Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy(an) lehet szegénykét...

Hogy(an) lehet szegénykét boldogan élni?

Figyelt kérdés

Elszegényedtem, volt benne szerepem, két rossz döntésem, a harmadik rövid idő alatt bekövetkezett súlyos csapás után. De én nagyon kevés 28+ boldog szegénységben élő emberrel találkoztam, de ők például imádtak a vasútnál dolgozni, és a pályaudvar harmadán dolgozó, még nem impotens pasik úgyan azt az egy könnyűvérű fiatal vasútaslányt k*rták.


Meg a szegények kódnyelvét sem értem. Hogy mi szépítés/eufemizmus és mit értenek komolyan. Meg egészen mást hétköznapi problémák kapcsán, más nyelvi kódokat használnak.



2020. jún. 28. 02:50
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
#10 Nem. Mert teljes kilátástalanság megélésekor is teljesen fel tud szabadulni az ember. Mert megszabadulba vágyaitól, így nem érez hiányt semilyen téren. Bár ilyen állapotban még az élelem megszerzése is lehetetlen.
2020. jún. 28. 05:28
 12/20 anonim ***** válasza:
30%

#8-as, megélted már mindkét végletet? Ha igen, akkor csak szimplán nem értünk egyet ebben, ha nem akkor meg szerintem nem fogod ezt átlátni addig, amíg nem tapasztalod meg mindkettő oldalt.


Gazdagnak még nem nevezném magamat, de a szegénység amiben felnőttem az kb. úgy nézett ki, hogy régen hetekig üres volt itthon a hűtő, kb. csak vajas kenyeren éltünk 3-an egy fizetésből és már az is nagy szónak számított, ha kaptam 200 ft-ot középiskolásként péksütire.


Ahhoz képest most fél év alatt sikerült félre tennem 1 millió ft-ot, úgy hogy még új vagyok a piacképes szakmámban és a fizetési görbe alapján 2x ekkora fizetésre számíthatok majd 2-3 éven belül, illetve 3x ennyire 5 éven belül (ha minden jól megy).


Nyilván örülök, hogy nem vajas kenyeren kell élnem már, de szeretetet pl. nem tudok venni belőle, szóval boldogabb nem lettem a pénztől.

2020. jún. 28. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
81%

11,12

Megéltem a gazdagságot és megéltem a szegénységet is

Kemény dolog fentről leesni annyit mondhatok


De uraim ha készen álltok a "lelki felszabadulásra" és a "szerény körülmények közötti boldogság megélésére" akkor szóljatok és küldöm a bankszámlaszámom privátban amire a teljes vagyonotokat forintban küldhetitek haha

2020. jún. 28. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
18%
#13-as, ezek alapján szerintem pénzzel is ugyan olyan lelki szegény lennél, mint amilyen most vagy.
2020. jún. 28. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
78%

13 nem mert amig jó körülmények között éltem boldog voltam és semmi bajom nem volt

Most meg nem vagyok túl jó bőrben és a problémák nemhogy fennállnak hanem csak sokasodnak

2020. jún. 28. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
A keleti tanok gyakorlóit, régen keleten eltartották. Mert azzal az élet szemlélettel nem fér össze a még az élelem megszerzésért való küzdelemben sem. A küzdelem közben felkorbácsolidnak a vágyak, amit meditációval csak idéglenesen csillapítani lehet.
2020. jún. 28. 06:09
 17/20 anonim ***** válasza:
56%
Ha beletörődtél, elbuktál. 2008-ban volt az a kis tőzsdei manőver, nekem akkor 2 vállalkozásom ment a levesbe, bónuszképp 2008 májusában váltam az sem volt túl olcsó. A nulláról kellett mindent IS újrakezdeni. Ráment 5-6 év, no meg 16-18 órás munkanapok tömkelege mire újra talpra álltam rendesen. Viszont egy percig nem gondolkoztam azon, hogy a szart hogy lehet megszokni, hanem a kimászással foglalkoztam.
2020. jún. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
23%
Hagyjátok, ez megint a szokásos siránkozó kérdező akinek minden kérdése arról szól, hogy se pénze, se élete és még a nőknek sem kell.
2020. jún. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
46%
Egymással, azaz a csalàddal legalàbb többet lehet foglalkozni.
2020. jún. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

#18 Nyílván egy épeszű lány sem tervez hosszútávra egy szegény emberrel. Ez normális.

Amúgy az elszegényedésem után még volt két barátnőm. Meg pár szeretőm. De durván humoros volt, hogy szép, okos, kedves és jó szerető lányok engem támogattak anyagilag. Azóta már mind férjhez ment. Gazdagként abban az ismeretségi körben, nem kerül plusz pénzbe egy emberi kapcsolat fenttartása, de tőke kell hozzá. Nem elkényeztett és tanult lányok, akik mindig is jó módban éltek, nem tőled várják el, hogy finanszirozd az ifjúságuk. A szegények, - bár nekem nem volt dolgom, egész életemben csak egy szegény lánnyal, - meg simmán a jólétt alap adótságaitól is el tudnak alélni. Érthető megszabadulni egy kicsit a fillérb@szos hétköznapokból isteni érzés. Tudom mert fordítva átéltem olyan lányokkal akikel elötte gazdagon volt kapcsolatom.

Bár az is láttam, hogy ez milyen kiszolgáltatott helyzet.

...


#19 A sorscsapások a családtagjaim, szeretteim elvesztésével kezdődtek. Tavaszi arcon lévő, sebészeten időben, de félre kezelt bőrégésből gyógyithatatlan rák, és ilyen a csakádban senkinek se a felelősége halál esetekkel ment el két szerettem.


Amúgy szegény embertől mentsen meg mindenkit az élet, főleg családtagokat! Szegény ember meg amúgy is csak terhére van a családtagoknak, ha ők nem tudják kiemelni a szegénységből.

2020. jún. 28. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!