Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A sorkatonaságban milyen...

A sorkatonaságban milyen szivatások voltak?

Figyelt kérdés
Sokan írják hogy a sorkatonaságban mindenféle szivatás volt de nem értem mit értenek ez alatt. A sorkatonasági gyakorlatokat gondolnak ez alatt mint pl a fekvőtámasz stb? Na meg hogy általában a tisztek a kezdőket de ezt sem értem. Sorkatonaságban 18-19 éves gyerekek mentek a tisztek meg már felnőttek voltak így olyan nehéz feladatokat csak nem adhattak gyerekeknek. Más módon meg pláne nem bánthat egy felnőtt egy gyereket. Na de azért megkérdezem mik voltak a legdurvább szivatások és konkrétan mit értenek ez alatt mert valaki egyszerb azt írta nem a gyakorlatokat.

2020. ápr. 10. 23:10
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
97%

Sajna nekem csak egy poen maradt meg amiröl öregek meséltek:

Amikor az örmester (vagy ki?)megkérdezte a körzettöl (sok katona egy szobaban),azon a mély parancsolo ellentmondast nem türö hangon, hogy"Van maguk között villanyszerelö??)

Jelentkezett az egyik hogy hàt ö az.

Erre a vàlasz: Rendben!kapcsolja le a villanyt!!

es onnanstol ö lett az örökös villanyolto :D

2020. júl. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
96%

Én csak olyasmiket tudok elképzelni, mint ahogy a tesitanár szívatja a diákokat. Ha nem figyelsz arra, amit mond, akkor fekvőtámasz, még egy kör futás, ilyesmi.

Meg mint egy táborban, fogkrémet nyomnak a kilincsre, a másik cipőjébe (de hogy ebben mi a poén nem tudom, megrongálni a másik tulajdonát... na mindegy) a katonaságnál meg gondolom szarral kenik össze a kilincset.

2020. aug. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezte az őrmester, hogy ki tud angolul (80-as évek). Aki jelentkezett, azt elküldte, hogy pucolja ki az ANGOL WC-t.
2020. aug. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%
Volt olyan, hogy lefekvés előtt az ágyakat be kellett indítani, mint egy autót. Berregni kellett, nem emlékszem, hogy ez miért volt, vagy mi ebben a poén, de volt ilyen. Vagy táncolni kellett egymással. Vagy véletlenszerűen megkérdezték valakitől, hogy hány napja van még és ha megmondta, akkor valami büntetést kapott, mert csak a leszerelők mondhatták ki a hátralévő napjaik számát.
2020. szept. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
0%

Előző, de azért ezekben a hülyeségekben nem volt kötelező részt venni nyilván. Ha valakinek ez nem tetszett, ámde mégis részt vett ilyen baromságokban, hogy nehogy kiközösítsék, az az ő baja. Én inkább lettem volna kiközösítve, mint ilyen degenerált dolgokban részt vegyek. Ezek olyasmik lehettek, hogy egy-két suttyó kitalálta, akik hangadók is voltak egyben, amolyan nagyszájú kisebbségi stílusúak. Nem biztos, hogy a kisebbséghez tartoztak, csak a stílus lehetett olyan. Aztán a sok birka ment utánuk. Az ilyen el lehetett volna küldeni a francba, ha nem tetszik a "játék."


Ami meg a wc-takarítást illeti, ez akkor lett volna szívatás, ha mindig ugyanaz az ember csinálja. De ha váltották egymást az emberek, akkor hol itt a gond? Valakinek meg kell csinálnia. Gondolom nem volt külön takarító. Az, hogy a parancsnok próbált belőle poént csinálni az angoltudással, az más kérdés. De ettől még az nem szívatás. Következő nap, vagy következő héten gondolom másik ember csinálta.

