Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti egyetértetek azzal, hogy...

Ti egyetértetek azzal, hogy szükséges támogatni, a koronavírus miatt nehéz helyzetbe jutott embereket?

Figyelt kérdés

Az egy dolog hogy néhányakat elbocsájtottak. Leginkább turizmusban, vendéglátásban dolgozókat. De saját maguknak köszönhetik, hogy nincs megtakarításuk. Az nem magyarázat, hogy nem keresnek annyit hogy félre rakjanak. Sokan megkapják a fizetésüket, aztán 2 hétig ihaj-csuhaj, rongyrázás, meg hitel, hitel hátán. Sok ember nem képes előre gondolkodni, csak a mának él. Azt mikor gond van, akkor követelőznek hogy mentsék meg őket a közösből, meg könyöradományokból. Ez olyan, mint a devizahitelesek, meg mint rövidesen, a CSOK-osok lesznek. Vagy csak én látok ebben párhuzamot?

Tehát ki hogyan gondolja. Kell-e segíteni a koronavírus miatt, nehéz helyzetbe jutottakat?



2020. ápr. 27. 18:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/131 anonim ***** válasza:
97%

Szerinted milyen tanfolyamokat támogat az állam a munkanélkülieknek kérdező ?

Elhiheted nem építész mérnököket képeznek.


Nem is számít, hiszen amit magadról itt állítasz az nem valós. Csak provokálas miatt írtál ilyen kérdést.


Aki mondjuk otthonról dolgozik most az valószínűleg már alszik vagy valami hasznos dolog csinál, semmiképpen nem a gyakorin trollkodik.

Ha te a "polgári " réteghez tartozol, akkor valószínűleg nem idegenek véleménye érdekelne.

Szóval buktad te kis főnemes.


Használd ki jól az időt. Reméljük Szeptembertől újra iskola.

2020. ápr. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/131 anonim ***** válasza:
27%

Ma 23:47


A teljes automatizált gyártásról hallottál már? Sok helyen már most kivitelezhető lenne, és néhány éven belül széles körben fogják alkalmazni, mert olcsóbb mint a biorobotok.


Egy gépészmérnök

2020. ápr. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/131 A kérdező kommentje:

00.00 76%-os


igen, szerinted mindenki trollkodik, mindenki provokál, mindenki az alja réteghez tartozik és persze mindenki kamuzik, rajtad kívül. Áltasd magad ebben, ha ettől jobban érzed magad.

Feltettem egy kérdést, mert érdekelt mások hogyan gondolkodnak erről. De értelmes válasz nagyon kevés jön rá, többnyire csak kötekedés. Nem írtam ilyet, hogy otthonról dolgozom. De azért hadd kérdezzem már meg, te épp mi hasznosat csinálsz itt a gyakorin éjfélkor?

2020. ápr. 28. 00:09
 44/131 anonim ***** válasza:
97%

Etetem a trollokat. Sokan vannak.


Kevés értelmes válasz jött?!

Szóval ha nem egyezik tiéddel akkor az nem értelmes ?

2020. ápr. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/131 anonim ***** válasza:
98%

Nem olvastam végig. De...

Pincérek álljanak össze lakni? Pincérek közt nincs olyan akinek gyerekei vannak? Nem csak 20 éves gyerekek pincérek és vendeglatosok.


Nálunk az van, hogy a férjem szakács. Ők úgy néz ki kihuztak, nyitva voltak végig és vannak is, volt 3 kritikán aluli hét, ami kb nullszaldos volt vagyis a kiadásokat fedezte, a főnök nem sokat keresett.

Most kezd helyre razodni a dolog, így is azért 30%kal rosszabb mint szokott de ez már nem veszélyes.


A férjem dolgozik, én a 3 gyerekkel itthon vagyok. Nem is tervezek dolgozni menni, jól kijovunk a pénzből, igaz, érdemi megtakarítás nincs, annyit azért nem keres.

Támogatást nem kaptak, némi járulék kedvezmenyen kívül.

