Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Komolyan, most mi van az...

Komolyan, most mi van az emberekkel? Mindenki pánikol?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap késő este elugrottam vásárolni, mert mindenből kifogytam. Az emberek este 9-kor megrakodott bevásárlókocsikkal szaladgáltak, mint a mérgezett egerek. Voltak, akik összekaptak az utolsó csirkemellen.


Vizet, tejet, rizst nem tudtam venni és tésztából sem maradt sok. Én marha, csak a hétvégi kajára akartam bevásárolni, de nem ment. Mintha kitört volna a zombiapokalipszis. Pont, mint a 4 napos ünnepeknél, mindenki fél, hogy éhen marad.


Komolyan nem is a koronavírus miatt kell betankolni, hanem az emberek miatt, akik azt hiszik, hogy itt a világvége.


Ma megint megkísérlem beszerezni az alapanyagokat és a patikába is le kell ugranom, szóval előre félek. :D


A ti környezetetekben van ilyen? Tapasztaltatok hasonlót?



2020. febr. 27. 09:23
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
86%

Én nem amiatt aggódnék, hogy lerabolják a boltokat, hanem hogy nem lesz utánpótlás. Kamionos ismerősöm mondta, hogy jó pár fuvar késett és ez még csak a káosz eleje.

Én pálinkából tankoltam fel.😁

2020. febr. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
66%
igen ! de gondold el hány milliárdos üzlet a korona vírus mindenki pánikol vásárol ...
2020. febr. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
69%

Tök gáz, mert öngerjesztő folyamat.

A koronavírustól, karanténtól én nem félek, viszont valószínűleg mi is be fogunk tárazni pár napon belül, pont azért mert fene tudja hogy mikor lesznek újra elérhetőek azok a termékek, amiket a birkák halálfélelmükben hazahordanak. Most miattuk ne süssek akár hetekig, mert folyton ki van fogyva az olaj? Ha valahol találok olajat, én is fogok venni pár flakonnal.

Nem tudom, mi lenne a megoldás mert így csak egyre rontunk a helyzeten...

2020. febr. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
83%
Mert az emberek többsége hülye, ez az igazság csak senki nem mondja ki. Eleve a média többsége nagyon túl tolja ezt a dolgot és elég sok marhaságot terjesztenek főleg a kormányközeli média akik jóformán utána sem járnak annak amit közölnek. Itt a gond az hogy az emberek az első ilyen hírre ugranak, kicsit sem járnak utána hogy mennyire valós az egész, mennyire súlyos a helyzet, és hogy egyáltalán van-e az országunkban ilyen beteg.... Tegnap késő este is láttam egy cikket valami nem túl hiteles oldalon hogy miket tárazzunk be otthonra ha karantén alá kerülne a városunk például... Ez is csak pánikkeltés semmi más. Nagyon túl van lihegve ez az egész én szerintem. De a lényeg hogy az emberek nagy többsége nem gondolkozik sajnos hanem az első akár teljesen kamu hírt is véresen komolyan vesz és ugrik is cselekedni a semmiért. Na meg akinek van olyan barátja vagy családtagja aki mindennek bedől és képes mindenkit rábeszélni a hülyeségére és ez is okozhatja ezt a jelenséget hogy az ember ész nélkül rohan felhalmozni mindent holott semmi értelme nincs az egésznek.
2020. febr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
29%

Az mér hülye aki nem akar megdögleni?


Inkább az az elmebeteg aki már akkor verekszik az utolsó konzervért amikor már mindent kifosztottak.

2020. febr. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
62%
Igen, vazzeg meghalt eddig 20 ember a koronavírusba, de az éhínségbe majd meg fog halni 20.000, mert akinek már nem jutott kaja, az mind éhen fog halni. Igen életszerű.
2020. febr. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
77%

#15-ös, azért mert 3% a halálozási arány és az elhunytak többségének más betegsége is volt.


Nem veszélyesebb az egész egy influenza vírusnál, csak arra már van oltás, erre meg még nincsen.

2020. febr. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
79%

10: Ja, én nem pesti vagyok :D

Nálunk nincs semmi. Egyetlen egy embert sem láttam maszkban. Pedig tele van a város külföldi diákokkal. Mégsem pánikol senki.

2020. febr. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
80%

A 2-4 százalékos elhalálozás nem épp lebecsülendő dolog.

Persze a karantén esetén a katonaság és katasztrófa védelem biztosítaná az alapvetőszügségleteket, de nem feltétlen olyan minőségben, aminek egy ember örülne.

2020. febr. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:

Maszkban eddig én sem láttam senkit, de most lehet megkérdezem a patikában kíváncsiságképp, hogy lehet-e kapni. :D


Nekem eddig az a tapasztalatom, hogy az a pár Spar a környékünkön halott, már nem volt hely a parkolóban, sáskajárás volt. A Tesco szintén, ma megpróbálom az egyik bevásárlóközpontot az agglomerációban, oda nem megy busz, csak kocsival lehet kijutni.


Elhiszem, hogy létezik a vírus és valós, de egy sima influenzában is nagyon sokan meghalnak. Egy normálisan működő immunrendszer le tudja küzdeni azt is, ahogy ezt is. Nagymamámat tüdőgyulladás vitte el, mert öreg volt és beteges, én meg pár éve úgy kihordtam lábon, hogy igazából semmilyen tünetem nem volt és szövődmény sem maradt.


És valóban az van, hogy nem a vírus miatt kell betankolni, hanem a sok hülye miatt, aki sok Blikket olvas.

2020. febr. 27. 10:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!