Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ezen csak én gondolkoztam el?

Ezen csak én gondolkoztam el?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy jött ez most, de ez nagyon érdekel, s mások véleménye is. Akár tapasztaltabb embereké, akár fiataloké, mondjuk 15-18 éveseké.

Szóval, az lenne a kérdésem, hogy az emberek miért vesznek mindent véresen komolyan? Mármint én gondolok arra, hogy a szülők megtiltják, hogy ide is menj, oda is. Akkor mondjuk, hogy kivel akarsz lefeküdni, vagy ha sok emberrel fekszel le, akkor..hát egy szajha vagy.

Mármint basszus, egyetlenegy életünk van. Az életed egy másodperc alatt akármikor véget érhet, akkor miért veszünk mindent véresen komolyan?



2020. aug. 6. 09:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Képmutatás, megfelelési kényszer. Azt hogy a fiatalokat óvják, azért van, hogy ne tegyék tönkre az életüket feleslegesen. (korai terhesség, baleset stb)
2020. aug. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Anyád csak attól véd, hogy ne hozz hülye döntéseket. Lehet csak egy életed van de van pár kulcs dolog amivel jobb minőségű életed lehet.


Amúgy ráérsz nihilistának lenni majd 30 körül.

2020. aug. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Próbálok élni a mának a pillanatnak, sok mindent megteszek amit mások esetleg "elítélnek". Belemegyek helyzetekbe ami még a saját komfortzónámon is kívül esik. Nem zavar, néha egész érdekes szituációk keletkeznek. Kíváncsi vagyok, ennyi.
2020. aug. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

*Mármint basszus, egyetlenegy életünk van.


Az egyetlen életed egy egész perc alatt dőlhet romba, ha rosszkor vagy rossz helyen.


Nem mondták még neked az "egyetlen életed van" szövegelők?

2020. aug. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem teljesen a kérdéshez kapcsolódik, de például én nem úgy élek hogy egyetlen életem van. Hiszek abban hogy a tetteimnek következményei vannak a testi halálomon túl is. Bár ez nem jelenti azt hogy mindent véresen komolyan veszek, inkább megfontolt vagyok. 16/L
2020. aug. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Más szóval az a kérdés, hogy miért nem kezd mindenki ámokfutásba, lesz@arva mindenki mást? Ja, már nekem is eszembe jutott.
2020. aug. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
69%

Na, lázadó tinédzser, aki nem mehet oda ahova akar, meg nem feküdhet össze fűvel fával.


Azért van ez kicsikém, mert hiába hiszed azt 16-7 évesen, hogy te vagy az élet császára, k*r*ára nincs így. Ahogy írják előttem, az egész életedet romba döntheted egy pillanat leforgása alatt.


"gyere ne legyél már nyomi, raboljuk ki azt a boltot, beszari vagy?" - egy 17 éves előbb megy bele ilyenbe mint egy felnőtt


"nincs nálam óvszer, de majd vigyázok" - egy felnőtt nő nagyobb eséllyel hagyja ott az ilyet, hogy "szerezz óvszert, majd beszélünk", mint egy 16 éves csitri, akit hajt a p*nája


A szüleid a rossz döntésektől óvnak meg. Amit ők rossznak gondolnak, azt te nem biztos, hogy annak gondolod, de ez így van rendjén. Majd ha 18+ leszel, akkor csinálhatsz amit akarsz, persze, ha külön költözöl.

2020. aug. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Öö, utolsó. Írtam kort? Nem! Nem vagyok 16-17 éves. 21 éves vagyok. Anno engem is nagyon fogtam a szüleim, szigorúak voltak. Ezzel a kérdéssel az lett volna a célom, hogy megtudjam ki gondolkozott-e már el ezen.

Egy rossz döntés romba dönthet mindent? Valóban,ez így van.

Gyereked lesz 16 évesen? Ha nem akarod, akkor max elveteted,ha mégsem veteted el, akkor fogod s beadod egy árvaházba.

Én anyából kiindulva írtam ki a kérdést, plusz néhány velem egykorú barátnőmből. Mindent véresen komolyan vesznek, s a társadalom is már beleveri az emberekbe azt, hogy neked ha nő vagy otthon a helyed. Főzz, moss, takaríts.

Kicsit ez igazságtalanság szerintem.

Mindenkinek meg van a joga ahhoz, hogy élje a saját kis életét méghozzá úgy, ahogy csak akarja.:)

2020. aug. 6. 10:43
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 18 fölött. Amúgy olyan vicces, hogy ilyen kibaxott lazán írogatsz abortuszról pl. Tudod te milyen tetű megterhelő lelkileg, testileg egy abortusz, vagy egy árvaházba adás?
2020. aug. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Elgondolkoztam, tizenevesen. Huszonevesen mar tudtam, hogy engem vedtek meg a lehetseges onmagamtol, hogy rosszba keveredjek, amivel tonkretehetem az "egyetlen" eletem. Harmincon tul jottem ra, foloslegesen tettek, ha nem harcolnak foggal-korommel ertem, lehet nem csinalok meg sok hulyeseget, dacbol. Negyvenen tul pedig ertem, hogy mi, miert alakult, es ugyanezt tennem a gyerekemmel, akiben fiatal onmagam latnam viszont: megvedenem, amig tudom.

Nem mondom, hogy teljesen felre siklott az elet, de sok szart generaltam magam ala folislegesen.

2020. aug. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!