Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem túlzás szerintetek ez az...

Nem túlzás szerintetek ez az izomsorvadásos "Zente ügy"?

Figyelt kérdés

Nyilván minden élet értékes,és meg kell próbálni megmenteni,viszont egy átlag magyar adófizető aki ugyanolyan ember sokszor sorra sem kerül,és nem kap rendes ellátást,pedig egy életen keresztül fizeti a TB-t és a folyosón hal meg,vagy mocsok körülmények között,sok esetben ha nem ad százezreket le se sz@rják.

Nem tudom hogy mi ez a nagy felháborodás ezzel a gyerekkel kapcsolatban,majdnem egy milliárd forint egy gyerekért?Sok tanult valóban dolgozó értelmisèginek 5 èlet kéne hogy ezt megkeresse.Szerintem nem az adófizetők feladata megmgenteni ezt a gyereket,és szerintem nagyobb ennek az ügynek a füstje mint a làngja.Ennyivel többet ér mint màs?Vagy akkor ha nekem lesz valami súlyos betegségem én nekem is gyűjtögetni fognak meg zengeni fog tőlem a sajtó?Vagy esetleg ha neked lenne akkor is?

Nektek mi a vèleményetek erről az ügyről összességèben?



#Tente
2019. szept. 28. 19:04
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
100%
Én szintén SMA-s vagyok, csak nem az 1-es típus, mint Zente. A gyógyszer létező dolog, nekem szóba sem jöhet a korom miatt, szóval nem irigyelem tőle, de mégis valahogy vegyes érzéseim vannak. Létezik egy másik, már törzskönyvezett szer, a Spinraza, de sajnos azt sem kapja mindenki. Van aki arra is gyűjt. Én nem tudom elképzelni, hogy a pofám villogjon a sajtóban és kolduljak.
2019. szept. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
72%

Ma olvastam, hogy 15 százalék adót vontak le az adományból! Ki lehet számolni, az mennyi pénz! Nade adományt megadóztatni?! Hogy nem sül le a vastag bőr a képükről?!

Majd mindjárt felszólal a fityesz védő önkéntes pincsi, hogy hazugság! Néha olvasni is kellene, tájékozódni, nem csak viktorkának tapsikolni!

Egyik kezükkel adnak, másikkal lopnak.

Na de mit várjunk az olyan rablókormánytol, ami a munkanélküli járadékot is adóztatja? Ezek a koldus kalapjából a fillért is kilopnák. Juhé, most az egyszer már leadózott fizetésből összedobott adományból éltessük szűkölködő politikusainkat is. Csodálatos!

2019. szept. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
Sajnos igazad van, #32. Ennek ellenére a sok ostoba butabirka rendre megszavazza ezt a kormányt. Biztos nagyon finom az a 2 kiló krumpli.
2019. szept. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim válasza:
100%

Az a baj az ok ami miatt az adományból is vonnak adót az nem más mint mi, Magyar emberek akik szinte mindenhol meglátják a csalási lehetőséget. Ha nem vonnának az adományból akkor így utaznának milliárdok egyik embertől a másikig adómentesen. Így is utazik de akkor mégtöbben tudnának így trükközni. Ilyen trükkös emberek vagyunk mi. Nem akarok védeni egy politikust se mert az összes egy tolvaj. De azért ha lehetőség van következmények nélkül lopni Magyarországon akkor az emberek nagy része megteszi.


Zentére visszatérve meg egy dolog ami miatt ez a dolog ennyire fel lett fújva:

Rokkant kutya


Egy rokkant kutya egy rokkant kisgyerekkel. Kell ennél megindítóbb?

Ettől függetlenül nem sajnálom tőle az adományt. Csak azokat a hasonló beteg gyerekeket sajnálom akik már nincsenek köztünk mert nem volt "rokkant kutyájuk".

Ők is megérdemelték volna az életet.

