzetbe, amikor anyagi segítségre lesz szüksége. Erre csak azt válaszolta, hogy bármi megtörténhet. Úgy gondolom, hogy ne csak akkor legyen valaki barát, amikor dicsekedni kell a másik előtt azzal, hogy mennyi mindene van és milyen sikeres, hanem akkor is, ha beüt a baj. A tegnapi nap után úgy gondolom, hogy én csakis olyan emberek társaságában vagyok hajlandó lenni és olyan embereket szeretnék a közvetlen környezetemben tudni, akik úgy gondolkodnak erről a témáról mint én. Valószínű, hogy a barátságunk mostantól már nem lesz olyan mint régen, de ezek után én már őszintén szólva nem is bánom. Mi a véleményetek erről? Mit tennétek a helyemben? F

2019. febr. 16. 10:12
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
90%
Nem adnék kölcsön senkinek, még a legjobb barátomnak se. Ez nem barátság kérdése. Nyilván segíteném úgy, ahogy tudom, de nem pénzzel.
2019. febr. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
83%

Egyrészt ez az elmélet, és nem jelent semmit. Éles helyzetben nem biztos, hogy tartja az elveit.

Másrészt teljesen megértem: egyszer bízott valakiben, és ráfázott. Gondolom, nem arról van szó, hogy 350 ft hiányzott a gyros tálhoz, és odaadta. Ennyivel persze, hogy kisegíti az ember a barátját. (De ha mindig hiányzik párszáz forint, amit természetesnek vész a másik, hogy te odaadsz, de vissza nem kapod, akkor egy idő után ott is vége a barátságnak.) De komoly összegeket a legtöbben a testvérüknek se adnak kölcsön úgy se, ha ügyvédnél elismeri.

2019. febr. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kisegít egy igaz barát, de csak addig, amíg az ő életét nem veszélyezteti és persze hogy ha visszafelé történik majd meg mindez, ugyan úgy számíthat rád. Én még idegeneket is kisegítek kisebb összeggel ha VALÓBAN rászorulnak és nem csak átverni próbálnak. Például ha vonatjegyre gyűjt elkísérem a jegyautomatához, megkérem hogy dobja bele amije van, ha ezt megteszi kiegészítem hogy meglegyen a jegye. Ha erre nem hajlandó egy vasat se kap.
2019. febr. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Baráttól sose kérnék kölcsön és sosem adnék neki. Természetesen komoly összegre gondoltam.
2019. febr. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
91%

Nos eleggeaz a velemenyem hogy nem sok tapasztalatod van kolcson adasban.

Egy igazi barat nem csak ad, hanem vissza is adja igeret szerint.

Erre viszont nagyon sokan keptelenek.

Majd ha te is rafazol egyszer ketszer, maskepp fogod latni a dolgokat.

2019. febr. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

Én pl kölcsön se kérek mert nagyon szégyenérzetem van h nem tudom rögtön visszaadni. Maximum édesanyámtol kérek kölcsön és köktségvetésemben megjrlölöm mennyi jön édesanyának fizetésemkor.

De baráttol soha nem kérek és nem adok kölcsön

2019. febr. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Én azonnal adtam, amikor kértek. DE! SOKKAL később kaptam vissza az ígértnél. És mivel barátok vagyunk, ezért még nekem volt kellemetlen rákérdezni, hogy "bocs, de akkor most mi van?".

Érdekes, hogy amikor kisebb összeget adtam, azt még nehezebb volt "behajtanom". Sokáig lebegett felettünk az a kisebb kölcsön, egyáltalán nem volt kellemes, és nem is kaptam vissza a teljes összeget.

Nem ment rá a barátságunk, de könnyen rámehetett volna. Akár adsz pénzt a barátodnak, akár nem, sokkal nagyobb az esélye, hogy rosszul jössz ki a dologból, mint jól vagy semlegesen, ez az igazság.


Szóval én azt mondom, igen, adnék, és nem mutatnám ki, hogy mennyire stresszel a dolog, de stresszelne.

