Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy(an) lehet szegénykét...

Hogy(an) lehet szegénykét boldogan élni?

Figyelt kérdés

Elszegényedtem, volt benne szerepem, két rossz döntésem, a harmadik rövid idő alatt bekövetkezett súlyos csapás után. De én nagyon kevés 28+ boldog szegénységben élő emberrel találkoztam, de ők például imádtak a vasútnál dolgozni, és a pályaudvar harmadán dolgozó, még nem impotens pasik úgyan azt az egy könnyűvérű fiatal vasútaslányt k*rták.


Meg a szegények kódnyelvét sem értem. Hogy mi szépítés/eufemizmus és mit értenek komolyan. Meg egészen mást hétköznapi problémák kapcsán, más nyelvi kódokat használnak.



2020. jún. 28. 02:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%

Ujra osszeszedni magadat nem opcio?

Szerintem amugy sehogy. Voltam szegeny ket evig eletem soran, amikor az alberlet elvitte a fizetesem nagy reszet. Nyilvan az sem az a szint volt, ami a valodi szegenyseget jelenti, de nekem az is sok volt. En nem tudnek sosem ilyen “oruljunk annak, hogy legalabb van vajas kenyer vacsorara” tipus lenni.

2020. jún. 28. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
40%

Anyagilag szegényként sehogyan, viszont "agyilag" szegényként lehetséges, elég sok példa van rá!


Mellesleg anyagilag én is elég rosszul állok, hiába dolgozom ki a belem, kb semmire sem jutok, valaki, vagy esetenként valami mindig visszaránt anyagilag.

2020. jún. 28. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Hát évek alatt a nagy küzdelemben még sülyedtem is. Egyszerűen akikkel nem szakadt meg a kapcsolat, mert nem volt pénzem a közös programokra, vagy akár időm, vagy más anyagi természetű ok miatt lehetőségem. Ők is mind megházasodtak. A pénzük, párjukkal közös pénz lett. Meg úgy-e friss házasok "jól el vannak együtt".


De rengeteg nyelvi kódot sem értek. Mintha más civilizációba csöppentem volna.


Munka tapasztalatom és képességeim ma kockázatot jelentenek másoknak, úgy hogy alkalmazott lennék, míg elötte tulajdonoskét hasznos volt az üzleti partereimnek is ez.

Negyed évszázados munkatapasztalatom aktuálisan csak hátrányt jelent.


Már elmentem külföldre is dolgozni, de ott is mindenhez alaptőke kellene.


Még mindig nem loptam el semmit, és nem is szándékozom soha. De azt vettem észre, hogy ez a szegények közt teljesen természetes jövedelem kiegészítés. ...

Jó, minden magyar vállakozó meg ügyeskedikbaz adóval.


De akik tapasztalt szegények, belőlük is olyanok, mint a vidékről máshova dolgoznijáró vasútasok akik szerelmesek a munkájuk egy jelentős részében, meg ezzel többlet szabadságuk van, mint akik minden nap otthon alszanak. Ők lehetnek boldogak.


De azt is észre vettem, hogy a szegények közt kötelező hamis bűnbak receptek vannak. Utálkozással csökkentik a pénztelenség okozta frusztrációs feszültséget, és a szegénység kapcsán felmerűlő indulatokat így kiéljék.

2020. jún. 28. 03:28
 4/20 A kérdező kommentje:
Boldogok a lelki szegények.
2020. jún. 28. 03:29
 5/20 anonim ***** válasza:
55%
Jólmondod!
2020. jún. 28. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%
Nem lehet szegényként boldogan élni mert csak nyomorog az ember
2020. jún. 28. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
36%

Tanulmanyozz mas kulturakat, vallasokat (keletieket pl.) es hamar rajossz, hogy a boldogsag nem az anyagi javaktol fugg.


En melyszegenysegben nottem fel, 20-on eves koromig semmit nem engedhettem meg magamnak. Most, hogy van penzem, semmivel sem vagyok boldogabb, mint elotte.

2020. jún. 28. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%

7 Hát ebben nem értünk egyet

Aki kitalálta, hogy a pénz nem boldogit az egy szegény ember lehetett

Ez a világ a pénztől függ nagyrészben (másrészben meg a politikától) Szóval akinek van sok stexe az elég sokmindent megengedhet magának és elég kevés problémája lehet, míg egy "szegény embert az ág is húzza" mondást már jóval reálisabbnak látok.

Ha nincs pénzed akkor ezen a világon olyan vagy mint aki nem is létezik

2020. jún. 28. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

A pénz csak lehetőség, de akinek nincs pénze, annak lehetősége sincs.


És a lehetőséggel élni is kell tudni.


A keleti tanok is, mint a Krisztusi tanok is, az világi örömök megtagadásában, ilyen kvázi nővényi létezésben látják a örömet. A boldogságot visszont a keleti tanok is rossznak látják.

2020. jún. 28. 04:51
 10/20 anonim ***** válasza:
21%

A keleti tanok is, mint a Krisztusi tanok is, az világi örömök megtagadásában, ilyen kvázi nővényi létezésben látják a örömet. A boldogságot visszont a keleti tanok is rossznak látják.


Ezt hívják röviden régiesen önostorozásnak mai nevén mazohizmusnak

2020. jún. 28. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!