Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha úgy érzem,...

Mit csináljak, ha úgy érzem, hogy nem bírom tovább az egyetemet?

Figyelt kérdés
Éppen csak elkezdődött a félév és én azt érzem, hogy eddig bírtam, kész, vége. Szeptember végéig ki kell találnom a szakdolgozatom témáját és konzulenst is kell szereznem, viszont semmi ötletem nincsen. Emellett pedig az órákra is annyi mindent kellene csinálnom, hogy egyszerűen azt sem tudom hol kezdjem. Ránézek a teendőkre és sírva fakadok. Úgy érzem semmire nincsen elég idő, semmivel nem tudok időre végezni, nem tudom már tartani a tempót és már nem is érdekel, nem is tudok semmit. Már semmi hangulatom sincsen hozzá, elfogyott a motivációm is. Kimerültem, elfáradtam. Szeptember 7-e óta minden nap sírok, folyamatosan stresszelek, szorongok és idegeskedek. Nem bírom így tovább, azt érzem nem vagyok erre képes és a kiiratkozástól kezdve az öngyilkosságig már minden az eszembe jutott.
2020. szept. 19. 14:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
15%

nem mindenkinek való az egyetem.

vagy összeszedet magad és nem leszel egy pussy, vagy kiiratkozol. ne félj, ha nem döntessz és ezt a magatartást folytatot, akkor is lesz változás: kipenderítenek az egyetemről.

2020. szept. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%
Lehetne passziváltatni egy fél évet, pihenni és rákészülni a következőre. Az alatt az idő alatt a szakdolgozat témáját is ki lehetne találni. Az egyetem nagyon kimerítő tud lenni, ezt mindenki tudja és azt is, hogy nem egyforma a tűrőképességünk. Nem kell elcsüggedni, menni fog.
2020. szept. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
98%
Ha most irod a szakdogad akkor mat nincs sok hatra, valsz minnel egyszerubb temat h igy is neheznek erzed a dolgot, megsugom hogy ritkan dobnak vissza barmit max nem lesz jo jegyed...
2020. szept. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
17%
Baszki, mi lesz veled egyetem után a munka világában? Pihenj egy pár napot, de aztán állj fel, rázd meg magad és csináld. Hidd el, az egyetem nem nehéz ahhoz képest, ami utána vár. Még az utolsó félév sem nehezebb. Ezen at kell esni, mint ahogy majd az élet további kihívásain is.
2020. szept. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy még mindig van-e lehetőségem passziváltatni, vagy milyen úton lehet ezt megtenni. Viszont nem vagyok benne biztos, hogy második nekifutásra jobban menne. Úgy érzem nekem ez sok és nem megy.
2020. szept. 19. 14:46
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is így van most, szakdolgozat, nagyon sok óra, mellette munka.. de hátha távoktatás lesz, akkor könnyebb lenne. Én úgy vagyok vele, hogy mindjárt vége, ne add fel.. Milyen szakon vagy?
2020. szept. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
88%
Milyen szak?
2020. szept. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Anglisztika szakos vagyok.
2020. szept. 19. 14:55
 9/28 anonim ***** válasza:
22%
Felborult a bélflórád (mint manapság szinte mindenkié), s emiatt nem termelődik elegendő kortizol.
2020. szept. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
A hatos vagyok, én negyedéves vagyok angoltanárin, esetleg segíthetek valahogy? Milyen óráid vannak? Ezek az olvasósak?
2020. szept. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!