Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha úgy érzem,...

Mit csináljak, ha úgy érzem, hogy nem bírom tovább az egyetemet?

Figyelt kérdés
Éppen csak elkezdődött a félév és én azt érzem, hogy eddig bírtam, kész, vége. Szeptember végéig ki kell találnom a szakdolgozatom témáját és konzulenst is kell szereznem, viszont semmi ötletem nincsen. Emellett pedig az órákra is annyi mindent kellene csinálnom, hogy egyszerűen azt sem tudom hol kezdjem. Ránézek a teendőkre és sírva fakadok. Úgy érzem semmire nincsen elég idő, semmivel nem tudok időre végezni, nem tudom már tartani a tempót és már nem is érdekel, nem is tudok semmit. Már semmi hangulatom sincsen hozzá, elfogyott a motivációm is. Kimerültem, elfáradtam. Szeptember 7-e óta minden nap sírok, folyamatosan stresszelek, szorongok és idegeskedek. Nem bírom így tovább, azt érzem nem vagyok erre képes és a kiiratkozástól kezdve az öngyilkosságig már minden az eszembe jutott.
2020. szept. 19. 14:23
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, hogy hogyan tudnál segíteni, de köszönöm, aranyos tőled! :) Igen, ebben a félévben csak "olvasós" órám van, irodalom és kultúra mind (+ 3 szabvál). Olvasni kell, filmeket nézni, beadandókat írni, prezentációkat készíteni, vitázni stb., és mellette el kell kezdenem a szakdolgozatomat is.
2020. szept. 19. 15:07
 12/28 anonim ***** válasza:
33%

11-es kommentre reagálva: kiírsz egy kérdést, amire válaszul segítségnyújtásra vársz, erre az első embernek, aki segíteni akar neked konkrétabban is, azt mondod, hogy nem tudna segíteni neked, meg hogy aranyos tőle???

Mégis mire számítassz? Arra, hogy egy orvosis, aki 100x többet szív, majd megmondja a tuti titkot a bajodra?

2020. szept. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Miért szerinted mégis miben, vagy hogyan tudna nekem így konkrétan segíteni?
2020. szept. 19. 15:46
 14/28 A kérdező kommentje:
Eleve nem is azt írtam, hogy nem tudna nekem segíteni, hanem azt, hogy nem tudom hogyan tudna nekem segíteni és ez az igazság. Nem tudom. Valamint szerintem igen, rendes tőle, hogy ő felajánlotta a segítségét.
2020. szept. 19. 15:48
 15/28 anonim ***** válasza:
78%
Olvasni meg filmet nézni.... hát nézd, biztos nem könnyű, de azért ez messze van a megcsinálhatatlantól... higgadj le és told inkább.
2020. szept. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
88%
Elment az önbizalmad, rossz az önértékelésed. Menj pszichológushoz, aki lelket önt beléd.
2020. szept. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Nyilván nem maga az olvasás vagy a filmnézés a nehéz.... hanem az, hogy óráról órára több száz oldalas regényeket kell elolvasni vagy éppen filmeket nézni és ezek mellett ott van a szakirodalom is, gyűjts hozzá még anyagot magad, írj róluk elemzést óráról órára, készíts prezentációkat, közben tanulj a zh-kra és félév végi vizsgákra is. Van egy tárgyam, amire pl. minden órára van olvasmány, órai projekt, 2 egyéni és 4 csoportos prezentációt kell készítenem a félév során, lesz több kisebb és egy nagy félév végi beadandó is, és a félév végén pedig lesz egy vizsga is. Ez csak egy tárgy, de ebből még van több és most még hozzájön a szakdolgozat is. Én ezt már nem bírom így, kifolyik a szemem, ha betűt látok és mindig mindent egyszerre kell csinálni, soha nincsen idő semmire és nincsen nyugta az embernek, még végig sem tudod gondolni, hogy éppen mit csinálsz.
2020. szept. 19. 16:02
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél példát (kérj tanácsot) a többiektől. Ők, ugye, nem akarják ott hagyni az egyetemet?
2020. szept. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
86%
Hat igen... Nem adják ingyen a diplomát, mint ahogy utána a karriert sem... lehet lepontozni, de bennem az ilyen esetekre nincs empátia, az eredményért meg kell dolgozni, sokszor vért izzadva. Tarts ki, csináld és elnyered a jutalmad érte.
2020. szept. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Hát az utolsó évre a szak kb. 70%-a már abbahagyta, elég kevesen maradtunk csak és sokan csúszásban is vannak. Én igazából azt látom, hogy csak az bírja, akit nem érdekel az egész és nem tanul, nem jár be, nem foglalkozik a tárgyakkal és csúszik, bukdácsol. Viszont aki normálisan bejár az órákra, elkészül a feladatokkal, tanul az nagyjából ugyanígy van vele, mint én.
2020. szept. 19. 16:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!