Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti egyetértetek azzal, hogy...

Ti egyetértetek azzal, hogy szükséges támogatni, a koronavírus miatt nehéz helyzetbe jutott embereket?

Figyelt kérdés

Az egy dolog hogy néhányakat elbocsájtottak. Leginkább turizmusban, vendéglátásban dolgozókat. De saját maguknak köszönhetik, hogy nincs megtakarításuk. Az nem magyarázat, hogy nem keresnek annyit hogy félre rakjanak. Sokan megkapják a fizetésüket, aztán 2 hétig ihaj-csuhaj, rongyrázás, meg hitel, hitel hátán. Sok ember nem képes előre gondolkodni, csak a mának él. Azt mikor gond van, akkor követelőznek hogy mentsék meg őket a közösből, meg könyöradományokból. Ez olyan, mint a devizahitelesek, meg mint rövidesen, a CSOK-osok lesznek. Vagy csak én látok ebben párhuzamot?

Tehát ki hogyan gondolja. Kell-e segíteni a koronavírus miatt, nehéz helyzetbe jutottakat?



2020. ápr. 27. 18:58
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/131 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon szomorú és sajnálatos , hogy ennyire nem képesek egyesek belegondolni abba, hogy nem mindenki indul ugyanolyan esélyekkel az életben.

Én magam mindig is dolgoztam és az összes félretett pénzem tanulásba öltem.

Csináltam egy nyelvvizsgát csak úgy önszorgalomból azóta egy forinttal sem keresek többet, de össze se merem számolni mennyi pénzt költöttem már el a nyelvtanulásra.

Anyagilag nem térült meg csak elvitte a pénzem , de ezt a tudást nem veheti el tőlem senki.

És igen spórolnom kellene, de meg fogom csinálni a C1-et is , mert törekszem a fejlődésre de az nincs ingyen.

Ha a család nem tud egy lakást a sejhajunk alá rakni albérletet kell fizetni, és az bizony elviszi az emberek pénzét.

Nekem ne mondja senki, akinek átlag fizetése van , hogy emelett félre tud rakni.

Ja és most jöhetsz a miért nem mentél egyetemre és azon belül is tanultál volna valami hiányszakmát, tök mindegy mennyire utálnád amit csinálsz akkor ezzel nekem ne gyere , mert rengeteg diplomás keres annyit mint én a kis szakmámmal....

És igen, ha az embernek nincs oylan háttere, akkor 40 éves koráig lakjon együtt 5 emberrel mintha kolis lenne, és még véletlenül se álmodjon családról , önálló életről stb és viselje el 5 másik ember társaságát.

Hát köszi, én az önállóságomat fizettem meg azzal , hogy egyedül béreltem egy kis lakást, ami elvitte a fizetésem.

Az én szégyenem?

Nem hinném..

Kíváncsi lennék kedves kérdező te milyen háttérrel indultál az életben, kíváncsi lennék, hogy te mennyivel dolgoztál többet mint én vagy akármi más, hogy ennyi félretett pénzed van.

Én nem bulizásra költöttem a pénzem, hanem tanulásra , 4 szakmát tanultam ki bár nem jártam egyetemre, úristen én akkor valószínű már a paraszt kategóriába tartozom valószínűleg itt némelyik ember szerint.

Hát úgy alakult az életem, hogy csak most körvonalazódott előttem , hogy ha már egyetem akkor milyen irányba mennék.

És igenis elvárom , hogy a kormány megsegítse most az embereket, mert a legtöbben megérdemlik.

Én is adófizető ember vagyok, pont úgy ahogy te kedves kérdező és megérdemlem, hogy ha bajba kerülök segítsenek.

És igen, a bolti eladó vagy buszsofőr, vagy akár becsületesen dolgozó utcaseprő sem dolgozik kevesebbet mint te kedves kérdező, csak nekik így alakult az életük és ezt a munkát végzik kevés pénzzért.

Miért gondolod, hogy ők kevesebbet dolgoznak mint azok akik egyetemre jártak.

Amíg te az iskolapadban ülltél, addig ők dolgoztak...miért lennének kevesebbek vagy akár lustábbak?

