Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy ilyen embert...

Hogyan lehet egy ilyen embert leállítani aki folyamatosan zaklat régóta?

Figyelt kérdés

Szóval van egy ember aki folyamatosan zaklat,kb egy éve kezdte azzal,hogy kamu facebookot csinált a képeimet eltorzította shrek fület rakott rám meg ilyenek és ocsmányságokat írt vele az ismerőseimnek.Utána engem,anyukámat meg barátnőmet felregisztrálta egy társkereső oldalra.Folyamatosan hívogatnak éjjel magántelefonszámról és amikor felveszem nem szól bele senki,ha nem veszem fel akkor addig csinálja amíg fel nem veszem,a multkor három órán át próbálkozott,és akkor meguntam és felvettem...Felrakta a család összes kocsiját a jófogásra,és december 24-én reggel arra mentem ki,hogy egy csapat kankissebségi emberke méregeti a kocsimat és közölték,hogy “gyöttünk az ótóért” (bár nem tudom,hogy nem esett le,hogy kamu amikor egy magyar papíros balkormányos e60-as bmw-t nem igazán adnak 375 ezerért na mindegy...)Aztán felrakta a telefonjaimat is,a ruháimat,bútorokat,de ami a legjobban fájt,hogy még a kutyámat is...Futárt rendelget,pizzát,meg a multkor szexjátékot is...A facebookra,ha kirakunk egy képet olyan profilok kommentelnek alá,hogy például az egyik név a nevem a másik meg például balheréje,de az összes testrészem,szervem,használati tárgyam és minden mást felregisztrált ezzel beírogatja pl:,hogy milyen stabil vagy gazdám meg ilyenek,egyet letiltatok jön a következő...Komolyan mondom kész téboly az életem és a barátnőm már fél és azt mondta nehéz,de szünetet kéne tartanunk,mert fél mellettem...

Mit tehetek?Hogyan lehet egy ilyen elmebeteget megtalálni?Valakinek volt hasonló?Annak mi lett a vége?Fajulhat ez tovább is?

A válaszokat köszönöm.



2020. jan. 4. 00:10
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Esetleg sógorjelölt lehet még aki nem akarja,hogy rokonok legyünk,de szerintetek van olyan elmebeteg valaki,hogy betrollkodik az alá a karácsonyi kép alá amin ő is rajta van?Meg amúgy ehhez elmebetegnek kell lenni,de én egészségesnek látom...Van olyan ember aki kívülről normális,de amúgy egy ilyen beteg állat?
2020. jan. 4. 01:45
 12/27 anonim ***** válasza:
56%

Czibók Laci "szakosodott" trolljai kispályások az antimédiákhoz képest. Ők nem csak fiókokat gyártanak és képeket, videókat szerkesztenek trollkodásból, hanem kirúgatják az embert a munkahelyéről például.


Egyébként kamu a kérdés. A rendőrség biztos nem nyomozott semmit, mert ilyen pitiáner ügyekben a Facebook egyáltalán nem ad ki nekik adatot, így nincs is amin elindulhatnának. Az hogy követett a bevásárlóközpontba inkább vicces, mint hihető. Ugyanilyen vicces, hogy mindig más telószámról hívogat. A valóságban nincsen ilyen. A hajléktalanos aktiválós dolog már régen nem működik, évek óta. Meg biztos egész nap a buszokat járja, hogy elveszett iratokat találjon :) :) :) Mellesleg azért mert egy számról felhívott valaki háromszor, még csak aktát sem fog nyitni a rendőrség, nem hogy még nyomozzanak is hogy kiderüljön hogy kinek a nevén van a szám, hogy annak az illetőnek elveszett az irata stb....


Elég gyenge kamu kérdés volt.

2020. jan. 4. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
a kérdés rohadtul nem kamu!A hajléktalanos dolog,pedig igenis működik,csak finomítottak az elkövetők a technikán,az a lényeg,hogy megszorult embereknek pénzt adnak,hogy bemenjenek a rendőrségre azt mondani,hogy eltűnt a papírjuk,eközben a papír valakinél van aki aktivál vele egy kártyát ezután otthagyja egy megbeszélt helyen egy buszsofőr takarító vagy valaki meg “véletlenül” megtalálja...ezután konkrétan nem tudni,hogy kinél volt és nincs kit elővenni...Ami meg neked vicces az nekem inkább ijesztő volt hidd el...A facebook meg nem is ad ki semmit a rendőrségnek,de én ilyet nem is igazán mondtam szerintem,azokat a profilokat én jelentgetem magam...
2020. jan. 4. 03:21
 14/27 anonim ***** válasza:
68%

Azt valóban nem írtad szó szerint, hogy a Facebook kiadott adatokat, de áruld már el, akkor hogyan nyomozhatott a rendőrség és hogyan találhattak IP címeket.


Idézlek: "A rendőrség ip-cím alapján nyomozott ahogyan mondtam is,de mindig bevásárlóközpontok meg ilyenek,frekventált helyek ahol van wifi,sőt több megyéből"


Talán te magad nyomozgattad ki?

