Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon zavar, ha van valaki...

Nagyon zavar, ha van valaki nálunk? Mit lehet tenni, hogy ne legyen sértődés?

Figyelt kérdés

Februárban szültem, márciusban jött a kijárási korlátozás és ezzel egyidejűleg egy barátnőm napi szinten elkezdett jönni hozzánk. Mert hogy ő unatkozik otthon egyedül, és milyen jó, hogy én is itthon vagyok. Nem 1-2 óráról van szó, reggel 9-től este 6-7-ig itt van. Az elején még örültem, hogy hurrá legalább van társaságom, de már 2 hónapja minden nap a sikítás kerülget, ha meglátom, hogy írt, hívott, vagy hogy már a ház előtt van. Kétszer volt olyan is, hogy kínomban már elvonultam a fürdőszobába sírni...


Mert semmit nem segít, csak szétpakol, útban van, zavar, vagy beszólogat. Néha mondja, hogy ne főzzek, hanem csinál ő valamit, de abból csak az lesz, hogy úszik a konyha a mocsokban fél órán belül, összeégeti a serpenyőimet és áll a füst a lakásban. Ha megkérem, hogy vigyázzon a picire, amíg esetleg letusolok, vagy megcsinálok valamit, abból is a baj van, hogy "ő nem ingyen bébiszitter", meg olyan is volt, hogy megmostam a hajam, hallom, hogy sír a baba, rohanok a nappaliba és látom, hogy ő vígan telefonozik, a kicsit meg már lila fejjel ordít. Mondom, hogy nem látod, hogy sír?! Hát az előbb még nem sírt, meg amúgy is hallotta, hogy megyek le a lépcsőn és úgy volt vele, hogy akkor ő már nem piszkálja... Aha. Néha olyan jó lenne lepihenni egy kicsit, amikor alszik a lányom, de mivel itt van, nem tudok elvonulni. Komolyan, néha már annyira kivagyok tőle, hogy legszívesebben sikítanék. Mellette a baba körüli teendők eltörpülnek. Ezt is sajnálom, hogy a picivel nem lehetek úgy és annyit, amennyit szeretnék, mert ő húzza a száját mindenre, meg beszólogat. Áprilisban reménykedtem, hogy majd a vizsgáival el lesz júliusig legalább, de még ha vizsgázott, akkor is jött hozzánk, mondván, hogy "online van, bárhol vizsgázhat". Ha mondom, hogy ne jöjjön, mert megyünk valahová, akkor ő is jön. Ha hétvégére elutaznánk esetleg, ő is.

Kisbabával meg nem mondhatom, hogy nem vagyunk itthon egész nap, mert ő sem hülye, tudja, hogy van napirendünk, itthon szeretem inkább altatni, stb. Ma is úgy tudtam kicsit lerázni, hogy azt mondtam neki, orvoshoz kell menjek és anyósom van itthon a kicsivel.


Mit tanácsoltok? Volt, aki így járt akár rokonnal, akár barátnővel? Mi segített, hogyan jött a változás?


2020. jún. 30. 11:25
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

Az őszinteség a legjobb. Nem lehet mindig, folyamatosan hazudni.

Egyébként is,ez n barátnő már.

2020. jún. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim válasza:
100%

El sem hiszem, hogy eddig hagytad...


Legközelebb ha jön, megmondod neki, hogy nem szeretnèl vendèget ès pont.

Azèrt nem kell őt elviselni, hogy ne beszèljen ki, mert aki ilyen, az bármikor, bármit beszélhet rátok, nem kell ahhoz haragban lenni.

2020. jún. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim válasza:
100%
Csak kíváncsiság: milyen dolgokat tudhat rólad/rólatok, amik ha kiderülnek mások előtt (egyébként kik előtt? a barátaitok megértik, a többiek le vannak sz@rva, nem?), rosszabb lenne, mint az a helyzet, amiben most vagy? De komolyan, maffiózók vagytok, vagy pénzmosodátok van?? El nem tudom képzelni, mit takargathatnátok ennyire, hogy érdemes legyen elviselni egy ilyen személyt...
2020. jún. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, muszáj elkezdened képviselni a saját érdekeiteket. Gyereked van, anya vagy, felelősséggel tartozol. Később is lesznek konfliktusos helyzetek, jöhet egy agresszív óvónő, egy tanár, aki pikkel a gyerekedre, játszótéri verekedő gyerek és mísz anyuka... és ezekben a helyzetekben mind oda kell lépned és felvállalnod a konfliktust a gyereked érdekében, nem lehet, hogy mindig ti húzzátok a rövidebbet, mert jaj, mi lesz, majd megharagszanak. Haragudjanak, hát neked van igazad, és a gyereked, családod érdeke az első! És ezek idegen emberek. Erre te a gyerek újszülött korában nem bírsz meg egy barátnővel, aki elérte, hogy vendég vagy a saját otthonodban, nincs családi életed, és el kell tőle kéredzkedni, ha bárhova mennél, meg hazudni kell neki, hogy élhesd az életed egy órára, de ha hív, te már ugrasz is, mint valami csicska. Gondold már ezt át! Nőj fel, és küldd haza ezt a piócát, aztán hadd pofázzon, amit akar, nem mindegy?
2020. jún. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
Állj már a sarkadra..
2020. jún. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, LESZ sértődés!

Akármennyire tapintatosan mondod meg, hogy hagyjon neked levegőt, az ilyen ember nem veszi a lapot, nyomul ezerrel.

Megmondod neki, hogy sok neked belőle, a saját életedet akarod élni a saját lakásodban a saját családoddal (ő nem tartozik bele), a szabadidőd is a tied (babázz, kirándulj, aludjál,stb.)

A másik opció, hogy reggel felkerekedsz a kicsivel, becsöngetsz hozzá azzal, hogy mindig nálatok voltatok eddig, most ti jöttök hozzá minden nap reggeltől estig. Ha neki kellene ebédet adni, szórakoztatni, azonnal kitalálna valami halaszthatatlant másnapra és az összes többi napra is!

Legyél már határozottabb, felnőtt nő vagy!

Férjed mit szól mindehhez?

2020. jún. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

Valakinek a gyereke a fontos, valakinek meg a barinő és a szomszédok. Az egyik legszebb időszakot teszed tönkre, csak mert a 'barátnőd' szent lelke megsérül, ha kivágod. És ha kitálal másoknak? Ki nem szarja le, tán az életed függ holmi idegenek véleményétől?

Agyrém, amit csinálsz, nem tudom elhinni, hogy ilyen létezik.

2020. jún. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
0%
Azért az elég gáz hogy elvárod tőle hogy a te síró kölködet ő pátyolgassa. Nem neki szülted... Ezért nem barátkoznék gyerekes anyakkal...
2020. jún. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
86%
A "barátnő" a kérdezőnél héderezik minden egyes áldott nap reggeltől estig, ott is eszik. Az lenne a minimum, hogy besegít a gyerekvigyázásba.
2020. jún. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
87%

18

Ha reggeltől estig ott van, akkor azért ne essen már nehezére felvenni a bőgő gyereket 3 percre 🤣

2020. jún. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!