Mélységesen elszomorít , hogy ennyire gonoszak az emberek, és tudod nem kívánok neked semmi rosszat , csak annyit, hogy egyszer valahogy megértsed hogy nem mindig saját hibádból kerülhetsz rossz helyzetbe az életben és nem mindenki szeretne úgy élni, hogy élete végéig csak spórol, kuporgatja a kis pénzét, amíg mások nyaralgatnak (mások akik nem feltétlen dolgoznak többet vagy érnek többet mint az akinek nincs félretett pénze).

Te biztosan úgy gondolkolkozol, hogy aki ilyen helyzetbe van , akinek nincs megtakarított pénze, az ne is vállaljon gyereket az egy tehetségtelen paraszt ember , pedig nagyon tévedsz kisbarátom..

lehet több eszük van mint neked, és az is lehet hogy szegényen ugyan, de boldogabban fogák élni az életüket, mint itt némelyik nagyon kedves , rengeteg empátiával rendelkező válaszoló akik szintén úgy gondolják, hogy akinek úgy alakult hogy nincs félretett pénze azt lökjön be a gödörbe.

Mindenkinek szép napot és minden kedves válaszadónak rengeteg erőt és kitartást kívánok ahhoz a rengeteg munkához és erőfeszítéshez amivel a sok félretett pénzeteket megkeresitek majd az elkövetkezendő években.

Mi meg akiknek nincs félretett pénze henyéljünk tovább és meditálgassunk miközben várjuk a kormánytól a segítséget...:D

Peace & Love

2020. ápr. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/131 anonim ***** válasza:
96%
azt lökjük bele a gödörbe.. elnézést mielőtt belekötnétek..:D
2020. ápr. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/131 anonim ***** válasza:
97%

71-es tényleg ocsmács világ ez , csak nem azért amiért te gondolod...:S sajnos a politikusok is így gondolkoznak , mint te...mondom én akik kaptunk támogatást, és mégis ennek ellenére látom azt a rengeteg embert , a barátaink közül is akik most fizetés nélküli szabin vannak, félretett pénzzel ugyan de a lakásvásárlást amire félretették azt most azonnal elfelejthették és így maradt meg a félretett pénzük. Meg látom a sok embert körülöttem, akikkel még érdekesebb módon oldotta meg a cég...

mindegyikük dolgozó becsületes, diplomás és szakmás emberek akik most nehéz helyzetbe kerültek.

Ebben a hónapban én is alig kapok fizetést, mégis hálás vagyok a cégemnek, hogy azon vannak, hogy megtartsanak minket, sokan közületek fel lennétek háborodva mindenen.

Le merem fogadni, hogy egyikőtöknek se került veszélybe a munkája most a koronavírus miatt, így gondolom nagyon könnyen ítélkeztek.

2020. ápr. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/131 anonim ***** válasza:
94%

ja amúgy szegény nagycsaládosok? mit gondolsz te azok nem dolgoznak???

a szegény nagycsaládosoknál általában apuka reggeltől -estig dolgozig , ahogy anyukának is megvan a műszakja rendesen.

Valószínűleg többet dolgozik az a 3 gyerekes anyuka otthon a háztartással, meg a gyerekneveléssel, mint te kedves válaszadó.

Miért kell őket lenézni?

Neked van gyereket?

Van fogalmad róla milyen meló az?

Most ne azokat a családokat nézzük, akik a segélyért szülnek, hanem azokat akik mindig is nagy családról álmodtak.

Az nem meló?

Ha férfi vagy , akkor már előre sajnálom a feleséged, mert a szemedben majd a gyesen eltöltött ideje is csak láblógatás le ,amíg te baromi keményen dolgozol majd az irodában....:S pfff...

2020. ápr. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/131 anonim ***** válasza:
97%

ja amúgy én szemény szerint nagyon örülök, hogy az ilyen gondolkodású emberek adójából támogatják a rászoruló embereket.

Valamiért örömmel tölt el a tudat...:D

Köszönjük...:D :P

2020. ápr. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/131 anonim ***** válasza:
91%

"a befektetett tőkék teljes elvesztését"

A különbség az, hogy ez nem veszélyezteti ennek az embernek az életét.

2020. ápr. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/131 A kérdező kommentje:

09.24


A nagycsaládosok aztán igazán "keményen" dolgoznak. Munkának állítják be hogy azzal lehetnek egész nap akiket szeretnek. A nagycsaládos volt mindig is az, aki minden ingyen juttatásból, állami támogatásból először kapott. Mert ők gondolom annyit adóznak, hogy nekik minden csak jár. A 10+10 CSOK-ot is ők kapják, a mi adónkból, mert ők adómentességet élveznek. Még mit nem akarnának? Aki meg felelősséggel vállalt gyereket, annyit amennyit el is tud tartani, az meg le van ...!

