Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van itt olyan aki megvan...

Van itt olyan aki megvan győződve róla hogy nem benne van a hiba és mégis csak alig tud normálisan beintegrálódni ebbe a magyar társadalomba? 24/F

Figyelt kérdés
Számomra túl sok a csőcselék, az igénytelen, primitív, buta, gusztustalan ember. Hogy tudnám ezt jobban kezelni?

2019. júl. 7. 21:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
69%
Ne magad hibáztasd. Párommal ugyan így vagyunk de már lassan ott tartok nem is érdekel senki csak legyenek minél távolabb. Mikor nem tudunk úgy elmenni a boltba hogy ne húzzon fel a sok életképtelen debil, vagy nem lehet úgy menni 10 kilométert kocsival hogy ne legyen anyázás.. A szomszéd is egy idióta a szaros golfokból dübörög az igénytelen trágárság amit zenének csúfolnak. A munkahelyen sokan a nevüket nem tudják leirni és semmire nem képesek de szemétkedni azt nagyon tudnak. Barátokat se találunk mert van olyan szörnyű nagy elvárásunk hogy ne vedeljen állandóan és ne drogozzon. Persze mindenki vedel a dohánybolt elött az az élet. Én meg hányni tudnék ezektől már.. Most lehet le pontozni tudom sokan magukra ismernek de nem érdekel :D tudja csak az a pár normális hogy nincs egyedül.
2019. júl. 9. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező és 11-es. Én totálisan megértelek titeket. Párommal ugyan így vagyunk. Épp próbálom egy régóta tartó barátságomat is megszüntetni, mert sznobnak akarja érezni magát az illető és felsőbbrendűnek gondolja magát, miközben sehol nincs az életben. Ilyenekkel van teli a hazánk úgyhogy én átérzem a helyzetet. A párom még nálam is rosszabb, mert rendes hányingere van az igénytelen, buta emberektől. Én nem tartom magam marha okosnak, ugyanakkor butának se érzem magam. A szakma után azért maradtam érettségin, hogy legyen egy alap műveltségem és okosodjak. Mikor ezt valakinek elmondtam nem akarta elhinni és szerintem komolyan se vették, pedig igen is vannak még fiatalok, akik szeretnek tanulni és művelődni, csak kevesen vagyunk. Vannak céljaim az életben és ha valakinek erről beszélek azzal jön, mint a baratnőm is hogy: " hát még munkahelyed sincs, csak álomvilágban élsz". Ilyen lehúzó, életképtelen, céltalan, primitív emberekkel vagyunk körülvéve. Nagyon nehéz így a jó úton haladni.
2019. júl. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nincs okunk meglepődni a kritikus válaszokon. Amikor valaki kijelenti hogy mindenkit emberként kezel, ugyanakkor általában olyan jelzőket aggat az emberekre, mint “csőcselék, igénytelen, primitív, gusztustalan, buta, büdös”, vagy éppen arra panaszkodik hogy látatlanban formálnak róla negatív véleményt miközben lényegében ugyanezt teszi, az ellentmondásos, visszás. Nem csak Magyarországon, máshol is, sőt saját tapasztalatból mondhatom hogy nyugaton ezt még kevésbé tolerálják mert ilyen szempontból érzékenyebb a társadalom.

Nehéz tanácsot adni, mert nem ismerünk. Adhat valaki jellemzést magáról, de az nem feltétlen van összhangban azzal ahogy a környezete látja őt.

Tizenévesen nekem is ilyen érzéseim voltak, de abban a korban ez általános. Úgy gondolom felnőtt fejjel már megtanulja azt kezelni az ember, hogy sokfélék vagyunk. Ebből a sokaságból nem lehetünk mindenkivel egy hullámhosszon, viszont azért nekünk kell tenni, hogy olyan emberekkel vegyük körbe magunkat akikkel jól együtt tudunk működni. Ugyanabban az országban élünk de az én környezetemben valahogy nem hemzsegnek a drogosok és az alkoholisták. Olyan körökbe jártam, ahol tudom hogy hasonló érdeklődésű és beállítottságú emberek vannak. Nekem is volt olyan munkahelyem ahol nem éreztem jól magam. A legtöbb munkatársam 10-20 évvel idősebb nő volt, ezért nem igazán volt közös témánk, nekem unalmas volt azt hallgatni hogy mi van a gyerekével és a volt férjével. Fogtam magam és elmentem másik helyre dolgozni, ahol korombeliekkel voltam, csomó rendes embert megismertem és rengeteg helyre elmentünk együtt.

Ha a belvárosban annyi embert kell kerülgetned akkor gondolom egy nagyobb városban élsz, ahol jellemzően elég sok lehetőség van. Lehet hogy a tömegközlekedésen kriptahangulat van, de nem is ott van a helye a szórakozásnak és ismerkedésnek. Mindent a maga helyén kell keresni, felvágottért sem a kocsmába megyünk. Rajtad is múlik milyen emberek társaságában élsz.

2019. júl. 12. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Aki maximalista az nem tűri a kritikát. Aki másokról negatív véleménnyel van látatlanban az igen bután viselkedik.
2019. júl. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Aki nem magában keresi a hibát az tévúton jár. Tedd fel magadnak a kérdést: miért zvarnak engem ezek az emberek és próbálj válaszolni rá. Meglátod, hogy meg fogsz javulni:)
2019. júl. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!