Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon zavar, ha van valaki...

Nagyon zavar, ha van valaki nálunk? Mit lehet tenni, hogy ne legyen sértődés?

Figyelt kérdés

Februárban szültem, márciusban jött a kijárási korlátozás és ezzel egyidejűleg egy barátnőm napi szinten elkezdett jönni hozzánk. Mert hogy ő unatkozik otthon egyedül, és milyen jó, hogy én is itthon vagyok. Nem 1-2 óráról van szó, reggel 9-től este 6-7-ig itt van. Az elején még örültem, hogy hurrá legalább van társaságom, de már 2 hónapja minden nap a sikítás kerülget, ha meglátom, hogy írt, hívott, vagy hogy már a ház előtt van. Kétszer volt olyan is, hogy kínomban már elvonultam a fürdőszobába sírni...


Mert semmit nem segít, csak szétpakol, útban van, zavar, vagy beszólogat. Néha mondja, hogy ne főzzek, hanem csinál ő valamit, de abból csak az lesz, hogy úszik a konyha a mocsokban fél órán belül, összeégeti a serpenyőimet és áll a füst a lakásban. Ha megkérem, hogy vigyázzon a picire, amíg esetleg letusolok, vagy megcsinálok valamit, abból is a baj van, hogy "ő nem ingyen bébiszitter", meg olyan is volt, hogy megmostam a hajam, hallom, hogy sír a baba, rohanok a nappaliba és látom, hogy ő vígan telefonozik, a kicsit meg már lila fejjel ordít. Mondom, hogy nem látod, hogy sír?! Hát az előbb még nem sírt, meg amúgy is hallotta, hogy megyek le a lépcsőn és úgy volt vele, hogy akkor ő már nem piszkálja... Aha. Néha olyan jó lenne lepihenni egy kicsit, amikor alszik a lányom, de mivel itt van, nem tudok elvonulni. Komolyan, néha már annyira kivagyok tőle, hogy legszívesebben sikítanék. Mellette a baba körüli teendők eltörpülnek. Ezt is sajnálom, hogy a picivel nem lehetek úgy és annyit, amennyit szeretnék, mert ő húzza a száját mindenre, meg beszólogat. Áprilisban reménykedtem, hogy majd a vizsgáival el lesz júliusig legalább, de még ha vizsgázott, akkor is jött hozzánk, mondván, hogy "online van, bárhol vizsgázhat". Ha mondom, hogy ne jöjjön, mert megyünk valahová, akkor ő is jön. Ha hétvégére elutaznánk esetleg, ő is.

Kisbabával meg nem mondhatom, hogy nem vagyunk itthon egész nap, mert ő sem hülye, tudja, hogy van napirendünk, itthon szeretem inkább altatni, stb. Ma is úgy tudtam kicsit lerázni, hogy azt mondtam neki, orvoshoz kell menjek és anyósom van itthon a kicsivel.


Mit tanácsoltok? Volt, aki így járt akár rokonnal, akár barátnővel? Mi segített, hogyan jött a változás?


2020. jún. 30. 11:25
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
Ja, de ne értsetek félre, ettől függetlenül azzal nincs bajom, ha valaki babalátogatóba jön, vagy a nagyszülők, dédszülők átjönnek délutánonként babázni. Engem ez zavar, hogy lépni nem tudunk már nélküle, mindenhol ott akar lenni és nincs semmi magánéletünk.
2020. jún. 30. 11:27
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Tartozol neki bármivel, hogy szerződés nélkül szeretnéd rendezni? Speciel én már hazakuldtem volna az ilyen barátnőt.De annyira hihetetlen, hogy ilyen egyáltalán létezik 😁😁
2020. jún. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
De mégis mi akadályoz meg abban, hogy közöld vele, hogy ez sok neked, nem akarod, hogy itt legyen egész nap és minden nap, mert zavar? Ha megsértődik, annál jobb. Ez nem valódi barátnő, hanem egy pióca, aki simán rádtelepedett. Azonnal tedd ki, gyakorlatilag beköltözött hozzátok, és tönkreteszi az első babás hónapokat. Ennyit semmi nem ér meg. Ezt a konfliktust fel kell vállalnod, anélkül nem megy.
2020. jún. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Sorry 😂 Szerződés nélkül=sértődés nélkül

2 voltam

2020. jún. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
83%
És figyelj. 3-as vagyok. Mi az, hogy "ő is jön"? Hétvégére elutaztok, és jön ő is? Azt hogy? Beszáll hozzátok az autóba, beül mellétek a vonatra? Ne haragudj, de erről te tehetsz tényleg. Ilyen nincs. Nem jöhet, és kész.
2020. jún. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

De ez a gond, hogy csak úgy hazaküldeni nem tudom. Mert már annyin megsértődik, ha mondjuk azt mondom, hogy délután nem érek rá, mert találkozom más barátnőkkel. Akkor jön a kiskutya tekintet, meg hogy "engem már akkor nem is szeretsz" szöveg. Meg hogy jó, egy órán belül hívni fog valami indokkal és akkor jöjjek el...

Az a baj, hogy mivel ennyit van/volt nálunk, sok mindent tud rólunk, amit nem szeretnék visszahallani másoktól, vagy nem akarjuk, hogy mindenki tudja. Félek attól is, hogyha leépíteném durvábban, akkor más fejét telebeszélné a mi dolgainkkal.

2020. jún. 30. 11:37
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem félhetsz ennyire egy "barátnőtől", az isten áldjon meg. Hazudozni, hogy "lerázd"? Ez teljesen beteg. Láss már rá erre. De ige,m csak úgy haza kell küldeni. Sok nekem, hogy ennyit itt vagy, légy szíves, menj haza. Amit meg tud rólatok, azzal nem tudsz mit csinálni, aki rosszindulatú, az is marad, cserébe te is el tudod mondani az ismerősöknek, milyen vérszívó levakarhatatlan pióca ez a nő. Szedd már össze magad, a családi életedet áldozod fel egy nő miatt, akit tényleg nem is szeretsz.
2020. jún. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Legyél vele őszinte.Az agyadra megy, nem segít, útban van.Nyilván nem szereted már,ha sírsz a saját furdőszobádba titokban.Mit vesztessz ha többet szóba se áll veled? Semmit.Kevesebb stressz ér.Ezt szépen nem lehet lerendezni,de nehogy ne dönthess arról ki, mikor mennyi időt lehet a saját házában vendég.
2020. jún. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Ugye tudod, hogy nem vagytok barátok? Mert:

1. Egy barát tudja mikor kell hazamenni és milyen gyakran kell jönni

2. Egy baráttal őszintén lehet beszélni sértődés nélkül.

Ezek nálatok nincsenek meg, ez nem barátság, akkor pedig kit érdekel ha megsértődik, ergo: nélküle neked jobb.

2020. jún. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem a barátod, hanem egy pióca, akit le kell tépni, nem érdemes udvariaskodni. Hibáztál, akkor edd meg, amit főztél, egy kis pletyka még baráti ár, ha megszabadulsz tőle.
2020. jún. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!