Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki nem jár/járt egyetemre,...

Aki nem jár/járt egyetemre, az miért hangsúlyozza percenként, hogy a diplomától nem lesz senki okos és ismer hülye diplomásokat, meg intelligens szakmunkásokat?

Figyelt kérdés
Csak mert egyetemista, vagy diplomás szájából még nem hallottam, hogy ilyet állított volna. Mégis mintha ma már ciki lenne a diploma, mert egyből rosszat feltételeznek miatta.

2020. jún. 22. 13:50
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
94%

"ki mennyire inteligens az pedig szemelyes megiteles kerdese, mivel nincsen standard tesztje"


Csak annyiban személyes megítélés kérdése, mint ahogy tarthatsz egy pigmeust személy szerint óriásnak, vagy egy profi kosárlabdázót törpének, de ettől függetlenül objektíven megmérhető a magasságuk és összevethető az emberiség átlagával. Az intelligenciának objektíven, hitelesen és általánosan elfogadottan megmérhető az ún. intelligencia teszt segítségével.

2020. jún. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
32%

jav: "Az intelligenciának objektíven"

Az intelligencia objektíven...

2020. jún. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
0%
Tenyleg nem sertesz meg Kerdezo, es erdekelne ez a standard intelligencia tesz, lehet meg ki is toltom, hatha meg is az lennek :D dobj egy linket pls
2020. jún. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

Nincs standard intelligencia teszt, ezt nem is állította senki. Itt van egy, ami megfelelően hiteles. Ez ha jól tudom csak kb 130-ig mér hitelesen, utána már nagy a pontatlansága.


[link]

2020. jún. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
2020. jún. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
92%

A harmadik diplomám felénél tartva én is nagyon szívesen megerősítem az adott személy álláspontját, aki ezt vallja (két alapszak és egy mester). Az egyetem sokat adhat, de nem mindenki veszi ki belőle a maga részét. Az elitegyetemek sznobizmusra nevelnek, a lepra helyeken meg annyi az egész féléves tananyag, mint a jobb helyeken két óra. Teljesen más a szakmai felkészültsége két diplomásnak...


Én nem hiszek abban, hogy léteznek büfészakok, szerintem minden szaknak van értelme és semmiképpen sem mondanám semmitérőnek azokat az éveket amit az emberek a taníttatásukkal töltenek. A diploma gyakorlatilag megnyit sok kaput és ad egy nagyon jó lehetőséget (TDK, pályázatok, mindenféle tárgy által biztosított különböző szakmai tudás, gyakran sport és nyelvtanulás, széles kapcsolati háló, ha remekelsz, az oktatók ajánlásával kerülhetsz be egyes helyekre), de egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány ember élt ezzel nálunk a 200 fős évfolyamon például. És nagyon kevés embernek volt emellett minőségi munkára alkalmas szociális skillje.


Persze, a másik oldalon ott van az, hogy a szakmában még ennél is kevésbé szűrik az embereket, értékelhetetlen szakemberek kapnak OKJ-s oklevelet. Sok szakemberrel volt dolgom, sok területen, sokuk munkáját magam javítottam ki. Lehet gondolkodni, hogy miért van ez. Valószínűleg nem azért, mert annyira színvonalas lenne a legtöbb hely.

2020. jún. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%

Értelemszerűen diplomásként miért szapulná valaki saját magát?

Ezek az emberek egyfajta kielégülést éreznek attól, hogy megpróbálnak lerángatni téged. Ezáltal te kevesebbnek érzed magad (hiszen már magad is azt érzed, hogy mintha ciki lenne...), ő pedig többnek, mert most aztán jól megmondta neked a tutit.

Ha intelligens vagy, akkor felismered, hogy ez egy emberi játszma és nem mész bele, nagyon messzire elhessegeted ezt a sületlenséget. Én inkább sajnálom ezeket az embereket. Ugyanúgy azokat is, akik azt gondolják diplomásan, hogy ők sz*rták a spanyol viaszt. Egyik "kaszt" sem létezne a másik nélkül, ezt kellene felismerni és nyugodalmasan tudomásul venni. Az intelligencia szint pedig valóban nem ezen múlik. Több nagyon értelmes ismerősöm is van, akik másban találták meg a boldogságot, még is nagyon mély beszélgetéseket tudunk folytatni. Ez alapvetően vagy azt jelenti, hogy egyikünk sem intelligens, vagy azt, hogy mindketten. De a lényeg, hogy egy szinten vagyunk függetlenül attól, hogy kinek hány papírja van és miről. :D

2020. jún. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
14%

"Én nem hiszek abban, hogy léteznek büfészakok, szerintem minden szaknak van értelme és semmiképpen sem mondanám semmitérőnek azokat az éveket amit az emberek a taníttatásukkal töltenek."


Értem amit mondasz, de mondjuk egy könyvtár - szociológia szaknak pontosan mi az értelme? Igen, szükség van könyvtárosokra is és szociológusokra is, viszont az mindenki számára egyértelmű, hogy az állam nem tud felszívni többszáz ilyen végzettségű embert évente. Vagyis ezek közül a nagy többség nem a szakmájában fog elhelyezkedni. Habár az egyén számára talán volt haszna - bár ebben is kételkedem, mivel ide jellemzően "még öt év bulit" felkiáltással mennek a diákok - de a társadalom számára soha meg nem térülő befektetés.

2020. jún. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem magáért beszél az a mondat, hogy ismer hülye diplomásokat és intelligens szakmunkásokat is.


Nem véletlenül nem mond senki sem olyat, hogy ismer okos diplomásokat és hülye szakmunkásokat is.

2020. jún. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 Sunshinedoll ***** válasza:
27%

Hát akkor most fogsz hallani: Nekem két diplomám van, volt olyan csoporttársam, aki alapvető dolgokkal nem volt tisztában.

Nem mindenkinek adatik meg az a lehetőség, hogy egyetemre járjon, ettől még nem lesz valaki okos. Bes-ggelni nagyon sokan be tudnak akármit, ha elég sok idejük és szorgalmuk van rá, ez nem jelenti azt, hogy valaki okos is.

2020. jún. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!