Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Komolyan, most mi van az...

Komolyan, most mi van az emberekkel? Mindenki pánikol?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap késő este elugrottam vásárolni, mert mindenből kifogytam. Az emberek este 9-kor megrakodott bevásárlókocsikkal szaladgáltak, mint a mérgezett egerek. Voltak, akik összekaptak az utolsó csirkemellen.


Vizet, tejet, rizst nem tudtam venni és tésztából sem maradt sok. Én marha, csak a hétvégi kajára akartam bevásárolni, de nem ment. Mintha kitört volna a zombiapokalipszis. Pont, mint a 4 napos ünnepeknél, mindenki fél, hogy éhen marad.


Komolyan nem is a koronavírus miatt kell betankolni, hanem az emberek miatt, akik azt hiszik, hogy itt a világvége.


Ma megint megkísérlem beszerezni az alapanyagokat és a patikába is le kell ugranom, szóval előre félek. :D


A ti környezetetekben van ilyen? Tapasztaltatok hasonlót?



2020. febr. 27. 09:23
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

A 28-as válaszoló testesíti meg azt a társadalmi réteget, akiről mindannyian beszéltetek. Remek példája annak, hogy miért viselkednek úgy az emberek bizonyos szituációkban, ahogy. Talán nem kellene annyi tévét nézni vagy szennylapot olvasni, mert pont az ilyeneknek készülnek. 🤔


Én mindig ebben az időpontban megyek vásárolni, mert egyrészt (vírustól függetlenül) kerülöm a tömeget, a sorbanállást, szeretek hamar végezni és gyorsan haladni. És este 9-kor is meg tudok venni mindent, mert nem zár be pl.a felvágottas vagy a húsos pult sem.


Még a pékárus részleg sincs általában lerabolva, ezért is volt furcsa, hogy most meg semmi nincs, viszont tömeg van és úgy szaladgál mindenki, mint a fejetlen csirke. Az utolsó fél kilós húson meg úgy összeveszett 2 IQ bajnok, hogy ki látta meg előbb, ki ért oda előbb, kinek van rá nagyobb szüksége, mintha az mentené meg az éhenhalástól. Elég nevetséges volt.

2020. febr. 27. 11:40
 32/43 A kérdező kommentje:

27! Húslevest tervezem, plusz szerettem volna kocsonyát is főzni, illetve oldalast terveztem krumplipürével. :D kellett volna tej, víz, zöldség meg valami gyümölcsöt is szerettem volna venni.


Ehhez kellettek volna alapanyagok, de nem sikerült beszereznem, pedig elterveztem, hogy 2-3 napra előre sütök-főzök, hogy ne kelljen hétvégén ezzel szórakoznom.

2020. febr. 27. 11:45
 33/43 anonim ***** válasza:
68%
mindenki be van sz>>>va de a rák több embert elvisz 1 év alatt mint a korona de mindegy....
2020. febr. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
most jövök a pennyből annyian vannak mint az oroszok egy deka cukor liszt sincs már szinte semmi sincs...
2020. febr. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
76%
Engem megevett reggel egy zombi.
2020. febr. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
57%
Én meg most voltam a Tesco-ban, se tömeg nem volt se üres polcok, se konzervvel dugig pakolt bevásárlókocsik. A húspultban ugyanannyi hús mint máskor, csirke is sertés is.
2020. febr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
22%
Nem tudom, én Budapesten se a lerabolt polcokat nem látom, sem pedig az egészségügyi maszkos embereket, akiket itt valaki jelentett. Pedig ha valahol fél óra alatt elterjed, az ez a tömegnyomoros város.
2020. febr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:
Én csak azt írtam, amit a saját szememmel láttam. Pl.egy budapesti auchan. Tömegnyomor. De most megyek és megnézek pár helyet, aztán leírom, hogy konkrétan mi van, hátha adok valakinek ötletet, hogy hova érdemes még menni. :D
2020. febr. 27. 19:11
 39/43 anonim ***** válasza:
100%
Az agglomerációban dolgozom egy hipermarketben. Hát itt pánikszerűen vásárolnak, majdnem annyian vannak, mint karácsony előtt. Este 6 előtt végeztem, addigra csak egyféle liszt volt, rizsből is csak kétféle, konzervek paradicsomszószok itt-ott, tészta is erősen megfogyatkozva. UHT tej és tálcás hús is kevesebb volt, mint szokott. Amikor mentem hazafelé, akkor érkezett be áru. Maszkban is jöttek be vásárlók, de csak nagyon kevesen.
2020. febr. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:

Helyzetjelentés: voltam tegnap egy Aldiban, egy Intersparban, egy Tescoban és egy Auchanban. Lisztet, cukrot, rizst olajat és húst S E H O L nem lehet kapni.


Közvéleménykutattam a kasszások és az árufeltöltők között, azt mondták, hogy az emberek tonnaszámra veszik a tartós élelmiszereket, ahogy feltöltik az árukészletet, lerabolják, mint a sáskák.


Vizen és tejen kívül nem nagyon tudtam mit venni, 1 olaj maradt, azt megvettem.


Hogy a dolgozók szavaival éljek: "hiába töltjük fel, 1 órán belül nincs semmi, mert a sok ostoba azonnal lerabolja".


Azt mondták, hogy megrakott megpúpozott bevásárlókocsikkal járkálnak.


Szerencsére találkoztam normális emberekkel is, aki szintén szidta a sok hülyét és már kínjukban nevettek ők is. Nekik is a sokadig üzlet volt, ahova bementek.


Csináltam képeket is (sokat), úgyhogy ha valaki nagyon kételkedik, akkor szívesen felrakom ide.

2020. febr. 28. 07:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!