Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti egyetértetek azzal, hogy...

Ti egyetértetek azzal, hogy szükséges támogatni, a koronavírus miatt nehéz helyzetbe jutott embereket?

Figyelt kérdés

Az egy dolog hogy néhányakat elbocsájtottak. Leginkább turizmusban, vendéglátásban dolgozókat. De saját maguknak köszönhetik, hogy nincs megtakarításuk. Az nem magyarázat, hogy nem keresnek annyit hogy félre rakjanak. Sokan megkapják a fizetésüket, aztán 2 hétig ihaj-csuhaj, rongyrázás, meg hitel, hitel hátán. Sok ember nem képes előre gondolkodni, csak a mának él. Azt mikor gond van, akkor követelőznek hogy mentsék meg őket a közösből, meg könyöradományokból. Ez olyan, mint a devizahitelesek, meg mint rövidesen, a CSOK-osok lesznek. Vagy csak én látok ebben párhuzamot?

Tehát ki hogyan gondolja. Kell-e segíteni a koronavírus miatt, nehéz helyzetbe jutottakat?



2020. ápr. 27. 18:58
 91/131 anonim ***** válasza:
97%

Mi a gondod a nagycsaládosok adómentességével ?

Képzeld, igenis kiveszik a részüket.

A nagycsaládosok hozzájárulnak a népesség növekedéséhez.

Vállalj te is 3 gyereket minimum a pároddal ( feltéve ha van ) és akkor te is élvezheted ( 3 gyerek mellett ) a nagycsaládosok felhőtlen életét.

2020. ápr. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/131 anonim ***** válasza:
0%
Na de jó. Örülünk neki hogy egyesek tudnak potyogtatni.
2020. ápr. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/131 anonim ***** válasza:
21%

Hú jó nagy lavinát indítottam el.


Tudod kivan a f*@szom azzal, hogy dolgozom, mint az állat, szétadózom magam és akkor olyanoknak adják a pénzt akik úgy szülnek, hogy nem gondolják végig.


Örülök, hogy téged örömmel tölt el, hogy az én adómból támogatják ezeket az embereket.


Kérdésedre válaszolva igen, van gyerekem, sőt diplomám is, nem is egy. És?? Ez az élet rendje.


Én úgy vállaltam gyereket, hogy el tudom tartani. És nem a rendkívüli beláthatatlan helyzetekről beszélek, hanem arról, akinek semmije simcs, csak 5 gyereke. Ez felelőtlenség. Sajnálom azokat a gyerekeket nagyon, nem ezt érdemlik.


Ha a politikusok úgy gondolkoznának, mint én, akkor nem lenne ennyi plusz pénz a szülésre, a gyerek után. És akkor talán elkerülhető lenne az, hogy megélhetési céllal szaporodjon valaki.

2020. ápr. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/131 anonim ***** válasza:
37%

Ja és én is saját pénzből tanultam, saját pénzből fejlesztettem magam, és soha nem álltam sorba!!


Nem érzem jogosnak, hogy ők kapnak, holott nem tettek érte.


És igen, van egy réteg, akinek jár, semmi nélkül. Ezzel azt a réteget büntetik, aki minden rohadt fillérért dolgozik, nem csak tartja a markát.

2020. ápr. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/131 anonim ***** válasza:
96%

Ha úgy gondolkoznának mint te , akkor Magyarország egy kihalás felé száguldó vonat lenne.

Nem számít mennyire vergődtök, nincs beleszólásotok mire költik az adókat.

Gondolom azzal azért nem árulok el nagy újdonságot, hogy azért támogatás a neve mert azokhoz jut akiknek szükségük van rá.


Semmi gond nincs azzal ha valaki csak 1 gyereket vállal de azt tisztességgel fel tudja nevelni.

Mint ahogyan azzal sincs, ha kettőnél többet vállalnak az emberek és támogatást kapnak ezért.

Gondolom a családi pótlékot akkor nem veszed igénybe, ugye ?

Mert ugye az is egyfajta támogatás az állam részéről.

2020. ápr. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/131 anonim ***** válasza:
37%

Azért nincs rá szükségem, mert maroktartás helyett tanultam.


Persze, nincs hozzá közünk, szerinted. Szerintem meg van. Ez közügy.


Miért is halna ki Magyarország, ha csak az vállalna gyereket, aki fel is tudja nevelni?


Én nem a családi pótlékról beszéltem, az kivételesen mindenkinek jár. Engem az irritál, amit azok kapnak, akik rászorulnak. És hangsúlyozom, nem az zavar, aki önhibáján kívül ilyen helyzetbe kerül. Engem a sok ingyenélő zavar, akik semmit nem tettek le az asztalra a szülésen kívül. És én fizessem azt, hogy ő szaporodik. Rohadtul irritál.


Talán az értelmes emberek is több gyereket vállalnának, ha mondjuk más gyerekeire kellene költeni az adót, hanem hagynák őket élni.

2020. ápr. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/131 anonim ***** válasza:
37%
És ez nem az én anyagi helyzetemre vonatkozik. Nekem normális a megélhetésem, de attól még érdekelnek a társadalmi problémák.
2020. ápr. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/131 Coffelia ***** válasza:
96%

Mi normális esetben 400-500 körül keresünk egy hónapban. 1 gyerek, bérelt lakás, férj vendéglátós, én zenész, tehát van vállalkozás az előadói tevékenységeimre és a magámtanítványaimra. A lakásra, a számlákra és a vállalkozásra kapásból elmegy 300.000, kajából konkrétan akcióvadászok vagyunk, folyamatosan lidl, aldi, heti menütervet készítünk. A gyerek most szeptemberben lett óvodás, és mindent beletoltunk abba, hogy felfejlesszem a magántanítványi köröm. Új ruhát nem vettünk magunknak egy éve, a nyaralásra nem adunk ki, nem utazgatunk, nem mozizunk, havonta egyszer vittük a gyereket kedvezményes Erzsébetváros kártyával játszóházba. Márciusra először kijött egy rendes fizetés végre nekem is azelőtt minden egyes hónap végére elfogyott a pénzünk úgy, hogy semmiféle luxusra nem költünk, nem eszünk lazacot és kaviárt, magunk főzünk, a sütit is én sütöm.

Áprilisban végre kiteljesült volna minden, amiért megdolgoztam, és keresztbevágta ez a helyzet. A vendéglátós férjem munkahelye bezárt, mindenkivel szerződést bontottak, zenészként a koncertek befuccsoltak, a tanítványok negyede tud arra szánni, hogy a jelenlegi körülmenyek között az óráimra költsön. Azért nincs tartalékunk, mert LEHETETLEN VOLT ÖSSZESZEDNI!!!!!

Most szétdolgozzuk az agyunkat potom pénzért, és még ezért is hálásak lehetünk, hogy találtunk valamit.

2020. ápr. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/131 A kérdező kommentje:

20.54


Nem tudom, hogy ismert zenész vagy-e, vagy valami haknizó, de ha havi 400-500-ból 1 gyerek mellett nincs megtakarításotok, akkor valamit rosszul csináltok. Havi 300 a lakásra meg rezsire? Mi az luxusapartman? Meg havi 200 kajára? Akkor jó étvágyatok lehet.

2020. ápr. 29. 21:32
 100/131 anonim ***** válasza:
0%
Zenészkém! Már ne is haragudj, de sok más embernek nincs 4-5 százezer forintos jövedelme, mégis tudnak félrerakni.
2020. ápr. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!