Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem túlzás szerintetek ez az...

Nem túlzás szerintetek ez az izomsorvadásos "Zente ügy"?

Figyelt kérdés

Nyilván minden élet értékes,és meg kell próbálni megmenteni,viszont egy átlag magyar adófizető aki ugyanolyan ember sokszor sorra sem kerül,és nem kap rendes ellátást,pedig egy életen keresztül fizeti a TB-t és a folyosón hal meg,vagy mocsok körülmények között,sok esetben ha nem ad százezreket le se sz@rják.

Nem tudom hogy mi ez a nagy felháborodás ezzel a gyerekkel kapcsolatban,majdnem egy milliárd forint egy gyerekért?Sok tanult valóban dolgozó értelmisèginek 5 èlet kéne hogy ezt megkeresse.Szerintem nem az adófizetők feladata megmgenteni ezt a gyereket,és szerintem nagyobb ennek az ügynek a füstje mint a làngja.Ennyivel többet ér mint màs?Vagy akkor ha nekem lesz valami súlyos betegségem én nekem is gyűjtögetni fognak meg zengeni fog tőlem a sajtó?Vagy esetleg ha neked lenne akkor is?

Nektek mi a vèleményetek erről az ügyről összességèben?



#Tente
2019. szept. 28. 19:04
1 2 3 4 5 6
 21/52 Sunshinedoll ***** válasza:
46%
Mindenkinek a saját lelkiismeretén múlik, szeretne-e segíteni vagy nem, mindenesetre elég ocsmány dolognak tartom, ha valaki azon bosszankodik, hogy egy átlagember hova jótékonykodik.
2019. szept. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
50%
Amin háborogni kéne, az, hogy a szomszédos országokban ingyen megkapják ezt a gyógyszert. Magyarországon nem. Magyarországon a drága kormányunk ül és vár. Megvárja, hogy majd a jónép azon felül, hogy adózik és tb-t fizet, majd még egymás kezeltetésére is összedobálják az aprópénzt. A gyereknek nem kellett volna adakozni, ha nem magyar...
2019. szept. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
50%
Ne csodálkozz, kedves utolsó: idehaza az a népességpolitika immár jó ideje, hogy dögöljön meg a sok selejt, aki már nem tud szavazni. Nem véletlen, hogy ennyire padlón van az egészségügy, hiába fizeted a TB-t, lassan már a novokaint is veled fizettetik ki, ha mész fogat huzatni.
2019. szept. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
71%

22-es, melyik országban kapják meg ingyen?

SEHOL!!!!


Hazudsz, mint a vízfolyás!

2019. szept. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
33%
Odaát a jueszéjben vannak ingyenklinikák is, csak mondom.
2019. szept. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
100%

Először is itt egy jó cikk a tisztánlátáshoz.


[link]


Szomorú ez az egész helyzet, hogy pénzben mérik az ember életét. Ez a "gyógyszer" sajnos nem gyógyítja meg a kisfiút, hanem csak jelentősen javít az életminőségén, stabilizálja az állapotát, lelassítja az izomsorvadást, élhetőbbé teszi az életét.


Én a közteherviselést tenném arányossá, hogy mindenki a lehetőségeihez mérten adózzon, az elit fizesse meg a luxusadót, hogy a perem szélén élőknek is juthasson a segítségből.

2019. szept. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
65%

Viktor jobban tenné, ha az ország egészségügyét tenné rendbe, és nem a pincsi Lőrincnek szólna, hogy utaljon már 100 milkát a magyar adófizetőket illető ellopott EU-s és közpénzéből egyetlen szerencsétlen beteg megmentésére. Szép gesztus, de nem így kell visszaadni azt, amit elvettek, hanem normális kormányzással.


Zente ügye nagyon érdekes amúgy. Nagyon meglepő, hogy így össze tudtak fogni a magyarok egyetlen élet ügyéért. Le a kalappal! Remélem lesz több ilyen is, mert sokaknak kell a segítség. Főleg ugye az egészségügy fentebbi okok miatti hiányosságai okán.

