Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti egyetértetek azzal, hogy...

Ti egyetértetek azzal, hogy szükséges támogatni, a koronavírus miatt nehéz helyzetbe jutott embereket?

Figyelt kérdés

Az egy dolog hogy néhányakat elbocsájtottak. Leginkább turizmusban, vendéglátásban dolgozókat. De saját maguknak köszönhetik, hogy nincs megtakarításuk. Az nem magyarázat, hogy nem keresnek annyit hogy félre rakjanak. Sokan megkapják a fizetésüket, aztán 2 hétig ihaj-csuhaj, rongyrázás, meg hitel, hitel hátán. Sok ember nem képes előre gondolkodni, csak a mának él. Azt mikor gond van, akkor követelőznek hogy mentsék meg őket a közösből, meg könyöradományokból. Ez olyan, mint a devizahitelesek, meg mint rövidesen, a CSOK-osok lesznek. Vagy csak én látok ebben párhuzamot?

Tehát ki hogyan gondolja. Kell-e segíteni a koronavírus miatt, nehéz helyzetbe jutottakat?



2020. ápr. 27. 18:58
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/131 anonim ***** válasza:
97%

Tehát ha lefordítom amit írsz akkor te úgy gondolod, hogy a szegényebbek éljenek a rabszolgákhoz hasonlóan ?


Egyébként meg, kiírtál egy kérdést. Egy ember hasonló véleményen van mint te, a többieknek meg nagyon más az elképzelése.


Attól függetlenül, hogy mennyit keresel még lehetsz egy erkölcsi zsákutca.


Majd az emberek eldöntik maguk, hogy hol akarnak lakni és milyen ruhákat szeretnének megvenni.

2020. ápr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/131 anonim ***** válasza:
97%

Az Ibiden Hungary Kft Dunavarsány cégnél több ismerősöm dolgozik, sima operátor pozícióban kb.200-230 ezer havonta a fizetés. 15nap havonta 12 órában, fele éjszaka fele nappal.

Csoportvezeto is van 2 haver, 300 körül keresnek ugyanott, ugyanezzel a beosztassal. Tehát igenis lehet gyárban 200 nettot keresni. Ugyanott külső céges konyhában a konyhalanyok is 160 170 nettó plusz benzin pénz és korlátlan evés és kaja hazavitel. Konyhalanyok, aki mosogat kb....


De ez tökmindegy, a lényeg, hogy mindenki maga érzi, hogy mire van igénye a fizetésből mire futja. Ha ruhára költi akkor arra, hogy leder nőkre, akkor arra. Az ember azért dolgozik, hogy a muszáj dolgokon kívül fussa olyan "luxus" dolgokra, ami nem szükséges, de jó az ember lelkének.


De ha elveszti az állását, igenis jár neki a 90.nap segély és válság esetén az állam igenis segítsen, mert nem ő tehet arról, hogy a vírus miatt egy csomó terület bajba került.


De mint korábban írtam, szerencsére nem ilyen szarkupacok döntenek ebben, így meddő vita.

2020. ápr. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/131 A kérdező kommentje:

Ibiden ja :-)


Hát én erről a cégről egész mást hallottam. Pont hogy nem a melósok agyonfizetéséről híres. Úgy hallottam, ott most olyan 1040 ft a BRUTTÓ órabér.

De csak guglizz rá a cég nevére, és nézd meg milyen véleményeket dob ki róla.

2020. ápr. 28. 21:13
 64/131 anonim ***** válasza:
95%

Itt lakom 10 km-re az Ibidentol, és legalább 10 jó ismerősöm ott dolgozik, többek közt a férjem legjobb barátja is. Szóval pontosan ismerem a céget. Plusz a férjem ott volt, évekkel ezelőtt, 3 évig külső céges szakács. Nem kell bemutatni :) A gyárban 1300-1500 Ft nettó az oraber átlagosan, 12.000 Ft a büfé pénz a belépőkártyán havonta és 6000 az egyéb cafeteria, szép kártyára. Ingyenes busz mindenkinek és Pesten szálló a valóban messze eloknek.


De ha valakinek van műszaki érzéke, nem kell végzettség, a Schwarzmullerben egy Dunaharaszti cégnél is a nettó 300 heti 5 nappal megvan. Szombati tuloraval meg jóval több.


Nem kell a gyárakat annyira lenezni, sem az ott dolgozókat.

Főleg, hogy ők tényleg teljesen be vannak jelentve.

2020. ápr. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/131 anonim ***** válasza:
20%

21:27


1500 ft-os órabér, havi 300 gyárba? Álmodjál Móricka! XD

2020. ápr. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/131 A kérdező kommentje:
Hát ezt mondom én is, elég valótlannak tűnik ez az összeg. Itt a Dunántúlon se keresnek ennyit a gyárakba, max talán a manegerek. De pl. a munkahelyek.hu oldalon is, az a sok ember, akik gondolom ott dolgoznak, biztosan hülyeséget írnak, és csak a 21.27-es válaszoló tudja jól.
2020. ápr. 28. 21:57
 67/131 anonim ***** válasza:
25%

ÁÁÁ ugyan!


Lehet hogy csak a munkaerő toborzáson a buta gyári melósát ezzel a szöveggel hülyítették, de hamarosan rájön, hogy ennek a fele se igaz. XD

2020. ápr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/131 anonim ***** válasza:
96%
Tök cukin egymásra találtatok:)
2020. ápr. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/131 anonim ***** válasza:
97%
Jesszus kerdezo, ritka nagy paraszt vagy...
2020. ápr. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/131 anonim ***** válasza:
72%

Hát, most mindenki rühellni fog engem, de szerintem van igazság abban, amit ír.


Én is torkig vagyok azzal, hogy mindig a szegényt, a nagycsaládost nyomják. És aki azért él jobban, mert megdolgozik érte arra fujjognak, hogy gazdag és szemét. Talán példát kellene venni róla, nem ujjal mutogatni rá.


A koronavírussal detto ez a helyzet, olyanok várnak segítséget akinek kiesik 2-3 havi fizetése, ami egyszerűen nem mérhető azokhoz az anyagi károkhoz, amik a befektetett tőkék teljes elvesztését okozzák.


Viszont ezeket kell támogatni, mert kiesnek, ha nem segítenek rajtuk. Az a réteg meg megoldja akinek muszáj.


Ocsmány egy világ ez.

2020. ápr. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!