2020. jan. 4. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
57%
És arra is kíváncsi lennék, hogy a rendőrség miért indított nyomozást a hívogatások ügyében. Mert az hogy felhívnak téged néhányszor egy számról, nem meríti ki a zaklatás büntetőjogi tényállását, és más jogsértését sem.
2020. jan. 4. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
30%
Legalább van aki foglalkozik veled. Ez legalább egy jó hír. Engem mindenki letoj :(
2020. jan. 4. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
51%
Lehet hogy egy titkos hódoló vagy olyan aki nagyon utálhat. Vagy ami mégjobb. Egy rajongó. 😀
2020. jan. 4. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Amit leírtál, már bőven nem a gyerek csín kategóriába tartozik. Első lépésként az összes olyan adatomat megváltoztatnám, amely a külvilággal tartott kapcsolattartásomat biztosítja - élen a szolgáltatóval és az email címmel. A szolgáltatásokat érintő jelszavak kapcsán ajánlatos, hogy ne értelmes szót adj meg jelszónak, - ez a minimum! A változtatásokról nem beszélnék a barátnőmnek se, - "csücskös", hogy ki, hogyan, mikor, miként fér hozzá olyan szinten a személyes dolgaidhoz, hogy azok megjelenhessenek bármilyen formában is az interneten, (esélyes, hogy bejárása van hozzád annak az embernek, aki kulcsfigura ebben a "mókában"). - Amit egynél több ember tud, az már nem titok! Talán a "túllihegés" kategóriába átnyúlik a dolog, de az sem lenne túlzás, ha figyelemmel kísérnéd a kivárás alatt, hogy mikor, milyen személyes tárgyat vásárolsz ÉS kik járnak nálad ebben az idősávban, - hogy mikortól újul meg a "kereskedési láz" a neked kellemetlenkedő emberben. Vannak a zaklatásnak olyan fokozatai, amelyre már kötelessége a rendőrségnek hathatós intézkedést foganatosítania. Együttműködésben a megfelelő kapcsolatokkal nem lehetetlen küldetés felgöngyölíteni azt, hogy merről fúj a szél. A bejövő kommunikációt össze lehet fésülni a szolgáltatód által rendőrség irányába szolgáltatott cellaadatokkal és idővel letisztul a mozgási tér. Ha ezt az akadályt venné a "jóakaród": Nem tudom, létezik-e már olyan telefon, amelyik kategorikusan "ejti" a hívóazonosító nélküli kommunikációkat, - ha van ilyen, szerezd be és állítsd be, hogy aki hívóazonosító nélkül próbál keresni, az ne járjon sikerrel! Ha nincs ilyen, akkor állíts be alapbeállításnak egy "üres" hangfájlt, - egy olyan mp3. fájlt, amelyik néma, nincs benne lejátszható hang, de hangfájlként érzékeli a telefon. Innentől kezdve kedvére csörgethet a "jóakaród", - a csörgő telefon mellől mehet nyugdíjba, ráadásul könnyebb megtalálni cellaadatok segítségével. Nálam alap, hogy aki hívóazonosító nélkül keres, az nem jár sikerrel, - ezt önfegyelemmel oldom jelenleg meg, nem veszek fel névtelen hívást. Akár mennyire is fáj a javaslatom, az autóval is hasonló módon érdemes eljárni, mint a kommunikációval, - ha rám hallgatsz, keresel egy szívednek, pénztárcádnak kedves másik autót és erről sem publikálsz információkat a külvilág irányába, miután lecserélted a jelenlegit erre. Nem javaslom a cserét, - a külön eladás, külön megvétel (lehetőleg különböző cégeknél) tovább nehezíti a "jóakaród" dolgát. Alapnak elég szerintem ennyi,ahhoz, hogy tovább lehessen lépni, - ha "ártani" akar a "jóakaród" továbbra is, kell tennie valamit, de abban a pillanatban, amint tesz, reális esély van arra, hogy közelebb kerüljön hozzá a rendőrség. Szerintem elég ennyi ahhoz, hogy leállítsd ezt a dolgot. Ami a fészbúkot illeti, azt is likvidálnám az életemből, - számolatlan esetet tud maga mögött az ősközösségi oldal, amely folyamán felhasználói adatok kerültek ki, visszaélések történtek. Ha végképp nem tudsz meglenni közösségi oldal nélkül, ajánlott keresned egy nem annyira kiterjedt, de szellemileg, adatvédelmileg lényegesen igényesebb oldalt.
2020. jan. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

A 18. hozzászólásról lemaradt:

Alap, hogy senkinek (!) nem ajánlott szólni a változtatásokról, - különben kezdhetsz mindent elölről!

-Tehát a szüleidnek is elég bőven annyi, hogy telefonszámot változtattál, - a miértjéről meg már nem tartozol senkinek számadással!

2020. jan. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Ez a mobiltelefon szám aktiválás a hajléktalanok papírjaival sok volt.... ha hívogatni akarna, akkor a nyilvános fülkékből egyszerűbb lenne (igen, vannak még)... kamu
2020. jan. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!