Ha gáz lett volna nagyon, max megjatszottak volna a kirugast és a munkanélküli ellátást, aztán 3 hónap múlva újra felvette volna a főnök ;)

Azt ki fizette volna te okos kérdező, a 90.napig járó ellátást? Te az adodbol ugyanúgy.


Jó lenne ha a sok home officeban rejszolo idióta a saját dolgaival foglalkozna inkabb.

2020. ápr. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/131 anonim ***** válasza:
97%
Az volt a baj, hogy egyedül élek egy szoba konyhában a cicámmal. Mert ez luxus. :) 47 nm tömör luxus.
2020. ápr. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/131 Sunshinedoll ***** válasza:
94%

Szerintem a mai Magyarországon nagyon nehéz félretenni pénzt. És még ha magának is köszönheti, szerintem az ember legyen olyan empatikus a vele egy társadalomban élőkkel, hogy segítsen rajtuk, ha bajban van.

Azt is hozzátenném, hogy ez a segítség kormány dolga lenne, nem az egyéné.

Az emberek a saját tapasztalatukon keresztül látják a világot, ha velem történik valami sz-r, az mindig a körülmények és a helyzet hibája, ám ha mással történik sz-r, az az ő hibája. Ha más szegény, akkor maguknak köszönhetik, de ha én elszegényedek, akkor én csak a körülmények áldozata vagyok. Nem kell kifejezetten magas fokú empátia és értelem ahhoz, hogy valaki belássa, hogy mindenki lehet a saját döntéseinek az áldozata, de ugyanúgy a körülmények áldozata is. Egy olyan társadalomban, ahol szisztémásan alacsony a munkásosztály bére annak érdekében, hogy a felső 0,1% bőségben éljen kifejezetten ostoba látásmódra vall az, ha másokat okolunk a saját nyomoráért, mert... ha a felső réteget nézzük, valljuk be... SENKI nem érdemel meg magánrepülőt meg 100 millió dolláros villákat meg több milliárd dolláros vagyont. Senki nem dolgozik annyival többet és annyival jobban, hogy arányos legyen ez a különbség. Szóval bocs, de nem tudom elfogadni ezt a "hát, megérdemelte" baromságot, mert tudjuk nagyon jól, hogy ez nem mindig így van. Az is ismert, hogy egy alacsonyabb osztályból kiszakadni baromi nehéz, és aki mélyszegénységben nőtt fel, az nagyon ritkán lesz vagyonos ember, mert a gazdasági berendezkedés nem így van felépítve.

Jobb, ha azt is tudod, hogy mérföldekkel közelebb állsz ahhoz, hogy elgatyásodj és elveszítsd minden vagyonodat, mint ahhoz, hogy milliárdos legyél, és ez akár egy rossz döntéseden is múlhat és még akkor sem a te hibád lenne, hanem a rendszeré, ami lehetővé tette, hogy ennyire kiszolgáltatott helyzetbe kerülj, szóval nyugodtan magadra rángathatnál egy kis szolidaritást az arroganciád helyére.

2020. ápr. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/131 anonim ***** válasza:
64%

Ma 06:52


Na te aztán egy igazi főnyeremény lehetsz a férjednek XD Dolgozni nem is tervezel, csak rajta élősködsz.

2020. ápr. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/131 A kérdező kommentje:
Na igen, jól elvagytok abból amit a férjed keres. De ha esetleg ő munkanélküli lenne, neked dolgozni büdös, megtakarításotok nincs. Akkor az ilyen verné az asztalt a legjobban, hogy őt mentsék meg, mert ő naccsaládos. Az ilyen koldulna leginkább a híradóban, meg a facebookon, és sajnáltatná magát a 3 gyerekkel. De asszonykának dolgozni elmenni, azt már nem. Félrerakni meg minek? Na ennek is csak a CSOK miatt kellett a 3 gyerek.
2020. ápr. 28. 10:59
 50/131 A kérdező kommentje:
Mármint a 06.52-nek szólt a komment.
2020. ápr. 28. 11:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!