Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Komolyan, most mi van az...

Komolyan, most mi van az emberekkel? Mindenki pánikol?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap késő este elugrottam vásárolni, mert mindenből kifogytam. Az emberek este 9-kor megrakodott bevásárlókocsikkal szaladgáltak, mint a mérgezett egerek. Voltak, akik összekaptak az utolsó csirkemellen.


Vizet, tejet, rizst nem tudtam venni és tésztából sem maradt sok. Én marha, csak a hétvégi kajára akartam bevásárolni, de nem ment. Mintha kitört volna a zombiapokalipszis. Pont, mint a 4 napos ünnepeknél, mindenki fél, hogy éhen marad.


Komolyan nem is a koronavírus miatt kell betankolni, hanem az emberek miatt, akik azt hiszik, hogy itt a világvége.


Ma megint megkísérlem beszerezni az alapanyagokat és a patikába is le kell ugranom, szóval előre félek. :D


A ti környezetetekben van ilyen? Tapasztaltatok hasonlót?



2020. febr. 27. 09:23
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
45%

Biztosra mentem és én is vettem 4 heti kaját, ha nem lesz rá szükség megeszem apránként.


Amúgy ha vannak gyerekeid vagy valaki akiért felelős vagy, te is kicsit másképp gondolkodnál. Neki nem mondhatod azt, hogy bocs de nincs kaja ha valami történik.

2020. febr. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
76%
Az influenza 600 000 embert öl meg évente. A korona vírus 3 hónap alatt 2700-at ölte meg. 90%-ban 70 év felettieket akiknek alapból súlyos tüdő, immu vagy érrendszeri betegsége volt. 10 év alatti halálos áldozat abszolút nincsen. Egy egészséges átlagos felnőtt vagy gyerek túlélési esélye 100%.
2020. febr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
47%

A fél országnak van valami baja,meg ugye a sok ételérzékeny.


Lessz itt halálozás ha ideér.

2020. febr. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:
Igen, gondolom a többi, normális gondolkodásra képtelen is a gyerekére fogja. De egyébként volt szerencsém tesközelből is megtapasztalni a tömeghisztériát egy bizonyos augusztus 20-án, ott sem kellett volna senkinek meghalnia, ha az emberek nem úgy viselkednek, mint az állatok. De ez már más témakör.
2020. febr. 27. 10:37
 25/43 anonim ***** válasza:
100%

Meg azért van különbség aközött, hogy "felkészülök, hátha beüt a sz..." meg aközött, hogy eldobom az agyamat és pánikolok.

Egy polcnyi fertőtlenítőszer, 6-7 flakon olaj, és hasonlók MIÉRT? Oké, felkészülök rá hogy karantén lesz, nagyon max 2-3 hónapra betárazok, de ez ÉVEKRE elég mennyiség, teljesen irreális amit sokan művelnek.

2020. febr. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:

Szerintem a legtöbb ember eleve túlköltekezik minden téren. Túlvállalják magukat a hitellel stb. Állítom a vásárlók döntő többsége most a hó végi bevásárlással felélte azt a kevés tartalékát is, ami volt nekik.

De nem baj, mert minden problémára ott a Provident. :D viccet félretéve, általában én is megveszek 1 havi adagot mosószerből, tejből és a nagyobb dolgokból, mert nem szeretek hetente járni vásárolni.


Semmi kedvem nem volt fél évre előre betankolni, mintha világháború, UFO támadás vagy bármilyen más természeti katasztrófa közeledne. Most mégis kénytelen leszek egy réteg miatt (ha megy), mert alapdolgokat nem tudok megvenni egy sima hétvégi főzéshez.

2020. febr. 27. 10:52
 27/43 anonim ***** válasza:
100%
Mit főzöl hétvégén?
2020. febr. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
17%

Kérdező, lehet menni nyalogatni a kilincset a korházba ha nem félsz a vírusoktól.


Ha meg éhendöglessz,hát ez van,egy hülyével kevesebb

2020. febr. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
94%
Este 9-10-kor persze hogy le van rabolva a bolt, általában délelőtt szokták feltölteni a polcokat, estére az marad, amit napközben kipakoltak. Ráadásul tegnap volt az előző akciós ciklus utolsó napja is, csütörtökönként van akcióváltás, lehet emiatt sem volt bizonyos termékekből.
2020. febr. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon jól írja a többség. Én is pont ma reggel gondoltam rá, hogy nem is a koronavírustól félek, úgy értve, fertőződéstől nem félek, nem rettegek (nyilván az ember betartja a higiéniai szabályokat, másrészt azért egy karban tartott immunrendszer csak tud vele valamit kezdeni.)

Én már a pánikolástól félek, komolyan. Hogy pánikoltatják az embereket, akik pánikolnak is. Boltban kb. egy hete voltam utoljára, akkor nem volt még semmilyen cirkusz, meg lerabolt üzletek (egyedül kenyér miatt megyünk 2 naponként, minden más van itthon, de nálunk eleve így alakult, hogy van egy tartalék készlet itthon spájzban és fagyasztóban).

Mondjuk tegnap már engem is elgondolkoztatott ez a pánik, hogy ha mindenki felvásárol mindent, akkor pont ezért nem lesz a boltokban. Mondtam a férjemnek, hogy hozzon pár kiló lisztet még (kenyérsütőnk van amúgy, szóval nem krepálunk éhen).

Remélem, ez a pánik része hamar lecseng, mert ez a legnyomasztóbb:((((((((

2020. febr. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!