Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti egyetértetek azzal, hogy...

Ti egyetértetek azzal, hogy szükséges támogatni, a koronavírus miatt nehéz helyzetbe jutott embereket?

Figyelt kérdés

Az egy dolog hogy néhányakat elbocsájtottak. Leginkább turizmusban, vendéglátásban dolgozókat. De saját maguknak köszönhetik, hogy nincs megtakarításuk. Az nem magyarázat, hogy nem keresnek annyit hogy félre rakjanak. Sokan megkapják a fizetésüket, aztán 2 hétig ihaj-csuhaj, rongyrázás, meg hitel, hitel hátán. Sok ember nem képes előre gondolkodni, csak a mának él. Azt mikor gond van, akkor követelőznek hogy mentsék meg őket a közösből, meg könyöradományokból. Ez olyan, mint a devizahitelesek, meg mint rövidesen, a CSOK-osok lesznek. Vagy csak én látok ebben párhuzamot?

Tehát ki hogyan gondolja. Kell-e segíteni a koronavírus miatt, nehéz helyzetbe jutottakat?



2020. ápr. 27. 18:58
 81/131 anonim ***** válasza:
97%

Hohohó kérdező. Bort iszunk és vizet prédikálunk.

Csúnya dolog.


Na tehát a foglalkozásod alapján te is munkás vagy.

Ez van, jobb ha beletörődsz.


Mások ne vegyenek fel hitelt de a te házadon is hitel van.

Amikor mások felvettek ők is tudták fizetni csak ugye jött egy váratlan helyzet és sokaknak keresztbe tett.


Örököltél egy lakást amivel nem foglalkozol mert kivan adva.

Amiből fix jövedelmed van. Ez igazából nem a te érdemed így hozta az élet.


Szóval miután leírtad a kis történetedet még nagyobb suttyónak tűnsz.

Ugyan úgy a munkás rétegbe tartozol csak mivel már jobban gurul a szekér elfelejtetted, hogy honnan jöttél.

2020. ápr. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/131 anonim ***** válasza:

Gondolom a "napsugaras" kamionos cég a Waberer's lehet.

A "D betűs kecskeméti" a Duvenbeck

A "H betűs élőállatos" a Hunland

Nem volt nehéz kitalálni.

2020. ápr. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/131 A kérdező kommentje:

12.40


Hohohó A munkás réteghez tartozom, igen. És? De a dolgos munkás rétegbe, és nem a támogatásra rászorult és követelőző rétegbe.

Nem írtam én ilyet, hogy mások ne vegyenek fel hitelt, csak azt tudni is kell fizetni, felelősséggel és ésszel felvenni. Ha pedig gond a törlesztés, nem a hitel elengedését követelni, mint anno a devizások.

2020. ápr. 29. 12:52
 84/131 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem meg a kérdezőnek saját érdeme, hogy feljebb került, a társadalmi ranglétrán. Megdolgozott érte, az ilyentől nem sajnálom. Sokan erre túl lusták, de akarnak mindent, a teljes jólétig.
2020. ápr. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/131 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon okos vagy.

Áruld már el nekem, honnan láthatná bárki előre, hogy egy 5-10-20 éves futamidő alatt milyen váratlan esemény jöhet.

Senki nem vesz fel úgy hitelt, hogy már tudja előre,hogy gond lesz törlesztéssel.

Nem is adna a bank így.

A deviza meg egy másik dolog. Rengetegen nem is voltak vele tisztában, hogy mi történhet ha elszabadul az árfolyam.

Ezt pedig nem igazán hangoztatták anno bankok.

2020. ápr. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/131 anonim ***** válasza:
97%

Igen, csak még én kifizettem saját zsebemből a tanfolyamaimat, addig egy bizonyos réteg ingyen kapja. A munkabér kiegészítést a járvány alatt, kapják.


Na kedves kérdező, pont ezt írtam én is, hogy én is saját zsebből fizettem munka mellett az iskoláimat és a nyelvtanulást, nyelvvizsgámat és most ezért nincs félretett pénzem.