2019. szept. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
85%

Ha Lölőke annyira segíteni akart volna, zsebbű' tudta volna állni a 700 milliót. Napi szinten elsikkaszt ennyit.

Tisztán látszik, hogy csak fényezni akarta magát ezzel a fogással.

2019. szept. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem szíve joga mindenkinek arra költeni a pénzét, amire szeretné. Mindenki el tudja dönteni, hogy számára a kutyák, a koraszülöttek, a Starbucks vagy Zente baba a fontosabb, ez nem verseny, hogy "bibibí én értelmesebb dologra költöm a pénzem, mint te", hanem magánügy és egyéni értékrend kérdése. Az is teljesen érthető, hogy a szülők mindent is megtennének a saját gyerekükért. Ismeretlenül lehet azzal dobálózni, hogy "hát ez csak egy élet, úgysem gyógyul meg, max pár évvel tovább él", de ha a saját gyerekedről vagy hozzátartozódról lenne szó, akkor akár a 700 millió dupláját is igyekeznél megteremteni minden erőddel, mert ilyen helyzetben nem mással foglalkozik az ember, csak a saját ügyével. Én inkább azt nehezményezem, hogy oké, hogy Zentének összegyűlt a pénz a kezelésre és most megveregetjük a vállunkat és úgy érezzük, hogy tettünk valami helyeset, de az őt kezelő doktornő szerint kb 100 gyerek van Magyarországon, akik ugyanebben a betegségben szenvednek, róluk pedig tudomást sem veszünk, mert mondjuk hátrányosabb helyzetű családokból származnak, nem kapta fel őket a média vagy csak simán kezelhetetlenként tartja őket számon a családjuk és együtt élnek ezzel a tragédiával, mert mondjuk egy szabolcsi faluban 700 millió forint töredéke sem realitás. Mellettük még valószínű, hogy több száz (vagy akár több ezer) gyerek szüleik más fajta, de szintén ritka, súlyos, gyógyíthatatlan betegséggel, amikre szintén létezne külföldön olyan méregdrága kezelés, amivel ha nem is gyógyulnak meg, de legalább pár év fájdalomtól és szenvedéstől megóvnánk őket, de ők is legfeljebb a családjuktól, közvetlen környezetüktől várhatnak segítséget. Nekem az a személyes velemenyem, hogy persze helyes és jó dolog segíteni mindenkinek, viszont egyéni esetekkel nem érünk el változást, csak azzal, ha közösség szintjén közelítjük meg a problémát és akár az egészségügyi rendszert alakítjuk át úgy, hogy jobban megfeleljen a betegek igényeinek (amire természetesen nincs sok remény), akár adományokra alapozunk és mondjuk alapítványokat támogatunk (és kőkeményen megszabjuk és figyeljük, hogy mire költhetik az adományokat).
2019. szept. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakit érdekel ez egy AAV9 génmódosító vírus, ami beülteti a még ép motoneuronokba a hibás fehérjekódoló gént.


A motoneuronok ott már nem osztódnak, így amelyik nem épült le, az helyrejöhet.


Laborban rendszeresen alkalmazzuk évtizedek óta az AAV9 vírust neuronok génmódosítására utólag. Mondhatni rutin injekció, és fillérés tételekért lehet rendelni különféle beültetendő fehérjéket, amiből lehet vírust gyártani egy pármilliós laborban.


Sajnos embernél ugye azért kerül 700 millióba, mert borzasztóan kell ügyelni a tisztaságra, és nem engedhető meg hiba a génterápiánál.


Mi még szállításnál kiolvadt vírust is injektáltunk egérbe és jól működött... szóval várhatóan a jövőben ezek a szerek akár pár 10-100 ezer Ft-ra is csökkenhetnek.

2019. szept. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!