Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A sorkatonaságban milyen...

A sorkatonaságban milyen szivatások voltak?

Figyelt kérdés
Sokan írják hogy a sorkatonaságban mindenféle szivatás volt de nem értem mit értenek ez alatt. A sorkatonasági gyakorlatokat gondolnak ez alatt mint pl a fekvőtámasz stb? Na meg hogy általában a tisztek a kezdőket de ezt sem értem. Sorkatonaságban 18-19 éves gyerekek mentek a tisztek meg már felnőttek voltak így olyan nehéz feladatokat csak nem adhattak gyerekeknek. Más módon meg pláne nem bánthat egy felnőtt egy gyereket. Na de azért megkérdezem mik voltak a legdurvább szivatások és konkrétan mit értenek ez alatt mert valaki egyszerb azt írta nem a gyakorlatokat.

2020. ápr. 10. 23:10
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
Egyébként ha tizenévesnek gondolsz akkor mi értelme azt írni hogy "anyámasszony katonája" meg "férfiatlan" (amúgy ha nem vetted volna észre a beszólásaid már vagy 30 éve kimenetek a divatból) de most egy 18-19 évesnek ezeket mi értelme volna írni vagy egy még kisebb gyereknek?
2020. ápr. 14. 16:18
 22/43 anonim ***** válasza:
8%

Én nem fogok leállni vitatkozni veled, a férfiatlanság nem divat kérdése, meg nem is "proli" gondolkodásé. Viszont utóbbi két megnyilvánulásod is magabiztosan hozza azt a bizonyos szinvonalat, ami miatt javasoltam átruccanásodat a divat kategóriába.


Remélem, a következő hozzászólók majd ráébresztenek, hogy nem az én hozzáállásom necces, hanem a tiéd.

2020. ápr. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:
Pedig te vagy ennyire primitív...
2020. ápr. 14. 17:07
 24/43 anonim ***** válasza:
22%

korábban nyafogtál rajta az egyik válaszolónak, hogy milyen rossz a sorkatonaság, meg mennyire ellene vagy, meg stb. aztán meg számonkérted a másik válaszolót, hogy miért ir nevető smileyt a sztorija után, mert hogy nincs abban semmi vicces. Ezekből látszik, hogy anyámasszony katonája vagy - ami önmagában nem baj, vannak lányosabb fiúk férfiak is a világban, akik nem úgy élik meg a különböző szitukat az életben, mint a férfiasabb gondolkodású társaik. Engem az idegesit benned, hogy te nem csak szimplán nem érted mások habitusát, de le is nézed őket érte. Holott valójában te lógsz ki a sorból, mégis forditva ülsz a lovon.

Tudod, van az a filozófia, hogy élni és élni hagyni. Ez arról szól, hogy az értelmes gondolkodású emberek elfogadják, hogy a másik másmilyen, és nem kérik számon egymáson. Ha te számonkérően viselkedsz (minek ir nevetős smileyt, hogy meri férfias habitussal megélni az ilyen szitut?) akkor ne csodálkozz, ha te is ezt kapod vissza másoktól.

Ha engem a haverjaim/bajtársaim lefognának poénból, és elvernének egy kanállal, akkor venném a lapot, és max másnap visszaadnám a szivatást haveri alapon, bármiféle neheztelés nélkül. És 10 férfiból kilenc ezt tenné. Te vagy a 10-dik. Ne kérjed már számon a másik kilencen, hogy miért férfi!