2019. okt. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
100%

Szanon azokat az embereket akik hisznek a fakehirgyarto oldalaknak. Semmilyen ado nem terheli az adomanyt. Az ott tisztan 750milla legalabb, paypallal gofundmevel egyutt. Ugye az utolsó napon 630millanal allt a gyujtes, masnap esett be a 100milla es a tobbi esti utalas. Igy lett a tippem legalabb 750milla.


A gyogyszer 2.1millio usd, ami 640millio.

Csak siman az alapitvanyi utalasokbol megvan ez az osszeg, plusz jo par 10milla maradek. Ha ki is kell utazni, nem kell honapokat maradni, ez egy infuzioval lecsopogo gyogyszer, egyszeri alkalom. Tessek szamolni mennyi marad csak az alapitvanyi penzbol a rehabra. Aztan ott van a 100k euros gofundme oldal es a 10k fontos masik gfme oldal plusz a paypal..


Orulok hogy osszejott a gyogyszerre, ha lenne gyerekem en is megtennek erte mindent, de..


Gazdagga tetettek a szülőket.

2019. okt. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
100%

És mi van a másik 300 SMA-s beteggel?


Meg a többi kisfiúval és kislánnyal, akik nem olyan cukik vagy nincs ekkora sales ereje a szülőknek?


Nekik biztosan nem fog összejönni egy millió sem. :(

2019. okt. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
100%

Igy van. Vagy a rakos gyereknek akinek a szulienek ugyan penzbe nem kerul az ellatas(kemo, sugar, csontvelo transzplantacio stb) de iszonyat terhet ro rajuk a kornyezet megteremtese, steril szoba pl, vagy utaztatas, vagy a gyerekkel lenni igy nem dolgozni..


Lehetne meg sorolni.

2019. okt. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak annak a tipikus esete, hogy ha egy embert kiemelsz a tömegből, azt meg fogják sajnálni és együttérezni vele, de akiről nem esik szó, az iránt nem alakul ki valamilyen "kötődés". ~105 ember hal meg a világon percenként, mégsem sajnálsz senki mást emiatt, csak akinek jól fel van tálalva a szomorú sorsa egy jó kis siratós hegedűszó kíséretével.


"Egy ember halála tragédia, millióké statisztika"

2019. okt. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
100%

A szomorú az, hogyha egy alapítvány kezd gyűjtésbe igazságos elosztással, ami mondjuk a műszerek segítségével megmenthet 200 kisgyerek életét... arra még az adó 1%-ot se adnák oda az emberek. Szarnak bele az egészbe.


Viszont ha jó a marketing, elindul a vírussztori akkor secpec összejön 700 milla. Az emberek lelkiismerete meg megnyukszik, hiszen adakaoztak.


Érdekes birkanyáj a társadalom.

2019. okt. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
48%

Nem kell belőle adózni! Ezt Zente oldalán is írták, hogy kamu!


"Ezt gazdag emberek dobtàk össze neki, nem a ti adótokból van"


Nem! Jó ha 150-200 millió ment gazdagoktol. Az első 500 tök átlag emberektől jött össze, sok-sok pár ezres tételből. Én 10 ezret utaltam.


700 millió ha úgy veszed sok, de igazából ha sokan adnak akkor semmiség. Ha mindenki csak annyit ad amit egy náthára elkölt akkor már simán megvan, sőt, több gyereknek is.


Ez a gyógyszer azért ennyire drága, mert csak keveseket érint. De ha úgy veszed, hogy adsz pár ezret hálából, hogy te vagy gyereked nem szenved benne akkor pillanatok alatt megvan.


Ne Mészáros Lorinctol várjatok csodát, mert 700 milla azért neki is jelentős tétel(pláne több gyerek esetén), de egymillió embertől 700 Ft az nem valami sok.


És igen, nem Zente az egyetlen, van egy új azóta, a Levente akinek most gyűjtenek. Neki is utaltam természetesen.

100 beteg gyerek biztos nincs ebben a helyzetben, nem ennyire gyakori szerencsére.

Persze ha 2 év felett is nézzük akkor van 100, de azoknak már nem lehet ezt a gyógyszert adni.

2019. okt. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!