Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek jogosan esik...

Szerintetek jogosan esik rosszul a barátaimtól?

Figyelt kérdés

Múlthét csütörtök óta kórházban vagyok, és a legjobb barátaim közül csak egy látogatott meg. Tudom persze, hogy ők is dolgoznak meg van millió dolguk, de fordított helyzetben én biztos bemennék hozzájuk akár csak egy félórára is. Évek óta a barátnőim, gyakran van közös programunk, szinte mindent megbeszélünk egymással, és most nem igazán értem, hogy miért csak messengeren kérdezik meg, hogy hogy vagyok vagy még ott sem. Nyilván kérni nem fogom tőlük, hogy jöjjenek, de őszintén szólva nagyon rosszul esik.

23/L


2019. júl. 1. 12:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen jogos a sértettséged.Az,akit szeretünk,arra mindig tudunk szánni legalább egy negyed órát.Akkor is ha nagyon szoros a napirendünk.Főleg, ha az illető kórházban van.
2019. júl. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%
nem mindig annyira egyszerű összeegyeztetni a munka, magánélet és látogatási idő hármasát
2019. júl. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%
"A hamis barát olyan, mint az árnyék. Csak addig van velünk még süt nap."
2019. júl. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#2 Persze, hogy nem egszerű, tudom én is. Viszont hétvégén és mivel ma munkaszünet van egésznap lehet látogatni, de mivel meg sem kérdezték mikor lehet egyértelmű, hogy nem is érdekli őket.
2019. júl. 1. 12:57
 5/15 anonim ***** válasza:
47%

Ne felejtsük el, hogy te megtennéd, mert te te vagy, ők máshogy gondolkodnak, ami neked most rosszul esik, az a te irányukban való elvárásod és azzal hogy nem mentek be hozzád, amit te elvártál volna mert hogy te is bemennél, de nem vagyunk egyformák. Viszont ha ezt az elvárás elengeded, így neked is könnyebb lesz, illetve azért megkérdezték hogy miújság van mégis veled, szóval érdekled őket.

A megsértődésed jogos olyan szempontból, hogy egy elvárást támasztottál rájuk, szóval nem bennük, hanem magadban csalódtál illetve az elvárásaidnak.

Ne érts félre, nem vagy ettől rossz, csak mint minden, önmagunkban kezdődik.

Igen voltam én is ilyen helyzetben, szarul esett...stb de akkor még nem tudtam, hogyan mit,miért gondolok úgy és miért esik rosszul. :)

2019. júl. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Illetve annyit hozzá tennék, hogy a barátiad ettől független gondoltak rád, és aggódtak érted mert azért csak rád írtak hogy miújság.
2019. júl. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én is voltam kórházban. Teljesen elég számomra, hogy írtak, így tudtam, hogy gondolnak rám. Egy valaki akart bejönni, neki én mondtam, hogy ne jöjjön. Ki szeret kórházba járni? Meg nehogy elkapjanak valamit. Engem akkor látogattak meg, amikor már otthon voltam.

De fordított esetben is így volt. Én mondjuk megkérdeztem, hogy menjek-e be, amikor bármelyik barátnőm kórházban volt. Mindegyik azt mondta, hogy ne. Valószínűleg a te barátnőid körében sem szokás.

2019. júl. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#3 Sose gondoltam volna, de valóban úgy néz ki, hogy mégsem jó barátnőim. Bulizni, moziba járni jó vagyok meg, ha kell egy lelki szemetesláda..Nem akarom túlreagálni, de komolyan ez jobban fáj, mint a fizikai fájdalom, ami miatt kórházban vagyok.
2019. júl. 1. 13:01
 9/15 anonim ***** válasza:

Igen, jogosan esik rosszul, hétvégén is be tudtak volna menni, ha nincs előre lefoglalt nyaralásuk ahova el kellett utazni mindenképpen például és ezért nem tudtak volna bemenni...

Én kórházban fekve tapasztaltam meg, hogy mennyit érek, mennyit számítok, amikor nem érdeklődtek azok, akiktől legjobban számítottam érdeklődésre... Hetek múlva sem írtak, hogy esetleg még élek -e műtét után vagy mi a helyzet....

2019. júl. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9: De felőle érdeklődnek, írnak neki.
2019. júl. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!