Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem túlzás szerintetek ez az...

Nem túlzás szerintetek ez az izomsorvadásos "Zente ügy"?

Figyelt kérdés

Nyilván minden élet értékes,és meg kell próbálni megmenteni,viszont egy átlag magyar adófizető aki ugyanolyan ember sokszor sorra sem kerül,és nem kap rendes ellátást,pedig egy életen keresztül fizeti a TB-t és a folyosón hal meg,vagy mocsok körülmények között,sok esetben ha nem ad százezreket le se sz@rják.

Nem tudom hogy mi ez a nagy felháborodás ezzel a gyerekkel kapcsolatban,majdnem egy milliárd forint egy gyerekért?Sok tanult valóban dolgozó értelmisèginek 5 èlet kéne hogy ezt megkeresse.Szerintem nem az adófizetők feladata megmgenteni ezt a gyereket,és szerintem nagyobb ennek az ügynek a füstje mint a làngja.Ennyivel többet ér mint màs?Vagy akkor ha nekem lesz valami súlyos betegségem én nekem is gyűjtögetni fognak meg zengeni fog tőlem a sajtó?Vagy esetleg ha neked lenne akkor is?

Nektek mi a vèleményetek erről az ügyről összességèben?



#Tente
2019. szept. 28. 19:04
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
63%
Szerinted az a pénz, amivel Lölőke nagy kegyesen hozzájárult, honnét van? Az Érmelléki Kuglófembertől kapta?
2019. szept. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
43%
de az 100 meg 100 beteg gyerek van hazánkban még se kapnak milliókat! de szerintem ez nagy kamu a 700 milla ha még is a szülei jól le huzzták az országot ilyen drága gyógyszer nem is létezik szerintem ....
2019. szept. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim válasza:
53%
Ugye azt tudod, hogy ez nem az emberek adójából van? Ha meg valaki adakozni akar, miért ne tehetné?! Mi is adakoztunk az osztállyal közösen, plusz a szüleim is. Nem arról van szó, hogy többet érne, de szerintem ha a te gyereked lenne ilyen helyzetben, te is megmozgatnál minden követ, hogy megmentsd az életét.
2019. szept. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
81%

A probléma az, hogy a nyavalya, amiben a kisfiú szenved, messze nem rendezhető le valami csudaorvossággal, még ha 700 millióba kerül is.

Ha jól tudom, Zente az izomdisztrófia legsúlyosabb (Duchenne-féle) formájában szenved, azaz a szervezete egyáltalán nem termel semennyi disztrofint, következésképp az izmai szép lassan tönkremennek. Előbb a vázizmok, aztán a simaizmok, és ha a légzőizmokat is megtámadja a betegség, akkor függöny.

Ez egy öröklött kórkép, és a tudomány mai állása szerint semmiféle hatékony kezelése, orvossága, gyógyszere nincs. Az enyhébb (Becker-féle) formában termel ugyan disztrofint a szervezet, viszont túl nagy méretű, és nem működik megfelelően, ettől függetlenül annak sokkal kedvezőbb a kórlefolyása, és kezelni is lehet. Ez pontosan az a helye az orvostudománynak, ahol a génsebészetnek helye lenne.

2019. szept. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
100%
Nekem erről az az eset jut eszembe, ami még valamikor 1985 és 1990 között történt, amikor mellékfoglalkozásban még magánkereskedőként is működtem (hadd legyen ki a napi 12 óra munkaidő és tudjuk lecserélni a leamortizálódott háztartási gépeinket). Jött az akkori iparkamarától valami szívhez szóló adománygyűjtő felhívás, fizessünk valamelyik tag beteg gyerekének külföldi gyógykezeléséhez valamennyi segítséget. Bár voltak fenntartásaim, fizettem főállású béremnek kb. a felét. Aztán vagy 1 év után jött a hír, hogy az érintett család külföldre távozott és azóta se hírük, se nyomuk.
2019. szept. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
82%
#15 hiába viszik a gyereket külföldre a kapott pénzből, az ottani orvosok se fognak tudni segíteni rajta...ez a nyavalya még a ráknál is durvább és agresszívabb, tehát beutazhatja a világot egész nyugodtan, meggyógyulni nem fog.
2019. szept. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
39%
szerintem az lesz mint a többi csalóval majd jól lelépnek a 1 milliárddal
2019. szept. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
72%
Rohadt túlzás,én egy vasat nem adtam bele és nem is fogok. A gyereken ez nem fog segíteni, max tovább él pár évvel.. Hidd el, ha felnőttnek kellett vna segíteni, mindenki sz**t vna bele, mert itt csak a kölök a fontos, mert ő pici,és cuki, és gyámoltalan. Hát nekem nem. Én a félretett pénzecskémet inkább állatmenhelynek adományozom..
2019. szept. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
67%

"Én a félretett pénzecskémet inkább állatmenhelynek adományozom.."

Jó, én meg elkávézom a Starbucksban, és ez miért is érdekes?

2019. szept. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
52%
azért mert én értelmesebb dolgokra költöm a pénzemet. :D amúgy semmi másért: D
2019. szept. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!