2020. ápr. 29. 11:10
 78/131 anonim ***** válasza:
15%

Most tegyük fel, hogy egy gyárban egy mérnök maximum félmillió forintot keres havonta, az összes munkakört tekintve a soron dolgozó munkás nem kereshet többet százezernél. Ami nagyon kevés, de mégsem kaphat 300 ezret, mert akkor az mérnök elmegy máshová. Hiszen nem azért tanult 8 évig egyetemen, hogy végül közel azonos bért kapjon egy olyan emberrel, aki már iskolában is jelentősen az átlag alatt teljesített, s végül nyolc általánosnál megrekedt.


Na, ez az a roppant egyszerű tény, amit a gyári melós nem hajlandóak érzékelni sem, nemhogy elfogadni. Ezért, amikor az iskolában a nem tanulásával kérkedő osztály vagánya, majd alacsony végzettséggel, esetleg nélküle munkavállalói státuszba csontosodó ember a meló után otthon hátradől a tévé előtt, s nézi a „sok okoskodó hülyét”, akik nem átallottak évtizedeket fordítani a saját képzésükre, a tudás megszerzésére, kinyilatkoztatja, hogy ő bizony okosabb azoknál, jobban csinálná náluk, és ezt el is hiszi.


Meg van győződve róla, hogy ő, aki sosem olvasott klasszikusokat, aki írni is alig tud, akinek már a másodfokú egyenlet megoldása is meghaladta a képességeit, aki világéletében képtelen volt bármit is megtanulni, okosabb és jobban csinálná, mint az, aki erre készült hosszú-hosszú évekig, akit tudósok képzetek egy a szakmát értő, a tudományt elsajátító személlyé.


Tekintve, hogy önmagára tett állításait ellenőrizni soha nem fogja senki, él a luxussal, hogy el is hiszi, amit mond. Na, és innentől kezdve azok, akik sokkal hülyébbek, mint az a proli, de mégis többre vitték nála, azok valamilyen, a prolik ellen szőtt ármány kedvezményezettjei, protekciósok, csalók és minden egyéb, ami a mindenkinél okosabb prolik felemelkedését fondorlattal megakadályozókra elmondható.


Mert azt értse meg mindenki: a prolinál okosabb nincs a földkerekén. Mindenhez ért. Ő a legjobb sportoló, ő súgta meg Wiles-nak a Fermat sejtés megoldását és egyedül alkalmas a világ jóságos urának lenni. Mert, noha verbálisan naponta milliókat likvidál ezért vagy azért, ha világuralomra kerülne, bizonyosan könyörületes és mindenki által szeretett Istencsászár lenne. Mi más?

2020. ápr. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/131 anonim ***** válasza:
78%
Ez az egész kicsinyes "ha nekem nem akkor másnak sem", komolyan szánalmas. A te életed miben befolyásolja, rád közvetlen hogyan van ez hatással? Ugyanúgy adózol, ugyanúgy mész dolgozni és nem veszi el senki tőled amit leraktál az asztalra. Szüljön az is három gyereket aki sajnálja tőlük aztán ti is kapjátok, ennyire egyszerű.
2020. ápr. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/131 A kérdező kommentje:

11.47


Igen, csak még én kifizettem saját zsebemből a tanfolyamaimat, addig egy bizonyos réteg ingyen kapja. A munkabér kiegészítést a járvány alatt, kapják. Támogatásokat ők csak kapnak. Egy bizonyos réteg, mindent csak kap. Egy másik bizonyos réteg, meg semmit. És felháborító, hogy az a bizonyos társadalmi réteg, aki mindent csak kap, az még többet követel, mert neki jár. Őt támogassák, mert ő képtelen félrerakni. Mert ő nem fog spórolni. Mert neki, vannak bizonyos szükségletei, amik automatikusan ki kell hogy elégüljenek, mint egy háziállaté.

Szerintem meg jogosan elvárja a polgári réteg is, hogy ha már jóval többet adóznak, akkor valami legyen visszaforgatva ő rájuk is az adójukból.

2020. ápr. 29. 12:03
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!