Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha úgy érzem,...

Mit csináljak, ha úgy érzem, hogy nem bírom tovább az egyetemet?

Figyelt kérdés
Éppen csak elkezdődött a félév és én azt érzem, hogy eddig bírtam, kész, vége. Szeptember végéig ki kell találnom a szakdolgozatom témáját és konzulenst is kell szereznem, viszont semmi ötletem nincsen. Emellett pedig az órákra is annyi mindent kellene csinálnom, hogy egyszerűen azt sem tudom hol kezdjem. Ránézek a teendőkre és sírva fakadok. Úgy érzem semmire nincsen elég idő, semmivel nem tudok időre végezni, nem tudom már tartani a tempót és már nem is érdekel, nem is tudok semmit. Már semmi hangulatom sincsen hozzá, elfogyott a motivációm is. Kimerültem, elfáradtam. Szeptember 7-e óta minden nap sírok, folyamatosan stresszelek, szorongok és idegeskedek. Nem bírom így tovább, azt érzem nem vagyok erre képes és a kiiratkozástól kezdve az öngyilkosságig már minden az eszembe jutott.
2020. szept. 19. 14:23
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
98%
Hat igen, ez az élet egyik szomorú leckéje, hogy nem mindenki ugyanolyan úton éri el a célját, van aki könnyebben és van aki nehezebben. Ne mással foglalkozz, hanem magaddal és a saját értékeiddel. Elhiszem, hogy nehéz, de majd a diplomaoszton ott állhatsz büszkén, hogy megcsináltad, amit csak 30% tudott. Vagy ez, vagy csatlakozhatsz a 70%-hoz, a döntés a tiéd.
2020. szept. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

1. Vegyél egy nagy levegőt.

2. Tolj félre mindent, rakj el szem elől.

3. Egy hétig ne csinálj semmit, csak pihenj, szórakozz, kapcsolódj ki.

4. Esetleg esténként egy pohár borral nézz meg egy kötelező filmet, ha van olyan, ami érdekel. Ne tanulós szemmel nézd.

5. Az egy hét letelte után vegyél egy nagy levegőt.

6. Szedd elő a tanulnivalókat, és készíts nagyjából egy tanulási tervet. Minden héten legyen legalább minimum fél napod kikapcsolódni.

7. Ha már eljutottál idáig, ne add fel!

8. Olvasgass régi szakdolgozatokat. Válaszd ki a legkönnyebb témát, ami érdekel, és rakd össze valahogy.

2020. szept. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok az angoltanáris, nálunk is nagyon kevesen vannak és én is sírtam és izzadtam a brit meg amlit szigorlatokon, amire elolvastam mindent, masfel honapig tanultam az elemzeseket. Ha igy csinalja valaki, akkor tenyleg kva nehez. De orulj neki, hogy jol akarod csinalni es nem vagy olyan, mint a tobbi, aki elolvassa a tartalmat es talan kap egy kettest. Ez nagyon jo tulajdonsag szerintem. A szigorlati teteleket kidolgozva at tudom kuldeni amugy, ha az segit valamit. Erdekesek amugy, de rengeteg. Tenyleg nem olyan, mint egy orvosi, de aki anglisztikan kitanulja a lelket, az is ugyanolyan, mint egy atlagos orvosis. Aki azt hiszi, konnyu, az csinalja meg es meglatja..
2020. szept. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha már eddig eljutottál, nehogy a célegyenesben add már fel!!!!!!!!!!
2020. szept. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
#4 "Baszki, mi lesz veled egyetem után a munka világában?" Én évekig dolgoztam az egyetem előtt, nagyon élveztem, rengeteg szabadidőm volt, munka után nyugodt szívvel kapcsolódtam ki. Aztán jelentkeztem az egyetemre, felvettek és most néha vért izzadok, sokkal nehezebb, mint dolgozni, most nem tudok nyugodt szívvel megnézni még egy filmet sem, mert mindig ott van az agyamban a gondolat, hogy épp tanulnom kéne, vagy beadandót írni. Nagyon várom hogy vége legyen, és megint csak a munkára kelljen koncentrálnom.
2020. dec. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
25: ez csak azért lehet, mert vmi megúszós droid munkád volt... aki felelős munkakörben dolgozik, ahol sokat kell dolgozni, az százszor rosszabb bármilyen iskolánál, mert a szabadidődben is sokat kattogsz a munkán.
2020. dec. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

#26 Sok dologért voltam és vagyok felelős, ha nem dolgoznék jól, akkor hatalmas pénzeket bukhatna el a cég. Gyakran vannak igencsak szoros határidőim, és mindig kell valami új dolgot tanulnom. De ezeken a dolgokon munkaidő után már nem aggódom. Minek? Olyan munkát nem vállalok el, ami miatt 0-24-ben aggódnom kell. Nem azért tanultam és tanulok, hogy ne kapcsolódhassak ki délutánonként. Az az igazi droid, aki hazaviszi a munkát.


Az egyetem számomra sokkal stresszesebb. Itt nincs olyan, hogy oké, délután 4 van, vége, holnapig lazíthatok. Nem különül el jól a tanulás és a pihenés, mindig az jár a fejemben, hogy úristen, még ezt is meg kell csinálni, meg azt is, nem leszek kész, ezt lehet, hogy nem is így kellett volna...


De ez emberfüggő is. Én a tanulásra mindig nagyon ráparázok, a munkára kevésbé, másnál meg ez pont fordítva van. Nem ugyanúgy vagyunk bekötve.

2020. dec. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Hát, ha valakinek egy sz.ros egyetem miatt öngyilkossági gondolatai vannak, akkor ott sürgősen elkél a szaksegítség.
2023. aug. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!