Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ezen csak én gondolkoztam el?

Ezen csak én gondolkoztam el?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy jött ez most, de ez nagyon érdekel, s mások véleménye is. Akár tapasztaltabb embereké, akár fiataloké, mondjuk 15-18 éveseké.

Szóval, az lenne a kérdésem, hogy az emberek miért vesznek mindent véresen komolyan? Mármint én gondolok arra, hogy a szülők megtiltják, hogy ide is menj, oda is. Akkor mondjuk, hogy kivel akarsz lefeküdni, vagy ha sok emberrel fekszel le, akkor..hát egy szajha vagy.

Mármint basszus, egyetlenegy életünk van. Az életed egy másodperc alatt akármikor véget érhet, akkor miért veszünk mindent véresen komolyan?



2020. aug. 6. 09:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Jesszusom, ugye ez nem komoly kérdés? Az abortuszos/árvaházas megjegyzésed miatt kérdezem, nagyon remélem hogy nincs ember aki így gondolkozik....


Egyetlen egy életünk van, épp ezért nem kell elcseszni.

2020. aug. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Na akkor az én szüleimet is bemutatom: nem engedtek sehova. De komolyan, sehova. Otthon ültem, olvastam. A 18 évet mikor betöltöttem, akkor tudtam kimozdulni, 22:00-ig.:) nem mehettem bulizni, nem csinálhattam hülyeségeket, nem szerezhettem tapasztalatot az életben.

Amit a legtöbb ember átélt 21 éves korára..na azt én nem.

Eleve nem voltam egy lázadó korú tini sem, plusz ugyebár nem mehettem sehova, max 18:00-ig, szóval..igen.

2020. aug. 6. 11:37
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ez azért túlzás amit veled csináltak. Viszont a ló másik oldalára sem kell átesni, hogy mindent megengedünk.
2020. aug. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"a társadalom is már beleveri az emberekbe azt, hogy neked ha nő vagy otthon a helyed. Főzz, moss, takaríts."


Nagyon-nagyon sz*r környezetben nőhettél fel. Manapság már más idők járnak. (Különböző politikai meggyőződésű emberek ezt vagy jónak vagy rossznak látják, ebbe nem kéne most belemenni mert kisiklatjuk az egész kérdést)

2020. aug. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Hello. Lehet, hogy mindenkinek egy élete van de egy hülye lépés miatt tönkre is mehet. Egy életünk van próbáljuk ki a drogot. Kipróbálod, rászoksz..töbkreteszed magad. Megéri? Kétlem. Azert ezt az "egy életünk van" életfelfogásnak is vannak határai. Épeszű embernél legalább is:)
2020. aug. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Jozsef Attila is elgondolkozott. Pontosan ugyanazt gondolom.

KÉT HEXAMETER

Mért legyek én tisztességes? Kiterítenek úgyis!

Mért ne legyek tisztességes! Kiterítenek úgyis.

2020. aug. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Uhhh
2020. aug. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Oké-oké, igen, így van. Az életed bármikor véget érhet, és az élet rövid, belefér egy egyéjszakás egy jó pasival néha, meg hasonlók, de nem állandóan. A szüleid védenek, és beszélnek, védekezz, nehogy elkapj valamit, mert ha elkapsz, akkor lehet, hogy még rövidebb lesz ez az élet...Vagy felcsinàlnak, és akkor onnantól tönkre megy az életed. Ne igyál annyit, mert az is egy idő után csak levisz a lejtőn, ne drogozz mert az is csak rosszba visz, tanulj, mert ne akarj hajléktalan lenni, vagy életed végéig egy gyárban megrohadni a szalag mellett, stb. Ezeket akarják elkerülni, amikor papolnak neked. Persze ezt az ember nem fogja fel 15-16 évesen, ezek nekem is gimnázium után jutottak el az agyamig. Ez természetes.

Másrészt vannak olyan dolgok, amiket nem szabad kihagyni! Szerintem az egyetem olyan dolog, amit kár kihagyni, vagy az élet során minimum egy buliba el kell menni, hogy biztosra tudd, hogy téged mondjuk ez nem érdekel, ha kapsz egy olyan lehetőséget, ami már soha az életben nem térhet vissza azt is el kell vállalni, egy út külföldre, vagy hasonló, ne gondolkozz! Vàllald el! Minden más megvàr. Én is így voltam sokszor. "Nem megyek, mert a párom miatt, stb" Ha ezért elhagy, akkor az nem kapcsolat, ha a családod ezért megharagszik, akkor az sem normális, szóval ezeket nem szabad kihagyni. Ahogy az egyetemet sem, ha neked dunántúli egyetem tetszik, miközben pesti vagy, akkor hajrá! Túl rövid az élet ahhoz, hogy ilyen hülyeségeken filózzunk állandóan. Kivéve, ha valami életbevàgót adbaz élet, mondjuk ápolni kell a beteg rokonodat, és csak te tudod megoldani, vagy ilyesmi, de nyilván ez már másik történet.

Még van valami amit nem szabad kihagyni, az hogy megtanulj valami kreatív hobbit életed során, ami érdekel, ez lehet motorozàs, antik dolgok gyűjtése, festés, vagy zenélés, bármi.

Az igazság az, hogy az életben mindent ki kell próbálni, én is erre törekszem, hetek óta különleges dolgokat nézek az országban, és jegyzetelek, hogy hova akarok még elmenni, és mit akarok még csinálni még egyetem előtt.

2020. aug. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
16, 18 ha így gondolkodtam volna 18-20 évesen most boldogabb lennék és nem most 37 évesen kéne mindent bepótolni. A pozitívum mondjuk az, hogy legalább telik rá. Ment a zöld pipa.
2020. aug. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!