Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki nem jár/járt egyetemre,...

Aki nem jár/járt egyetemre, az miért hangsúlyozza percenként, hogy a diplomától nem lesz senki okos és ismer hülye diplomásokat, meg intelligens szakmunkásokat?

Figyelt kérdés
Csak mert egyetemista, vagy diplomás szájából még nem hallottam, hogy ilyet állított volna. Mégis mintha ma már ciki lenne a diploma, mert egyből rosszat feltételeznek miatta.

2020. jún. 22. 13:50
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:
100%

azért, mert frusztráltak, és –ahogy vki megjegyezte korábban- így kompenzálnak. Nekem is büfészakos diplomám van, szülői nyomásra végeztem el, és reál területen dolgozom.


Ami igazán vicces, hogy a legrosszabb nevű főiskolán végeztem el, és mégis csak a évfolyamtársam kb. 10%-a volt idióta.

A többség jól beszélt angolul/németül és vagy biztos állása volt, vagy más szakot is végzett, ergo pontosan tisztában voltak azzal, hogy nem szabad csak erre alapozni. Tehát az átlagnál talpraesettebb, értelmesebb emberek voltak, és nem akarok megbántani senkit, de bizony az átlag „nem a diplomától lesz okos vki” érettségis embernél is.


Ennek ellenére én se gondolom, hogy a diplomától lesz értelmes vki, de eddig a „nem diplomától lesz okos vki” szöveget csak olyanoktól hallottam, akik butábbak voltak az átlag diplomásnál. Sorry, de ez van.

2020. aug. 19. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!