Mellesleg amilyen munkát azok a fiatal fiúk, végezhettek, akik akkoriban katonák voltak, hát, biztos vagyok benne, hogy szar munkát végeztek. Nem volt olyan alapos az a takarítás. Sok férfi még otthon sem takarítja a wc-t alaposan, pláne milyen lehetett ez 20-50 évvel ezelőtt, mikor eleve kevesebb házimunkát végeztek a fiúk a saját otthonukban is. Szóval nem kell annyira sajnálni őket, hogy jaj, szegény wc-t takarított. Hát aztán? Egyrészt biztos, hogy nem csinálta meg rendesen, másrészt meg utána valószínűleg soha életében még egyszer nem csinált olyat, mert otthon ba.ott takarítani, mindent ráhagyott az asszonyra.

2020. szept. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%

35-ös! "Kötelező" volt. Nyilván nem a parancsnokság rendelte el, de aki ellenkezett, annak megkeserítették a napjait. Volt akit beletettek a moslékos kukába, vagy éjjel felborították az ágyat amin aludt (felső ágyon) valakit csak egyszerűen megvertek, vagy ahogy írtad, állandóan vele takaríttatták a wc-t.

Egyébként, ahogy írtad ezt valamikor kitalálta valami suttyó, aztán a többi meg utánozta. Az ilyesmiket az "öregek" csinálták a "kopaszokkal"

2020. szept. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
79%

#35 vagy nő vagy (és emiatt nem voltál sorkatona) vagy csak szimplán nem voltál sorkatona, fogalmam sincs, de ha nem nevettel a parancsnokkal együtt akkor bizony nem volt jó sorod.

Ez csak egy dolog, rá lehet mondani hogy hülyeség meg minden, de attól még így volt.


Az alapos munkáról még annyit hogy őszintén, egy olyan helyen ki a f6sznak van kedve takarítani,ahol kényszerből van?

2020. szept. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%

Apámékra pl alvás közben egy vödör hideg vizet öntöttek, vagy felborították őket ágyastól. Vagy olyan is volt, hogy egy egész éjszakán át, "csinálták a jogosítványt". (Egy dobozt maguk előtt tolva kellet menjenek a szobában az ágyak alatt/fetett burrogva, jelezve a kanyarokat, s hasonlók)


Ezeket meg persze nem a tisztek csinálták a kezdőkkel, hanem a régebb óta ott levő egyszerű katonák a kezdőkkel...


Egy 18-19 éves még most se számít gyereknek, abban az időben meg mikor sorkatonaság volt örülhettek az újjoncok, ha emberhez méltóan bántak velük a többiek, mert se a tiszteket se senkit nem érdekelt, hogy kivel mit csinálnak, míg nem ölig meg, vagy nem lesz maradandó testi nyoma a dolognak...

2020. szept. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%
Nagyapám mesélte, hogy az őrmester arra volt rákattanva, kinek nem tökéletes az arcbőre. Olyanra kellett borotválni, mint az újszülött feneke, és napi 3-4x is le kellett borotválkozni, ha nem tetszett az őrmesternek.
2020. szept. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%

Volt valami szer, mar a franc se emlekszik a nevere, lényeg, hogy vízzel keveredve es suvickoltad, akkor habzott mint az állat, na ezzel kellett felmosnom addig amíg van hab... felmosás közben felrúgták a vödröt, aztan fel kellett tórölnöm... csakhogy habzott és a végén a teljes terem tele volt havval, amihez ha hozzáérsz, mégtöbb lesz, közben pedig ordították, hogy tüntessem el :D... igazából jó buli volt...

Ez a legemlekezetesebb szamomra, a durva szivatásokbol én kimaradtam, ugyanis mar akkor felete öves cselgancsozo voltam, es ha valamihez nem fűlött a fogam, azt tudtára tudtam adni bárkinek...

De ilyen felmosós mókákban, krumplipucolásban... ilyenekben benne voltam...

Volt, hogy be kellett agyazzunk a teljes körletnek, aztan belekötöttek, mert volt valahol egy gyűrődés, akkor lerancigálták az összes ágyról a pokrócot párnát, aztan kezdhettük előrröl... ilyenek... semmi komoly... perverz .eg aztán vegkép nem volt... bárki akibolyat csinált volna mint az első pár válaszadó mondott akkor abban a konzervatív világban, kopaszok és öregek együttes erővel verték volna agyon az illetőt...

77ben voltam katona.

2020. okt. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!