2019. febr. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Légyszíves aki néhány ezer forintos kölcsönökre gondol, az inkább ne válaszoljon. Itt nem gyros kipótlásáról vagy italautomatáról van szó, hanem sokkal komolyabb dolgokról. Például: nagyon szükséged lenne pár száz ezer forintra, mert: a bank nem ad kölcsön, viszont tartozol a beszállítóidnak. A bank felszólított, hogy fizess ki egy nagyobb összeget, mert elviszi a házad. Én ilyenekre gondolok. Akkor menjünk szépen sorjában.


#1 Ha pénzre van szüksége, akkor nem tudom, hogy milyen más segítséget tudnál neki nyújtani! Megadod a helyi uzsorás számát vagy mire gondoltál?? De, ez pontosan barátság kérdése!


#2 Igen elmélet, de ismerem nagyon jól, tényleg nem adna! Nem arról van szó, hogy sokadik alkalom, egy nagyobb összegről beszélek. Igen, valóban ráfázott akkor, de arról nem én tehetek! Az meg, hogy valaki még a testvérének sem adna, egyenesen undorító! Kinek, ha nem a saját testvérének????


#3 Nyilván nem keverném bele semmibe, ami veszélyt jelentne rá és csak annak tudatában kérnék tőle, ha tudom, hogy neki nem jelent gondot, hogy egy időre megváljon attól az összegtől! A vonatos példád nagyon jó szerintem, ezt tényleg így kell csinálni!


#4 És ha a család nem ad? Azt mondják, hogy nehéz helyzetekben derül ki, hogy ki az igazi barát! Szerintem, ha valakinek hirtelen ki kell fizetnie egy nagyobb összeget, az elég nehéz és komoly helyzet! Ha itt hátat fordítanak Neked, amikor a bajban vagy akkor nem tudom, hogy milyen más esetben tudná bebizonyítani az ember, hogy tényleg a barátod!


#5 Mégis honnan veszed, hogy nincs tapasztalatom benne? Nyilván nagy összeget még nem adtam, de nem is kértek tőlem. Ha viszont lenne annyi pénzem, amit nélkülözni tudnék és van rá esély, hogy visszakapom, akkor nem látnám akadályát, főleg, ha az egyik barátomról van szó! Képzeld adtam már kölcsön kisebb összegeket és volt olyan nem egyszer, hogy nem kaptam vissza. De arról nem a következő kölcsönkérő tehet!!


#6 Mert valószínű, hogy még nem kerültél olyan helyzetbe, hogy kölcsön kelljen kérned! Ha az életed függne rajta, nem foglalkoznál a szégyennel!


#7 Igen, de valahol erről is szól a barátság, hogy ott segítünk a másikon, ahol tudunk! A pénz sem arra való, hogy a paplanhuzatban pihenjen, hanem, hogy befektessék, megforgassák, gyarapítsák vagy hogy segítsenek vele másokon!

2019. febr. 16. 11:13
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnék pénzt senkinek, maximum akkor, ha milliomos lennék és nem számítana, ha nem kapom vissza. Viszont segítenék mindenben, ha olyan helyzetbe kerül. Ha nincs hol laknia, lakhatna nálam, amíg nem rendeződnek a dolgok, vennék élelmiszert stb., ha rászorulna ezekre. De pénzt nem adnék egy barátomnak sem. (Itt most nagyobb összegről beszélek, nyilván nem pár ezerről.)
2019. febr. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld adtam már kölcsön kisebb összegeket és volt olyan nem egyszer, hogy nem kaptam vissza. De arról nem a következő kölcsönkérő tehet!!

Valoban nem tehet, de lehet hogy o sem adja vissza.

Akkor miert kockaztassak? Nem eleg tanulopenznek amit eddig nem kaptal vissza?

Es pontosan ahogy kijelentetted hogy a kis osszeges kolcsonosok ne irjanak, igy pont a te kis osszegu kolcsoneid sem mervadoak!

2019. febr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!