Ha nem szeretném folyton fejleszteni magam, akkor most nekem is lenne rengeteg megtakarított pénzem...

Én mégsem sopánkodom, hogy nekem nem fizette ki senki az iskolákat, a nyelvtanulást, stb stb hanem örülök ha másogat támogatnak , mert nem mindneki teheti meg hogy akár havi 10 ezret tanulásra költsön.

És nekem ne mondja senki , hogy aki tanul , erölködik az előrébb jut mert én sem kapok egy forinttal sem többet sak azért mert fejlesztettem magam.

Viszont látják, hogy nem vagyok egy lusta ember és ha ezért elismerést kapok, engem az is boldogággal tölt el.

És örülök, ha másokat segítenek a befizetett adómból, mert tudom mennyire nem egyszerű....

szóval nem értem, hogy lehet így gondolkozni kedves kérdező...bizonyára kevés embert ismersz , hogy ennyire nincs empátiás készséged..:S

2020. ápr. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/131 A kérdező kommentje:

15.34


"én sem kapok egy forinttal sem többet sak azért mert fejlesztettem magam."

Hát akkor aztán tényleg megérte az a tanfolyam.


És az nem töltene el boldogsággal, ha mondjuk a befizetett adódból, valamicskét RÁD is visszaforgatnának? És nem csak egy bizonyos réteget támogatnának orrba-szájba?


Értem én a sok embernek a lumpen észjárását, ha bármiféle megszorítás szóba kerül, akkor csak azt mondja, fizessenek a gazdagok. Ő nem gazdag, tehát neki kapnia kell. Érdekes, hogy a Fidesz uralom 10 éve alatt valahányszor valamilyen megszorításról esik szó, az ellenzék arról rikácsol, hogy a Fidesz „a zemberekkel” fizettetnek meg ezt meg azt; a Fideszes vezérszónokok pedig sietve azt ígérik, hogy az intézkedések alól ki fogják venni a nyugdíjasokat, a nagycsaládosokat és a „rászorulókat” – magyarán prolit, a nyuggert és cigányt, csak épp arról nem szólnak, hogy akkor mégis ki fogja viselni a terheket? Ez a dühítő, hogy a dolgos polgári réteg, csak megsarcolva van.

2020. ápr. 29. 16:38
 88/131 A kérdező kommentje:

13.09


Azok, akik 10-20 évre elkötelezik magukat a bankoknak, nem gondolnak arra,hogy ezalatt a hosszú idő alatt lehet probléma az egészséggel, a munkahellyel, a gyerekkel, szülővel és történhet sok minden a világgazdaságban?

Véleményem szerint a hitelfelvevők jó része nem gondol erre. Megjön hitel formájában az addig soha nem látott pénzösszeg, és sokan úgy elkezdenek költekezni, mintha a sajátjuk lenne, holott még egy törlesztőrészletet sem fizettek ki.

2020. ápr. 29. 16:47
 89/131 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező definiáld már kérlek mit jelent számodra a polgári réteg!


A közterhekből pedig minden dolgozó kiveszi részét megadott százalékban.


Miért fáj neked ha vannak akik kapnak támogatást azért, hogy előrébb jussanak.


Te lakást örököltél, sokan meg semmit.

Ez nem igazságtalan ?


Mielőtt nem írtad, hogy mit dolgozol, megvoltam győződve róla, hogy valami tanult ember vagy és ezért ekkora a mellény.

De hát erről szó nincs.

Ne érts félre az áruszállítás nagyon fontos és nélkülük a gazdaság sem menne de ettől függetlenül pár számmal kisebb mellény lenne jó rád.

2020. ápr. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/131 anonim ***** válasza:
0%

17:23-as


Na ne mond! Az adómentességet élvező naccsaládosok is kiveszik a részüket a közterhekből, és a prolik is, oly mértékben hogy folyamatosan csak adnak nekik? Erősen kétlem.

2020. ápr. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!