Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vállalnak gyereket az...

Miért vállalnak gyereket az emberek amikor nagyon sok pénzbe kerül felnevelni egyet, és racionálisan semmiképpen sem indokolható a haszna a gyereknek?

Figyelt kérdés
Rontja az életszinvonalat egy átlagember esetén a gyerek megléte,kevesebb pénz van. Az elit számára persze érthető hogy a több 100 milliókat örökölje valaki

2020. nov. 30. 16:44
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
61%
Neked milyen a kapcsolatod a szüleiddel? Gondolom nem csak abból áll hogy kész vagy fellettél nevelve, azt csókolom...
2020. nov. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
45%
A kérdésedből az derül ki, hogy a szüleid nem üzletemberek. Különben te se élnél, ugye? Illetve az is kiderül, hogy pszichoszexuálisan a 12-14 évesek szintjén állsz. Valamint az is világossá vált, hogy az életszínvonal kifejezést anyagi szinten értelmezed, és nem vagy tisztában az életminőség kifejezés jelentésével.
2020. nov. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
87%

Ennyi erővel minek párkapcsolat? Az is pénz, idő energia. Racionálisan nem éri meg. Olyan dolgokat kell feláldoznod, amiket amúgy magadra fordíthatnál. Ez is lemondásokkal jár.


Remélem érted ezt a görbe tükröt

2020. nov. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
54%
Ó, kedves Kérdező, a te életednek mennyi is a haszna? És kinek hajtasz hasznot a létezéseddel? Fejtsd ki, kérlek.
2020. nov. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

11,es

Nekem annyiból állt hogy felneveltek és nem adtak semmit, tehát azt hiszem olyan 10 év múlva már elég jól fogok állni anyagilag olyan értelemben hogy végre lesz saját ingatlan ami megfelel hitelmentesen de akkor még nem éltem semmit. Azt a kevés időt ami marad 40 éves korom elejéré, már pihenéssel nyugalommal szeretném tölteni nem feláldozni gyerekre.


14-es

Gondolom szüleim szempontjából annyi volt hogy tovább vigyem génjeiket szóval számukra ez lehetett a haszon.

Egyébként, itt mint tudatos döntés kell vizsgálni a dolgot, tehát én mint egyén, miért terhelném magam le egy gyerekkel, mit nyernék ezzel?

Számomra mindig ez a kérdés hogy anyagilag mennyire jövök ki jól egy dologból vagy mit nyerek valamivel, a gyerek úgy tünik csakis probléma, főleg anyagi értelemben nem beszélve rengeteg időröl és energiáról ,felelősségről.

2020. nov. 30. 17:55
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Az egyén számára abban van előnye a gyereknek, hogy csomó tapasztalatot szerez általa, a világot más szemmel tanulja meg figyelni, más élményeket szerez, mint gyerek nélkül és ezáltal teljesen új szemszögből ismeri meg. Az egyént fejleszti, engem anyaként legalábbis borzasztó sok mindenre megtanítottak a gyerekeim, magammal kapcsolatban első sorban, csomó önismeretre tettem szert mióta gyerekem van, de amellett, hogy önismerettel gazdagodtam, rengeteg sok kreatív képességet hoztak ki belőlem, amiről nem gondoltam volna, hogy létezik (új mesét kitalálni altatáshoz, csomó rajzolás, gyurmázás, most adventi koszorú készítés, esős időben érdekes, de a szomszédok számára is elviselhető játékokkal előrukkolni, mindennapi problémákra gyerekbarát megoldást kitalálni, ésatöbbiésatöbbi), a logisztikai készségem fejlődött (főleg, mióta hárman vannak), a kommunikációs készségem, ésatöbbi. A gyerekek előtt introvertált voltam, kerültem az embereket, mostanra meg már szívesen megyek közösségbe, mert a gyerekekkel együtt én is megtanultam új emberekhez kapcsolódni a játszótéren, játszóházakban, az oviban a szülői közösségen keresztül új barátaim lettek egyébként, szóval még tudnám sorolni, hogy egyéni szinten mit nyertem a gyerekeim által, amik ugyan nem anyagiakban értendők, de mégis felbecsülhetetlen értékkel bírnak.

És ez még csak a személyes fejlődésem, az érzelmi hátteréről már szót sem ejtek, pedig az talán még jelentősebb.


Régen volt az, hogy a gyerek anyagi érték is volt, mert mukaerő volt a földeken, akkoriban született 10 gyerek egy családba, aztán ha abból megmaradt 2-3 munkára fogható, akkor jó volt, de ma már azért szerencsére a gyerekmunka (Európában) nem egy jellemző valami, így nyilván érzelmi alapon vállalnak az emberek gyereket. Ösztönös vágy is van benne, nyilván, de ez elég sok mindenre elmondható, amit gyanítom nem vonsz kétségbe.

2020. nov. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Macskát is tartok, vagyis inkább szolgálom a macskát, mert szeretem a társaságát. Az emberek társaságát is szeretem, belőlük is tartok párat. :D Van párom, meg van gyerekem is. Sokba kerülnek pénzben, rájuk fordított időben, energiában, de jól érzem magam a társaságukban. Sőt autót is fenntartok, mert élvezem a vezetést, pedig autó nélkül is boldogulnék. Az is gci sokba kerül, többe, mint amennyi hasznát veszem. És átlagember vagyok. De most már legalább rájöttem, miért vagyok csóró. :D
2020. nov. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
34%
Azt hiszem itt most mindenki egyet ért abba, hogy jó is, hogy te nem akarsz gyereket.
2020. nov. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
62%

16 Ez a “legirigyelnibb” való csóróság ☺️


Üdv

Két gyerekes anyuka

2020. nov. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát a válaszokat csak átfutottam, nem volt időm elolvasni, ha közben témaváltás történt, akkor bocsi.

Ösztön, az emberben benne van, hogy szaporodjon. És ez általában negatívan hangzik, ha valamire azt mondjuk, hogy ösztönszerű. Pedig nem feltétlen az. Szóval ez is ösztönből jön, és az érzelmek, amik kapcsolódnak hozzá, azok is ösztönből jönnek. Valóban nem racionális. És igaza van a 13-asnak. A párkapcsolat is ösztön, érzelmi alapú és nem racionális. Én úgy látom mint te, hogy számomra nem éri meg, számomra felesleges, és csak áldozatokkal jár, amiket nem akarok meghozni, mert számomra nem fontos a génjeim örökítése. Ugyan így nem akarok kapcsolatot sem, mert nem érdekel ha egyedül maradok. Belőlem hiányoznak ezek az ösztönös érzelmek, hogy kötődnek valakihez meg ilyenek. És szerintem az ilyen embereknek nem való gyerek. De annak ellenére, hogy ez ösztön, annak ellenére nem negatív. Más nem negatívan éli meg. Mert van benne egy erős pozitív érzelem és azért megéri az áldozatot meghoznia. És ha pozitív érzelem van benned, akkor nem kényszernek érzed az áldozatot. Biztos neked is volt már olyan, amiért hoztál, pedig racionálisan nem érte volna meg. Szóval akik tényleg szeretnék, bennük van egy erős érzelmi motiváció. Belőlünk ez hiányzik. Ezért nem való nekünk gyerek.

2020. nov. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!