2020. ápr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
20%
Az előző válaszolóval értek egyet. Kérdező veled van a baj
2020. ápr. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%
Voltak apróbb dolgok, amelyeket primitív cselekedetként éltem meg, de átéltem és nem haltam bele úgy, mint nagyon sokan mások sem. A sorkatonaság intézménye nem volt tulon túl népszerű - kezdve ott, hogy a Magyar Néphadseregben jellemző módon, szinte mindig a lakhelyétől tisztességes távolságban, (általában az ország egy túlsó, félreeső csücskében) jelölték ki a sorkatona szolgálatteljesítési helyét. Ez volt a "bemelegítés"! Alapkiképzés, - (1987-ben, amikor 18 hónap volt a sorkatonai szolgálat ideje) - egy hónap, - ez alatt senki, sehova, (mint sorkatona). -Egyébként 1987-ben már nagyságrendekkel emberségesebb volt a katonásdi, mint akkor, amikor még 24, ill. ennél több hónap volt a szolgálati idő. Ezt követte a két hónap szakkiképzés, - amikor mindenkit a szakfeladatára finomhangoltak. A lövészt megtanították terepen, kötelékben mozogni, lőni, (vonatkoztassunk el most attól, hogy milyen eredményességgel,) harcjárműbe szállni, benne (nem) mozogni és egyéb olyan praktikákat, amely által kevésbé fagytál kockára télen, illetve kevésbé forrt fel az agyvized nyáron. A lokátorost, a rakéta tüzért, a desszantost, a fejszedobálót,... mindenkit megtanítottak arra a minimumra, ami azt a látszatot keltette a tábornoki karban, hogy működőképes a katonaság. Ezt követte az érdemi katonai szolgálat, amikor mindenki az állomáshelyére került és ekkor kezdődött el az, ami kellemetlenül érintette a legifjabb korosztályt a sorkatonák kötelékében. Három korosztályra volt - egy láthatatlan vonallal - felosztva a sorkatonai idő: "kopaszok", "gumik" és "öregek". A tiszthelyettes azt érvényesítette elsősorban az öreg katonák hathatós segítségével, amit a tisztek határoztak meg számára, ill. a napirendi pontok betartatásában segítettek valamicskét a maguk léhaságában, - mindig csak éppen annyit minden vonalon, hogy minél sűrűbben juthassanak haza. A sorkatona egyetlen komoly motivációja a haza jutás volt, - aki hibázott, nem feltétlenül került fogdába, de volt olyan sorkatona, aki a másfél év alatt összesen háromszor jutott haza. Ez volt az a motiváció, amely sok ember esetében hozta ki az állatot, elképesztő mélységig képesek voltak lealacsonyodni, aljasodni csak azért, hogy többször juthassanak haza. Innentől az írnok volt a "Jézus", - ha nem voltál szimpi neki vagy ellent mondtál neki valamiben is, megnézhetted magad. A napi sikálás kijárt a kopaszoknak, - ezt a gumik intézték többnyire, az öregek csak akkor nyúltak ebbe bele, ha a személyes érdekeik sérültek valamelyik kopasz vagy gumi miatt. Sikálás alatt azt kell érteni, hogy mondvacsinált okokkal, az esetek 95 %-ában indokolatlanul takaríttattak a kopaszokkal. Hol a többségében alkoholista tisztek irodáiban, hol a klub helységben, hol a folyosón, hol a lépcsőn, a WC-n vagy a külső körleten. 7/24-ben el lehetett úgy szórakozni azzal, akire rászálltak - a formális pihenőidő betartásának látszata mellett. Volt olyan tiszt, konkrétan a századparancsnokom, aki kimenő előtt 15 perccel találta ki SZIVATÁSBÓL, hogy mindenki vissza, átöltözni és külső körlet takarítás. -Nem volt szinten szegény - alkohol tekintetében... Máskor a testnevelés alól felmentettek itták a levét az éppen ügyeletes hülye úri szeszélyének: például végi küldte egy ilyen idióta a felmentettek tár nélküli fegyverével az egész századot többször a homokos akadálypályán, - aztán fegyvertisztítás és fehér papír zsebkendővel ellenőrzés, (persze eközben ketyegett a könyv). Hétvégente nem volt ritka, hogy a "pihenőnapon" tántorgott be a századügyeletes tiszt és ott élte ki a családi-, ill. alkoholproblémáiból eredő frusztráltságát. A kora délutáni, vacsorát megelőző idősáv volt a kedvencük. Sokszor volt úgy, hogy a tisztek egymást íberelték, ki tud nagyobb baromsággal a kedvében járni a főnökének, ill. azok főnökeinek. Természetesen ez a szarfolyam lefelé csorgott a tiszthelyetteseken, a tiszteseken, az öregeken, a gumikon keresztül egészen a kopaszokig.
2020. jún. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
96%

"Ha engem a haverjaim/bajtársaim lefognának poénból, és elvernének egy kanállal, akkor venném a lapot, és max másnap visszaadnám a szivatást haveri alapon, bármiféle neheztelés nélkül. És 10 férfiból kilenc ezt tenné. Te vagy a 10-dik."


Tök másról írsz sztem. Ez nem is feltétlenül szivatás. Ugye írod, h a haverjaid, meg a bajtársaid. Tehát ehhez kell egy fajta viszony. De ha valaki nem haver, meg nem elvtárs, akkor nem lehet ilyet csinálni. Az minden szempontból gáz. Simán lehet áldozatból is aztán elkövető. Lehet h pont az fogja megerőszakolni a lányod, akit "jogtalanul" szivattál régebben.


Biztos vagyok benne, h a katonaság nem volt alkalmas arra, h valaki férfivá váljon, meg felnőjön. Nincs értelme összekeverni a törzsi beavatásokkal. Nem tanultak meg az emberek együttműködni másokkal. Sőt. Ha valaki folyamatosan tapasztalja az igazságtalanságokat, az később utálni fogja az embereket, és a családján kívül kb mindenkit le fog szrni, teljesen közönyös lesz másokkal.


Meg ugye az emberek nem egyformák. Valakinek nem nagy erőfeszítés megcsinálni a gyakorlatokat, amiket ott csinálnak. Másoknak meg már ennyitől is tönkremennek az ízületei egy egész életre. Valakit lehet h férfivá nevel ez a módszer, másokat viszont kb kiherél.

2020. jún. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
94%
Lettek paran ongyilkosok.
2020. jún. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
23%
fenékceruza a szemgödörből lenyalva. Meg ugye káposztát is tettek a párna alá...
2020. jún. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, ne hagyd magad provokálni! Az idős bácsikat, akik szerint férfiatlan vagy rázd le egy ok boomerrel, mert annyit is érnek.


Ha érdekelnek a sorkatonaság történetei, keress rá Czibók Lászlóra a youtuben, ő sokat mesélt, míg élt szegény.

2020. júl. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!