Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti egyetértetek azzal, hogy...

Ti egyetértetek azzal, hogy szükséges támogatni, a koronavírus miatt nehéz helyzetbe jutott embereket?

Figyelt kérdés

Az egy dolog hogy néhányakat elbocsájtottak. Leginkább turizmusban, vendéglátásban dolgozókat. De saját maguknak köszönhetik, hogy nincs megtakarításuk. Az nem magyarázat, hogy nem keresnek annyit hogy félre rakjanak. Sokan megkapják a fizetésüket, aztán 2 hétig ihaj-csuhaj, rongyrázás, meg hitel, hitel hátán. Sok ember nem képes előre gondolkodni, csak a mának él. Azt mikor gond van, akkor követelőznek hogy mentsék meg őket a közösből, meg könyöradományokból. Ez olyan, mint a devizahitelesek, meg mint rövidesen, a CSOK-osok lesznek. Vagy csak én látok ebben párhuzamot?

Tehát ki hogyan gondolja. Kell-e segíteni a koronavírus miatt, nehéz helyzetbe jutottakat?



2020. ápr. 27. 18:58
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/131 anonim ***** válasza:
85%

Saját házban élünk, nem volt csok és nem is lesz. Hitelmentes 2 szintes családi házunk van, épp most festetjuk a házat, új klíma új nyilaszarok. Havi 80 100at teszünk félre de megy is belőle pl a ház körüli dolgokra.


Az én családom pénzes, és egyke vagyok. A férjem kérése volt, hogy ne dolgozzak, legyek anya, legyen rend a házban, tisztaság, a gyerekekkel foglalkozzak. Most, hogy se ovi se iskola, amúgy se lenne sok választásom. Ő keres 450 körül egy hónapban, jelenleg a forgalom vissza esése miatt ennyi, amúgy lenne még plusz 50-60 ezer.... , én besegitek anyukám vállalkozása körüli adminisztrációs munkákba, összesen van a gyerekek utáni ellátással együtt havi 150 ezrem. Miért is kellene mennem gurizni valahova? 600bol hitelmentesen elég jól meg lehet élni.

Remélem kielégítő volt a válasz és egyértelmű miért is nem szaladok 3 gyerek mellől gurizni.

2020. ápr. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/131 anonim ***** válasza:
28%

#53


Jól keresel mert megengedik.


Attól még ugyan úgy jelentéktelen vagy. Pont mint a véleményed.

2020. ápr. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/131 A kérdező kommentje:

13.28


Az oké, de te magad írtad, hogy nulla megtakarításotok van. Ezzel sincs gond, lehet így élni, mindent felélve az utolsó forintig. Csak amikor beüt valami, akkor nem kell várni a számlák, hitelek elengedését, meg mások adójából várni az állami segítséget, mert ez már nem szocializmus.


Egyébként meg a kérdésben, nem azokról beszéltem, akik megélnek akkor is, hogy most kevesebb munkájuk van, vagy esetleg megszűnt a munkájuk. Hanem azokról, akik követelik hogy mentsék meg őket, segítsék ki őket, mert ők képtelenek spórolni.


Egyébként meg igen, egyetértek Lázár János hírhedté vált mondatával, miszerint "akinek nincs semmije, az annyit is ér" Ha mindenki őszintén belegondol, tényleg egy jogos és igaz, kijelentésről van szó.

2020. ápr. 28. 14:55
 54/131 anonim ***** válasza:
97%

Aki jól keres az azért keres jól mert jó szakmája, munkahelye van és korrekt főnöke. Nem azért mert megengedik. Ja persze, ha bezaratjak pl. a vendéglátós helyeket akkor nem lesz jó kereset nálunk sem, így nézve igaz, jól keresel, ha megengedik.

Amúgy meg nevetséges az egész kérdés, aki keres 200at egy gyárban az nem tud felretenni. Lehet kijon a pénzéből, de spórolni mit lehet ebből?? És tény, a legtöbb ember nem 400at keres, hanem 200 250ezret. Amiből van aki lakáshitelt vagy albit fizet. És ha kirugjak hirtelen, bajban lesz és ha érdemes rá, tehát dolgozott, adózott stb.igenis segíteni kell amíg talpra áll.

Szerencsére nem ilyen rosszindulatú kutyák döntik el a kérdést...

2020. ápr. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/131 anonim ***** válasza:
42%

Előző

Hát gyárban nem hiszem hogy a biorobotok minimálbérnél többet keresnének, ami kb. 115 000. Aki meg havi 200-250-ből nem tud félretenni, azt én se tudom sajnálni, annak én se adnék egy fillért se.

2020. ápr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/131 A kérdező kommentje:

16.53


Én vagyok rosszindulatú?


"Amiből van aki lakáshitelt vagy albit fizet. És ha kirugjak hirtelen, bajban lesz és ha érdemes rá, tehát dolgozott, adózott stb.igenis segíteni kell amíg talpra áll"


Na erre a mondatodra reagálnék. Amit pofázok már oldalakon keresztül, az ilyen váratlan esetekre kellene a megtakarítás, akkor lenne mihez nyúlni. Valaki jól írta, hogy aki havi 200-250ből nem tud félrerakni, azt nem kell sajnálni, kisegíteni meg végképp nem. De fő a nagy lábon élés, azt az állam majd kisegít a közösből. Sajnos sokan gondolkodnak így, és kevesebben, akik normálisan.


A másik, hogy aki lakást bérel és a jövedelme legnagyobb részt arra megy el, az nem engedheti meg magának. Ebben az esetben, lehet szobát is bérelni, nem kötelező egy egész lakást. Régebben is éltek sokan úgy. Csak hát akinek nagy igényei vannak, csak jövedelme nincs annyi, azt sajnálni és támogatni kéne? Úgy látom, manapság már a spórolás nem divat, helyette inkább a mindent felélünk és ha váratlan gond van, akkor mentsen meg az állam a trendi.

2020. ápr. 28. 19:42
 57/131 A kérdező kommentje:
A lakáshitelről meg annyit, hogy nem mindenki engedhet meg magának egy saját lakást. Nem is értem, itthon Magyarországon miért is ragaszkodik mindenki a saját ingatlanhoz. Nyugat-Európában a lakosságnak legalább a fele, NEM saját ingatlanban éli le az életét.
2020. ápr. 28. 19:45
 58/131 anonim ***** válasza:
97%

Egy gyárban simán van 200 ezer nettó.

Ebből fizetni esetleg albérletet ami minimum 100 ezer forint, rezsit, esetleg tankolni egy autót... Enni és felretenni? Az egy művész aki ebből képes rá.

Plusz... Az ember ne azért dolgozzon csak, hogy rezsit fizessen és albit/lakashitelt, egyen és spóroljon.

Normális embernek van igénye arra, hogy vehessen ruhát, cipőt, nem csak ha az előző elszakad, mehessen alkalmanként étterembe, kirandulni, ne adj isten nyaralni.

Már elnézést.

2020. ápr. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/131 A kérdező kommentje:
Azt én se hiszem, hogy gyárban a 200 nettót megkapják. Max műszakvezetők. De a soron vagy a raktárban dolgozók, nehezen hiszem.
2020. ápr. 28. 20:03
 60/131 A kérdező kommentje:
Meg másrészt ha valakinek nincs megfelelő jövedelme hozzá, akkor ne legyenek ilyen igényei. Szerintem meg 200 nettóból el lehet szépen éldegélni, még albérlet mellett is. De ha valaki imádja a luxust és nagy igényei vannak, annak persze hogy nem elég. Annak ha havi 1 milliót keresne, az se lenne elég.
2020. ápr. 28. 20:08
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!